Knihy
E-knihy

Tajomstvo Gray Mountain

Okamžitý download
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Ikar, 2017

V roku 2008 americké megafirmy hromadne prepúšťajú, aby sa udržali nad vodou aj počas finančnej krízy. Mladá právnička Samantha Koferová však s výpoveďou dostane aj netradičnú ponuku – ak príjme prácu v neziskovej organizácii...

Čítaj viac

9,70 €

Bežná cena Bežne 13,90 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

V roku 2008 americké megafirmy hromadne prepúšťajú, aby sa udržali nad vodou aj počas finančnej krízy. Mladá právnička Samantha Koferová však s výpoveďou dostane aj netradičnú ponuku – ak príjme prácu v neziskovej organizácii, po roku sa môže vrátiť. A tak nedobrovoľne odchádza do virgínskeho mestečka Brady, ďaleko od Washingtonu a New Yorku, kde doteraz žila. Samantha sa ocitá vo svete ovládanom veľkými banskými spoločnosťami, ktoré rozhodujú o bytí a nebytí tamojších obyvateľov, dozvedá sa o ich nekalých praktikách a bezohľadnom drancovaní prírody. Nelegálne skládky uhoľného kalu, ekologické katastrofy, úmrtia, to je len zlomok hrôzy, ktorú majú tieto spoločnosti na svedomí. Šanca na zastavenie ich činnosti či odškodnenie postihnutých rodín je mizivá. Samantha sa postupne stáva stredobodom pozornosti pochybných indivíduí najatých banskou spoločnosťou. Do hry vstupujú usvedčujúce dokumenty – ukradnuté materiály s citlivými informáciami – a situácia sa vyostruje. O život prichádzajú ďalší nevinní.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Tajomstvo Gray Mountain - John Grisham
Svišť - John Grisham
19,40 €
Ušetríte 8,40 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
384
Vydavateľstvo
Ikar
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
295553
Rok vydania
2017

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,3 / 5

21 hodnotení

11
6
3
1
0

Ľudmila Horňáková
Ľudmila Horňáková
11.5.2016
hodnotenie
veľmi dobrá kniha,je to ďalší spisovateľ od ktorého mám veľa kníh, v rámci dobrého čítania knihy od tohoto spisovateľa posúvam v rámci rodiny,ktorej členovia kladne hodnotia ich obsah,teda po odporúčaní som ich nesklamala, skutočne rada čítam od Grishama, Jo Nesbo,Daniel Silva
Čítaj viac
Jana Komárová
Jana Komárová
11.5.2016
Hodnotenie
Kniha sa mi veľmi páčila , dynamickým dejom , opisom prírody , čítala som ju nahlas poslucháčom z mojej rodiny na dovolenke v Chorvátsku a všetci sa na to veľmi tešili . Myslím , že patrí k tým vydarenejším od Greshama , taktiež sa mi veľmi páčila kniha Platanový rad . Gresham je náš rodinný autor a máme všetky jeho
knihy . Vždy sme v očakávaní nového titulu .
Čítaj viac
Martina
29.12.2015
Názor čitateľa
Zaujímavý popis problematiky ťažby uhlia. Ale kniha sa mi moc nepáčila. Hlavná hrdinka mi prišla ako odobrníčka na všetko. Greshama mám rada, ale túto knihu konkrétne už nebudem čítať.
Čítaj viac
Martin
18.12.2015
Názor čitateľa
Veľmi dobrá kniha, ktorej dej na rozdiel od iných Grishamových kníh sa neodohráva stále na súde a čitateľ nie je zahltený len právnickým dejom. Môžem ju len odporučiť, jedna z tých lepších od tohto autora. :)
Čítaj viac
Jozef Jaško
20.10.2015
Názor čitateľa
V porovnaní s predchádzajúcimi románmi z právnického prostredia je to podľa mňa slabé. Po prečítaní celej knihy som si myslel, že na ďalšej strane bude napísané: "Pokračovanie nabudúce". Pôsobilo to na mňa nedokončene.
Čítaj viac
Ľudmila Horňáková
19.10.2015
Názor čitateľa
veľmi dobrá kniha, napätie ako sa to všetko skončí, vrele odporúčam čitateľom,ktorí majú radi spisovateľa Grisham, mám od neho veľa kníh, v ČJ som kúpila Poslední porotce tak isto nedá sa od knihy odtrhnúť, rad ho číta aj syn , sledujeme jeho nové knihy (aj keď v poslednom čase sa nimi navzájom nemôžeme dať prekvapiť, keďže strácame prehľad pri tom množstve kníh vo dvoch domácnostiach a tak kúpime duplicitne
Čítaj viac
Stanislav
6.9.2015
Názor čitateľa
Výborné čítanie,stupňuje dej a svojim štýlom udržuje čitateľa v napätí.Tešil som sa na každú novú stranu
resp.kapitolu.Grisham tentokrát na pozadí spustenia finančnej krízy servíruje nekompromisný pohľad
na chamtivosť monopolov,charekter advokácie v krajine o ktorej si mnohokrát vytvárame skreslené
predstavy.Grisham plasticky opisuje osobnostné i profesionálne dozrievanie hlavnej "hrdinky" svojej
novej knihy.
Znovu ma autor nesklamal,prečítal som všetky jeho knihy a opäť ma zaujal .Vrelo doporučujem !!!

Čítaj viac
Martina Javorková
4.9.2015
Keď tajomstvo nemá byť tajomstvom!
Finančná kríza, ktorá pred rokmi vypukla v Amerike je téma, ktorá nemusí zaujať. Pohľad na problematiku banských spoločností, ktoré tam už desaťročia pustošia prírodu, ľudí privádzajú nielen do šialenstva, ale aj do hrobu, je témou, ktorá načrtne aspoň istý obraz o skutočnosti. Ako sa ľudia správajú k prírode pri ťažbe uhlia. Ako beztrestne ubližujú a s istotou dravca pustošia všetko čo im príde pod "lopatu bágra". Keď vás zaujíma právnický systém, praktiky právnikov, súdov, sudcov, poroty... John Grisham je určite tou správnou voľbou. Opäť nesklamal a načrtol problematiku, o ktorej by sa malo hovoriť ešte viac a ešte hlasnejšie! Mám autora rada a preto ho odporúčam :)
Chce sa Vám? Tak kliknite aj na môj blog :) www.mojeknihy.com Tam je viac :)
Čítaj viac

John Grisham žije vo Virgínii a v Mississippi. Je ženatý a s manželkou Renee majú dve deti. Svoju právnickú prax už zavesil na klinec a dnes je z neho spisovateľ na plný úväzok. Keď nepíše, venuje sa charite a tiež svojmu najväčšiemu koníčku, ktorým je bejzbal.

Čítaj viac

Vydavateľstvo Ikar je najväčší vydavateľský dom na Slovensku s produkciou cca 230 titulov ročne. Vydávame široké spektrum kníh pre všetky vekové kategórie od domácich aj zahraničných autorov. Medzi autormi, ktorých diela vydávame patria aj svetoví velikáni William Shakespeare, Gabriel García Márquez, či Fiodor Michajlovič Dostojevskij, ale aj autori slovenskej klasiky - Dobroslav Chrobák, Margita Figuli, František Švantner a ďalší. V našom vydaveteľskom dome našli svoje trvalé miesto viacerí úspešní súčasní slovenskí autori – Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington, Jozef Banáš, Jozef Karika...

Veľmi bohatá je klubová činnosť vydavateľstva. Media klub je najväčší slovenský čitateľský klub s dlhoročnou tradíciou, ktorý združuje viac ako 70 000 záujemcov o hodnotné a pútavé knihy. Ikar v spolupráci zo Zväzom kníhkupcov Slovenska každoročne oceňuje čitateľsky najúspešnejšie knihy slovenských autorov, ktorým udeľuje Zlaté a Platinové knihy a cenu literárnej kritiky Zlaté pero. Našim krédom je, že o úspech sa treba podeliť. Za úspech, ktorý sme vďaka našim čitateľom dosiahli, sa snažíme poďakovať konkrétnou pomocou ľuďom po celom Slovensku i za jeho hranicami. Podporujeme mnohé športové a kultúrne podujatia najmä s akcentom na znevýhodnené skupiny ľudí z dôvodu zdravotného postihnutia alebo zo zlého sociálneho zázemia.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a. s. Už krátko po vzniku vydavateľstva prišli prvé bestsellery, z ktorých dodnes azda najväčší a doteraz neprekonaný titul je Zdravie z Božej lekárne od Márie Trebenovej. Z čiernobielej zošitovej publikácie s farebnou prílohou a v mäkkej väzbe sa predalo takmer 400 tisíc výtlačkov. Našimi knihami sme si spočiatku získali prevažne ženské čitateľky. Postupne sme však na Slovensko „priviezli“ aj mená svetoznámych autorov ako John Grisham alebo Robin Cook. Ich trilery sa aj u nás ihneď stali bestsellermi. Dnes nájdete v našej ponuke pestrý žánrový výber kníh pre všetky vekové kategórie: romány, romance, trilery, zbierky básní, rozprávky, kuchárske knihy, encyklopédie, hobby literatúru pre mužov aj ženy a iné. Za obdobie od vzniku a pôsobenia Ikaru na knižnom trhu sme vydali vyše 4 000 titulov domácich aj zahraničných autorov, z ktorých sme spolu predali viac ako 25 miliónov výtlačkov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Pokiaľ ide o zahraničné tituly, sme neustále v kontakte s agentmi a vydavateľstvami, sledujeme, čo je nové a úspešné na knižnom trhu vo svete. Usilujeme si priniesť na Slovensko najväčšie bestsellery a najzaujímavejšie tituly, o ktorých sme presvedčení, že zaujmú aj slovenských čitateľov. Knihy slovenských autorov vyberáme podľa nastavených kritérií, medzi ktoré patria tak kvalita spracovnia ako aj komerčný potenciál literárneho diela. O tom, čo napokon bude zaradené do edičného programu rozhoduje kolektívny orgán Edičná rada.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vybrať z viac ako štyroch tisícok kníh, ktoré sme doteraz vydali jednu, je veľmi ťažké. Sme hrdí na viacero našich projektov. Medzi ne rozhodne patrí, že sme prvý raz na Slovensku prinesli kompletné osem zväzkové vydanie pokladu svetovej literatúry Tisíc a jedna noc v unikátnom dizajnovom prevedení. Rovnako sme napríklad hrdí na vydanie Biblie Dalí v prevední, aké u nás ešte nikdy nevyšlo.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Tajomstvo Gray Mountain - John Grisham
Svišť - John Grisham
19,40 €
Ušetríte 8,40 €