Knihy
E-knihy

Poviedky do obláčikov

Marian Janik, 2017
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Marian Janik, 2017

Ste pripravení na cestu do obláčikov? Otázka pre mnohých čitateľov priam nevhodná, ba až bizarná, pre niektorých dosť vzdialená, a pre niekoho možno aktuálna, len si nechceme pripustiť, že sa nás to bytostne týka. Aby sa ťažoba...

Čítaj viac

5,00 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Ste pripravení na cestu do obláčikov? Otázka pre mnohých čitateľov priam nevhodná, ba až bizarná, pre niektorých dosť vzdialená, a pre niekoho možno aktuálna, len si nechceme pripustiť, že sa nás to bytostne týka. Aby sa ťažoba tejto otázky rozplynula v dobrej nálade a veselej mysle, stačí si prečítať Poviedky do obláčikov. Koktail humoru, napätia a sci-fi príbehov vám dajú zabudnúť na otázku na začiatku tohoto krátkeho príhovoru. Váš Marian Janik.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Poviedky do obláčikov - Marian Janik
Dve tváre pravdy - Michael Connelly
13,99 €
Ušetríte 3,96 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
124
Vydavateľstvo
Marian Janik
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
291480
Rok vydania
2017

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

Slovenský autor má na svojej autorskej stránke pod svojím menom napísané: Niečo ako spisovateľ a niečo ako dramatik. Tieto slová presne vystihujú jeho súčasné pôsobenie na slovenskej umeleckej scéne. Po prvotných literárnych úspechoch v sedemdesiatich rokoch minulého storočia sa nestotožnil s literárnou scénou živenou socialistickým realizmom, a tak sa nútene i dobrovolne odmlčal na dlhých dvadsať rokov. Literárny návrat sa uskutočnil – i pre autora nečakane – v polohe úspešného dramatika. Za hru Hviezdy a hviezdičky obdržal cenu Literárneho fondu (2011), hrou Autista vyhral slovenskú Drámu (2012) a hrou Austrálčan sa prebojoval do finále (3.miesto) českej Drámy (2016). Hra Posledný výstup je súčasťou knižnej zbierky popredných slovenských dramatikov, ktorá vyšla v r.2015 pod názvom Ódy či frašky? V úlohe spisovateľa sa predstavil už ako skúsený dramatik, a to románmi Hriechom poznačení a Pasák. V obidvoch románoch sa naplno rozvíjajú osudy ľudí poznačených dnešnou rýchlou a pre život ťažkou dobou. Marian Janik napriek svojim literárnym ambíciám celý život pracuje v stavebníctve.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Poviedky do obláčikov - Marian Janik
Dve tváre pravdy - Michael Connelly
13,99 €
Ušetríte 3,96 €

„Je skutočne veľa ľudí, ktorí čítajú iba preto, aby nemuseli myslieť.“

Georg Christoph Lichtenberg