Knihy
E-knihy

Tajomstvo Gray Mountain

Okamžitý download
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Ikar, 2017

V roku 2008 americké megafirmy hromadne prepúšťajú, aby sa udržali nad vodou aj počas finančnej krízy. Mladá právnička Samantha Koferová však s výpoveďou dostane aj netradičnú ponuku – ak príjme prácu v neziskovej organizácii...

Čítaj viac

9,70 €

Bežná cena Bežne 13,90 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

V roku 2008 americké megafirmy hromadne prepúšťajú, aby sa udržali nad vodou aj počas finančnej krízy. Mladá právnička Samantha Koferová však s výpoveďou dostane aj netradičnú ponuku – ak príjme prácu v neziskovej organizácii, po roku sa môže vrátiť. A tak nedobrovoľne odchádza do virgínskeho mestečka Brady, ďaleko od Washingtonu a New Yorku, kde doteraz žila. Samantha sa ocitá vo svete ovládanom veľkými banskými spoločnosťami, ktoré rozhodujú o bytí a nebytí tamojších obyvateľov, dozvedá sa o ich nekalých praktikách a bezohľadnom drancovaní prírody. Nelegálne skládky uhoľného kalu, ekologické katastrofy, úmrtia, to je len zlomok hrôzy, ktorú majú tieto spoločnosti na svedomí. Šanca na zastavenie ich činnosti či odškodnenie postihnutých rodín je mizivá. Samantha sa postupne stáva stredobodom pozornosti pochybných indivíduí najatých banskou spoločnosťou. Do hry vstupujú usvedčujúce dokumenty – ukradnuté materiály s citlivými informáciami – a situácia sa vyostruje. O život prichádzajú ďalší nevinní.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Tajomstvo Gray Mountain - John Grisham
Svišť - John Grisham
19,40 €
Ušetríte 8,40 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
384
Vydavateľstvo
Ikar
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
295553
Rok vydania
2017

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,3 / 5

22 hodnotení

12
6
3
1
0

Ľudmila Horňáková
Ľudmila Horňáková
11.5.2016
hodnotenie
veľmi dobrá kniha,je to ďalší spisovateľ od ktorého mám veľa kníh, v rámci dobrého čítania knihy od tohoto spisovateľa posúvam v rámci rodiny,ktorej členovia kladne hodnotia ich obsah,teda po odporúčaní som ich nesklamala, skutočne rada čítam od Grishama, Jo Nesbo,Daniel Silva
Čítaj viac
Jana Komárová
Jana Komárová
11.5.2016
Hodnotenie
Kniha sa mi veľmi páčila , dynamickým dejom , opisom prírody , čítala som ju nahlas poslucháčom z mojej rodiny na dovolenke v Chorvátsku a všetci sa na to veľmi tešili . Myslím , že patrí k tým vydarenejším od Greshama , taktiež sa mi veľmi páčila kniha Platanový rad . Gresham je náš rodinný autor a máme všetky jeho
knihy . Vždy sme v očakávaní nového titulu .
Čítaj viac
Martina
29.12.2015
Názor čitateľa
Zaujímavý popis problematiky ťažby uhlia. Ale kniha sa mi moc nepáčila. Hlavná hrdinka mi prišla ako odobrníčka na všetko. Greshama mám rada, ale túto knihu konkrétne už nebudem čítať.
Čítaj viac
Martin
18.12.2015
Názor čitateľa
Veľmi dobrá kniha, ktorej dej na rozdiel od iných Grishamových kníh sa neodohráva stále na súde a čitateľ nie je zahltený len právnickým dejom. Môžem ju len odporučiť, jedna z tých lepších od tohto autora. :)
Čítaj viac
Jozef Jaško
20.10.2015
Názor čitateľa
V porovnaní s predchádzajúcimi románmi z právnického prostredia je to podľa mňa slabé. Po prečítaní celej knihy som si myslel, že na ďalšej strane bude napísané: "Pokračovanie nabudúce". Pôsobilo to na mňa nedokončene.
Čítaj viac
Ľudmila Horňáková
19.10.2015
Názor čitateľa
veľmi dobrá kniha, napätie ako sa to všetko skončí, vrele odporúčam čitateľom,ktorí majú radi spisovateľa Grisham, mám od neho veľa kníh, v ČJ som kúpila Poslední porotce tak isto nedá sa od knihy odtrhnúť, rad ho číta aj syn , sledujeme jeho nové knihy (aj keď v poslednom čase sa nimi navzájom nemôžeme dať prekvapiť, keďže strácame prehľad pri tom množstve kníh vo dvoch domácnostiach a tak kúpime duplicitne
Čítaj viac
Stanislav
6.9.2015
Názor čitateľa
Výborné čítanie,stupňuje dej a svojim štýlom udržuje čitateľa v napätí.Tešil som sa na každú novú stranu
resp.kapitolu.Grisham tentokrát na pozadí spustenia finančnej krízy servíruje nekompromisný pohľad
na chamtivosť monopolov,charekter advokácie v krajine o ktorej si mnohokrát vytvárame skreslené
predstavy.Grisham plasticky opisuje osobnostné i profesionálne dozrievanie hlavnej "hrdinky" svojej
novej knihy.
Znovu ma autor nesklamal,prečítal som všetky jeho knihy a opäť ma zaujal .Vrelo doporučujem !!!

Čítaj viac
Martina Javorková
4.9.2015
Keď tajomstvo nemá byť tajomstvom!
Finančná kríza, ktorá pred rokmi vypukla v Amerike je téma, ktorá nemusí zaujať. Pohľad na problematiku banských spoločností, ktoré tam už desaťročia pustošia prírodu, ľudí privádzajú nielen do šialenstva, ale aj do hrobu, je témou, ktorá načrtne aspoň istý obraz o skutočnosti. Ako sa ľudia správajú k prírode pri ťažbe uhlia. Ako beztrestne ubližujú a s istotou dravca pustošia všetko čo im príde pod "lopatu bágra". Keď vás zaujíma právnický systém, praktiky právnikov, súdov, sudcov, poroty... John Grisham je určite tou správnou voľbou. Opäť nesklamal a načrtol problematiku, o ktorej by sa malo hovoriť ešte viac a ešte hlasnejšie! Mám autora rada a preto ho odporúčam :)
Chce sa Vám? Tak kliknite aj na môj blog :) www.mojeknihy.com Tam je viac :)
Čítaj viac

John Grisham žije vo Virgínii a v Mississippi. Je ženatý a s manželkou Renee majú dve deti. Svoju právnickú prax už zavesil na klinec a dnes je z neho spisovateľ na plný úväzok. Keď nepíše, venuje sa charite a tiež svojmu najväčšiemu koníčku, ktorým je bejzbal.

Čítaj viac

V roku 1990 si desať knižných nadšencov povedalo, že nastal čas rozšíriť ponuku vydavateľstiev na Slovensku. Čoskoro založili vydavateľský dom IKAR, ktorý dnes čitatelia poznajú ako najväčšie slovenské vydavateľstvo. Za svoju existenciu vydal IKAR tisíce titulov a stovky bestsellerov rôznych žánrov, z ktorých sa dovedna predalo takmer 28 miliónov výtlačkov. Vydavateľský dom IKAR vo svojom portfóliu zastrešuje značky IKAR, Príroda, Odeon, Stonožka, YOLi a Ajna.

Vlajková značka IKAR predstavuje najširšie spektrum knižných titulov. Pod touto značkou nájde každý čitateľ našich najpredávanejších autorov, mnohými rokmi overené mená, úspešných slovenských autorov aj mladých knižných debutantov. Pod značkou IKAR vydávame napríklad knihy od J.K. Rowlingovej, Dana Browna, Jo Nesbøa, Davida Lagercrantza, ale, samozrejme, aj od slávnych slovenských spisovateľov, medzi ktorých patria Táňa Keleová-Vasilková, Jozef Karika, Jozef Banáš, Veronika Homolová-Tóthová a mnohí iní.

Silnou stránkou značky Príroda je široké spektrum non-fiction literatúry pre celú rodinu: populárno-náučné knihy, encyklopédie, obrazové publikácie, ale i odborné tituly a učebnice pre základné a stredné školy. Top zastúpenie majú populárne žánre, ako je zdravie a životný štýl, kulinárstvo, príroda, vzdelanie a hobby literatúra.

Crème de la crème súčasnej i klasickej svetovej prózy. Značka ODEON predstavuje špičkovú tvorbu od súčasných a klasických velikánov svetovej literatúry. V edícii ODEON Svetová klasika vychádzajú diela od F. M. Dostojevského, Ernesta Hemingwaya, L. N. Tolstého či Williama Shakespeara. Edícia ODEON Súčasná svetová literatúra na Slovensko prináša aktuálne diela svetových talentov ako napríklad Harper Leeová, držiteľ Nobelovej ceny za literatúru Kazuo Ishiguro, držiteľ Man Bookerovej ceny Paul Beatty, Celeste Ng, Eka Kurniawan a ďalší.

Stonožka je knižná kamarátka detí od 0 do 12 rokov. Symbol stonohého zvieratka vyjadruje tematickú a žánrovú pestrosť literatúry pre deti. Detským čitateľom ponúka beletriu, poéziu aj populárno-náučnú literatúru našich aj zahraničných autorov. Dobre naladená a vytrvalá Stonožka zavedie deti krok za krokom, rok za rokom, z krajiny Písmenkovo do knižného sveta plného fantázie, poznania a storakých zážitkov, ktoré si uchovajú po celý život. Stonožka sníva o tom, že každé dieťa prečíta aspoň 100 kníh!

YOLi sa zameriava na literatúru v žánroch young adult a new adult, teda prevažne pre „mladých dospelých“ vo veku približne 13 - 21 rokov. Ponúka široké spektrum prekladov súčasnej tvorby, od dystopie či fantasy až po romance. Priestor tu dostáva veľa svetoznámych autorov a autoriek, medzi inými aj John Green, Jamie McGuirová, Lauren Kateová, Erica Johansenová či Rainbow Rowellová.

Najnovším prírastkom do portfólia vydavateľského domu IKAR je značka Ajna. Prináša knihy o self-help a ezoterike. Potešia najmä čitateľov, ktorí túžia po šťastí a neustálom sebazdokonaľovaní a ktorých fascinujú záhady a tajomstvá medzi nebom a zemou. Ajna prináša svetoznáme autorky a autorov, ako je Lorna Byrneová, Rhonda Byrneová alebo Neale Donald Walsh.

Za svoju 27-ročnú existenciu IKAR získal množstvo odborných aj čitateľských ocenení, ako napríklad Vydavateľ roka, Najkrajšia kniha roka, Najkrajšia kniha Slovenska či ocenenia za umelecké preklady.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Tajomstvo Gray Mountain - John Grisham
Svišť - John Grisham
19,40 €
Ušetríte 8,40 €