Pozrite si ukážku z e-knihy
EPUB PDF MOBI

Som Paula  E-KNIHA

Ondrej Štefánik  ·  Vydavateľstvo: Tatran, 2017
NOVINKA OKAMŽITÝ DOWNLOAD PDF

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

EPUB

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

MOBI

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

TOP #53
Objednajte si tovar spolu nad 39,00 € a poštovné máte zadarmo!

Poštovné zadarmo nad 39,00 €!

Pri objednávke nad 39,00 € neplatíte v našom obchode poštovné. Kompletné podmienky poštovného.

Naša cena:
9,90 €
Bežná cena:
12,90 €
Ušetríte:
23% (3,00 €)

Okamžite na stiahnutie

Čo znamená tento údaj? Pozrite sa ako prebieha vybavovanie objednávky.E-knihu môžete aj darovať!

Túto elektronickú knihu možno aj darovať inému používateľovi. Stačí dokončiť nákup a v E-knižnici zvoliť možnosť „Darovať e-knihu“. Môžete mu vytlačiť poukážku, poslať ju e-mailom, alebo načasovať, aby mu prišla do e-mailovej schránky vo vami zvolenom dni.
Viac informácií

Pridať do wishlistu
Čo je to wishlist?

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.

Pozrieť viac odporúčaní

Zákazníci, ktorí si kúpili túto e-knihu, si kúpili tiež

Nahlásiť chybu

O e-knihe

Víťaz dvanástej literárnej ceny Anasoft litera 2017!
Som Paula je román zo súčasnosti, aký by sme v dnešnej literatúre ťažko hľadali. Popisuje rozklad nášho sveta, jeho prirodzených a životne dôležitých štruktúr, sebazáchovných mechanizmov, vzťahov a indentifikácií, ľudského poriadku a zmysluplného bytia vo svete. Robí to prostredníctvom nenútených obrazov každodennosti. Je to aj rodinná dráma, neviditeľnými vláknami poprepájaná s celou spoločnosťou a samotným človekom. Chorobné symptómy doby popisuje Štefánik nemilosrdne presne. Ukazuje nám, kým sme, kým sme sa stali, kým sme sa nechceli stať, kým by sme sa mohli stať, kým sme boli a už nikdy nebudeme. Ukazuje nám, čo všetko sme stratili, o čo sme prišli a čo sa nám už nikdy nepodarí vrátiť späť. Štefánikov román je aj diagnózou, aj varovaním. Už samotná téma rodiny, ako sa jej Štefánik chopil, je netradičná. Nie sú tu nijaké klišé a staromódne pózy. Iba čistý, presvedčivý, nekompromisný realizmus. Štefánikove postrehy a pozorovania sú objavné a prekvapujúce, prináša román, na ktorý sa nezabúda a nezabudne, pretože sa v ňom snúbi talent s neobyčajnou invenciou a originalitou.

Tatran

Ďalšie tituly vydavateľstva

Vydavateľstvo TATRAN patrí dnes medzi menšie vydavateľstvá, nakoľko sa stalo rodinnou firmou. Svoju stratégiu zameriava na tie najzaujímavejšie tituly zo zahraničnej beletrie, ale aj na vyhľadávanie nových slovenských autorov. Nosným prvkom je beletria pre dospelých, ale v posledných rokoch sa orientuje aj na motivačné knihy a skutočné príbehy, ktoré si získavajú stále viac a viac čitateľov. Pre nás je dôležitá každá kniha nielen pred, ale aj po vydaní, keď si vyžaduje ďalšiu osobitú starostlivosť, aby ju ocenil čo najširší okruh čitateľov.Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

V septembri oslávi vydavateľstvo Tatran 70 rokov od svojho vzniku. Za ten čas prešlo rôznymi právnymi formami, ktoré kopírovali historické udalosti nášho národa. Menilo sa aj zloženie vydávaných titulov, každá doba si žiadala niečo iné. Čo sa však za celé desaťročia nezmenilo, sú obľúbené beletristické edície, do ktorých zaraďujeme tie najzaujímavejšie tituly, ako edícia bestsellerov LUK, Svetová tvorba a Slovenská tvorba.Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Každý titul starostlivo vyberáme so zreteľom na čitateľa, či už náročného, alebo takého, ktorý si chce pri čítaní oddýchnuť a uletieť do iného sveta. Okrem toho je pre nás veľmi dôležité myšlienkové posolstvo každej jednej knihy a z toho prameniaca inšpirácia. Pri spracovaní všetkých publikácií dbáme však na kvalitnú textovú úpravu a technické spracovanie knižky, aby kniha bola umeleckým artefaktom a spĺňala kritérium nášho hesla – knihy pre hodnotnejší život.Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vždy na tú poslednú vydanú! Pretože to je chvíľa, kedy žijeme konkrétny príbeh tej -ktorej knihy, až kým ju nenahradí nová. Ak by sme vyzdvihli jednu knihu, bolo by to nefér voči ostatným. Dokonca náš vkus vo vydavateľstve sa natoľko líši, že vyberáme len tie knihy, na ktorých sa spoločne zhodneme. Ak by kritériom úspechu bola predajnosť, tak jednoznačným šampiónom je Chatrč od W. P. Younga. Veľmi si však vážime knihy z edície Svetová tvorba a autorov ako Toni Morrisonová, Julian Barnes, Woody Allen, ktorí obohatia čitateľa nielen myšlienkovo, ale sú aj prekladateľským prínosom.

Viac informácií
Pokračovať v čítaní

Poslať doplňujúce údaje o eknihe

Kúpte výhodne spolu

Spolu iba za 17,80 €
(ušetríte 8,05 €)
Kúpiť spolu

Podrobnosti

  • Počet strán: 260
  • Jazyk: slovenský
  • Rok vydania: 2017
  • Naše katalógové číslo: 292824


Hodnotenia čitateľov       (hodnotilo 7 ľudí) Pridať hodnotenie

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto e-knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?

Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.

1
Vaše hodnotenie knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:
  • sú vulgárne alebo urážlivé
  • nesúvisia s titulom alebo témou
  • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
  • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
  • obsahujú akékoľvek URL odkazy
  • nie sú podpísané
Peter
Peter
4. októbra 2017
Reagovať

Opak dobrého čítania... 2

Hoci sa viac-menej cielene snažím vyhýbať negatívnym zdieľaniam, v prípade tejto knižky sa musím postaviť jednoznačne k odmietavému táboru: Už kdesi v úvodnej časti sa dočítame o "mentálnom znečisťovaní" vnútra, a to je vlastne aj niečo, čím by sa príznačne dal charakterizovať celý tento nešťastný víťaz tohtoročnej Litery.
Nemôžem sa ubrániť dojmu, že autor cez príbeh - ak ho tak vôbec možno vnímať - vyplavuje všetky svoje ne(vy)riešené problémy a vnútorné pnutia - s viditeľnou bezhodnotovou rezignáciou, vulgárnym a zraňujúcim zúfalstvom. Psychologicky to potvrdzuje takmer programovo sa opakujúci bludný kruh tém a schém - v duchu "čím horšie, tým lepšie".
Podľa ovocia možno spoznať... a mne, žiaľ, zostal len smútok, trpká pachuť horčiny, nabádanie k dezilúzii a bezvýchodiskovosti. Vrátane onoho "mentálneho znečistenia"... ktoré neprajem žiadnemu čitateľovi-nasledovníkovi. Neprajem ho ani autorovi, ktorý bezpochyby dostal "dar písať": Myslím si, že cesta z takýchto stavov predsa len existuje.
A aj preto som si dovolil uverejniť takýto subjektívny pocit/pohľad.
PS:
Na margo ocenenia: To sme už naozaj na tom tak nesebareflexívne, že dokážeme bez väčšieho záchvevu s podporou intenzívnej mienkotvorby "oceňovať" takéto sub-psychedelické výstupy či manipuláciou presiaknuté Trhliny nášho zrelativizovaného vnútra? Vážne sa neobávame, že to čo sejeme raz musí priniesť úrodu; že bude treba vyúčtovať?
(Mne to príde ako dosť desivé...)
Zobraziť celú recenziu

11. októbra 2017

suhlas!

ExLibri
ExLibri
4. októbra 2017

Cital som uz par negativnych reakcii treba ich zmazat nie je mozne, aby bola odbornikmi ocenena blba kniha

Petra Mucinová
Petra Mucinová
24. mája 2017
     
Reagovať

Skvelá! 5

Na túto knihu som sa tešila už dlhší čas, no priznám sa, že po prečítaní tých málo recenzií, som nad ňou začala dosť váhať, bála som sa, že bude sklamaním. Ale nestalo sa, práve naopak. Dej, štýl písania, charakter postáv ma uchvátil už od začiatku. Neviem, či som čítala niečo podobné, veľa vecí ostalo neobjasnených, no o to väčší dojem vo mne kniha zanechala. Áno, druhá časť, kde sa Paula spisovateľsky činila, pôsobila zo začiatku rušivo, ale tiež to malo isté čaro a množstvo pekne napísaných viet. Mne kniha dalo presne to, čo som podľa jej popisu očakávala, možno viac a určite sa k nej vrátim a prečítam si ju aj druhýkrát. Zobraziť celú recenziu

lena
lena
7. apríla 2017
Reagovať

Názor čitateľa -5

Citanie za trest. Donutila som sa to docitat dokonca... fuuu. Zostala neprijemna pachut a zla nalada.
Hodit knihu do separovaneho odpadu, alebo obtazovat nou niekoho?
Zobraziť celú recenziu

Petra
Petra
8. januára 2017
     
Reagovať

Názor čitateľa 8

Pomerne depresívna kniha, ktorú so záujmom a zmrašteným obočím čítate aj napriek neustálej a nástojčivej potrebe zatvoriť ju a nechať antihrdinov napospas ich prehnitým vzťahom a životom. Neviem si vybrať, ktorý z nich mi bol nesympatickejší, jeden väčší sebec ako druhý. Ľudia, čo hodnotia osobné šťastie na základe počtu lajkov pod statusmi a fotkami na FB, čo sa vedia tešiť zo života len verejne. V súkromí je pre nich každá spoločná rodinná chvíľa boj a prejav extrémneho sebazaprenia. Neviem, komu by som túto knihu odporučila. Možno všetkým (pre ponaučenie) alebo nikomu (zo solidarity).
V mojom hodnotení sa odráža čisto subjektívna nespokojnosť s koncom knihy, v ktorom Paula realizuje svoje spisovateľské ambície. Rozbil mi príbeh a už tak dosť neistý vzťah, ktorý som si s postavami tak prácne vybudovala. Formálne nápaditý, ale nudil ma. V každom prípade, O. Štefánik je výborný autor, dobrý pozorovateľ a jeho postavy nepôsobia karikatúrne, aj keď majú na to všetky predpoklady.
Zobraziť celú recenziu

Rezervovať titul v kníhkupectve

SLSP online platba Tatrabanka online platba VÚB online platba Unicredit online platba ČSOB online platba Poštová banka online platba VISA online platba Master online platba Paypal online platba Viamo platba