Knihy
E-knihy

Podstata zla

Ikar, 2017
Okamžitý download
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Ikar, 2017

Jeremiah Salinger je mladý newyorský dokumentarista, ktorý sa vydáva aj s rodinou na dovolenku do Siebenhochu, malej obce v Južnom Tirolsku, kde vyrastala jeho žena Annelise. Očarený prírodou a tamojšími ľuďmi začne aj s kamarátom Mikom...

Čítaj viac

9,70 €

Bežná cena Bežne 13,90 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Jeremiah Salinger je mladý newyorský dokumentarista, ktorý sa vydáva aj s rodinou na dovolenku do Siebenhochu, malej obce v Južnom Tirolsku, kde vyrastala jeho žena Annelise. Očarený prírodou a tamojšími ľuďmi začne aj s kamarátom Mikom pracovať na dokumente o alpskej záchrannej službe. Počas nakrúcania sa však stane obeťou havárie záchranárskeho vrtuľníka, ktorú ako jediný prežil. Dlho sa spamätáva z posttraumatického šoku, a keď sa pomaly začína uzdravovať a chodí s dcérou Klárou na výlety, náhodou sa dozvie o krvavom zločine, ktorý sa stal pred mnohými rokmi: v rokline Bletterbach niekto brutálne zmasakroval troch mladých ľudí. Zločin nemá vinníka, ľudia možno aj niečo vedia, ale všetci mlčia ako hrob. Čo je to za tajomstvo, o ktorom nechcú hovoriť ani po tridsiatich rokoch? Jeremiah sa napriek varovaniam a Annelisinmu nesúhlasu púšťa do vyšetrovania. No ani vo sne by mu nenapadlo, že pravda, ktorú odhalí, bude až taká krutá.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Podstata zla - Luca D´Andrea
Muž z domu naproti, čo mi prešiel cez rozum - Marek Boško
15,60 €
Ušetríte 6,79 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
416
Vydavateľstvo
Ikar
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
291741
Rok vydania
2017

Čo si myslíme my

Ema Tóthová
Ema Tóthová
kníhkupec
16. decembra 2017

Každý, kto žil nejaký čas na dedine vie, že tam fungujú zvláštne pravidlá, ktoré sa ľuďom zvonka nedajú vysvetliť. Dá sa na ne len zvyknúť. Hlavný hrdina - Jeremiah - rozpráva svoj príbeh presne v takomto prostredí a od začiatku ma fascinovalo, ako sa s ním pohráva. Toto prostredie pôsobí ako dynamický celok, ako samostatná postava a Jeremiah je ňou chvíľami očarený, chvíľami ju len ticho sleduje, a niekedy s ňou bojuje, ako keby na ničom inom nezáležalo. V rámci tejto "bytosti" tvorenej prírodou a osobami, pričom obe vystupujú niekedy vstriec a niekedy proti Jeremiahovi, sa však možno nachádza zlo v podobe vraha.

Je táto "bytosť" nevinná a zlo ju len zasiahlo, alebo pochádza samotné zlo z jej vnútra? A čo spôsobí, že osobnosť Jeremiaha sa nebude cítiť celistvá, kým nezistí odpoveď? Tieto dve otázky trápili aj mňa, počas čítania tohoto detektívneho románu, z ktorého mi často naskakovali zimomriavky. Autor píše veľmi otvorene a nič nezakrýva, ani neidealizuje (ak len nie krásnu horskú prírodu, ktorá však je prenádherná, takže mu to nevytýkam), čo môže chvíľami pôsobiť trochu neotesane. To však nebrzdí túžbu čitateľa zistiť, kde a v čom tkvela tá podstata zla.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,1 / 5

11 hodnotení

5
4
0
2
0

Majkak
16. 4. 2018
Skvelá kniha
Román sa odohráva v prvej osobe a je tak majstrovsky napísaný, až má človek pocit, že sa to naozaj stalo. Uvádza mnoho detailov zo života hlavnej i vedľajších postáv, ktoré vyznievajú ako fakty a nie fikcia. Čitateľovi ich však dávkuje postupne, čím neustále zvyšuje napätie a zvedavosť, ako to celé nakoniec dopadne. Fascinoval ma vykreslením krásnej prírody, dedinského prostredia, atmosféry malej komunity, kde sa deje nič a všetko zároveň a bravúrnou psychológiou postáv. Perfektná kniha, nedala sa odložiť, kým som neprečítala poslednú stránku a teraz mi je ľúto, že sa tak stalo.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Podstata zla - Luca D´Andrea
Muž z domu naproti, čo mi prešiel cez rozum - Marek Boško
15,60 €
Ušetríte 6,79 €

„Čím viac pomlčiek v knihe, tým menej myšlienok.“

A. Schopenhauer