Knihy
E-knihy

Sladkých štrnásť s horkou príchuťou

2 hodiny čítania

Kniha Sladkých štrnásť s horkou príchuťou je autorkiným desiatym vydaným literárnym dielom. Sladkých štrnásť prežíva hrdinka románu Katka. Odrazu sa šťastie zaľúbenej dievčiny premení na pocit krivdy. Čo by to bolo za lásku, keby sa pri prvej prekážke...

Čítaj viac

8,46 €

Bežná cena Bežne 8,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

8,46 €

Viac o knihe

Lena Riečanská je autorkou piatich románov pre dospelých čitateľov. Deti a mládež zaujala trilógiou Navždy kamošky a samostatným románom Som, aká som!
Kniha Sladkých štrnásť s horkou príchuťou je autorkiným desiatym vydaným literárnym dielom. Sladkých štrnásť prežíva hrdinka románu Katka. Odrazu sa šťastie zaľúbenej dievčiny premení na pocit krivdy. Čo by to bolo za lásku, keby sa pri prvej prekážke vzdala? Tak aj Katka s Norom hľadajú možnosť, ako sa stretnúť. Zaľúbené dievča sa podelí so svojimi pocitmi s babkou, s ktorou má veľmi dobrý vzťah. „Povedz, babi, ako to bolo, keď si ty mala štrnásť?“ vyzvedá. Od vyslovenia tejto otázky sa v románe odvíja ďalší príbeh. Pútavo sa prelínajú dve časové pásma. Zážitky štrnásťročnej dievčiny súčasnosti a skutočný príbeh vyrozprávaný babkou, ktorá približuje život mládeže prežívajúcej svojich štrnásť v roku 1968. Postupne čitateľ pochopí, prečo tá horká príchuť. Striedajú sa situácie veselé aj vážne. Rozosmejú, a možno aj rozplačú. Hlavne donútia zamyslieť sa. Celý príbeh je prepletený láskou. Dotkla sa všetkých postáv. Čo ešte? Porovnanie dvoch časových období, rodina, priateľstvo, vzťah k starším aj skutočné stretnutie s markízou Giulianou Benzoni.
Knihu dopĺňajú príjemné, realistické ilustrácie Lucie Zajac Valovej, autentické fotografie z archívu autorky aj čestného predsedu Spoločnosti M. R. Štefánika.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Sladkých štrnásť s horkou príchuťou - Lena Riečanská
Priepasť - Jozef Karika
18,78 €
Ušetríte 3,02 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
144
Hmotnosť
300 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov
Rozmer
150×190 mm
ISBN
9788080619930
Naše katalógové číslo
291374

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Mária Č
18.10.2018
Kniha výborná pre násť ročné, ktoré sa trápia so vzťahmi či už ku kamoškám k chlapcom, alebo k rodičom. Veľmi milé je, akosi rozumejú babka s vnučkou. Autorka vykresľuje problémy dnešnej doby - rodičov, ktorý nestíhajú, komplikované generačné rozdiely. Perfektné je spojenie obdobia babkynej 14-tky (toľko má aj vnučka) a historických udalostí, ktoré sa odohrali v roku 1968. V tejto časti mi chodili po chrbte zimomriavky. Román ma autobiografické črty. Odporúčam prečítať aj rodičom.
Čítaj viac

Kúpte spolu
Sladkých štrnásť s horkou príchuťou - Lena Riečanská
Priepasť - Jozef Karika
18,78 €
Ušetríte 3,02 €

„Povedz mi, čo čítaš, a ja ti poviem, komu si tú knihu ukradol.“

Ilf