Knihy
E-knihy

Finanční účetnictví a výkaznictví

podle mezinárodních standardů IFRS

Vydavateľstvo
Management Press, 2017

Cílem knihy je pomoci nejširší veřejnosti porozumět logice mezinárodních standardů účetního výkaznictví a usnadnit výkladem i praktickými příklady studium i následnou aplikace těchto standardů v...

Čítaj viac

20,89 €

Bežná cena Bežne 21,99 €

Ušetríte 5%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Jak porozumět účetní závěrce sestavené podle IFRS.

Aplikace mezinárodních standardů účetního výkaznictví (IFRS) v praxi není snadnou záležitostí zejména vzhledem k významným odlišnostem mezi tímto systémem a českými účetními předpisy. Cílem této publikace je pomoci nejširší veřejnosti porozumět logice IFRS a usnadnit výkladem i praktickými příklady a ilustracemi obtížné sutidum a následnou aplikaci IFRS v praxi. Výklad je zaměřen zejména na porozumění účetní závěrce sestavené podle IFRS, které umožní plné využití informací v ní obsažených, ale i odhalení rizik spojených s vypovídací schopností účetní závěrky.

Publikace se především zabývá problematikou účetnictví a vykazování podnikatelských subjektů, nikoliv však bank a ostatních finančních institucí. Zároveň je koncipovaná průřehzově tak, aby umožnila systematické seznámení čtenáře s danou oblastí a vzájemnými vazbymi a souvislostmi jednotlivých standardů. Publikace byla aktualizována v souladu se zněním IFRS, které byly vydány v roce 2017, a obsahuje i výklad nových standardů IFRS 15 a IFRS 16, které v platnost teprve vstoupí.

5. aktualizované a přepracované vydání
Čítaj viac
Kúpte spolu
Finanční účetnictví a výkaznictví - Dana Dvořáková
Základy finančního účetnictví - Jaroslav Sedláček a kol.
37,62 €
Ušetríte 2,14 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
368
Hmotnosť
780 g
Rok vydania
2017
Naše katalógové číslo
291342
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Management Press
Rozmer
167×225 mm
ISBN
9788026506928
Vekové odporúčanie
15+

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Ing. Dana Dvořáková, Ph.D. je odborným asistentem na katedře finančního účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze. Je absolventkou oboru Ekonomické informace a kontrola VŠE v Praze. V roce 2005 obhájila disertační práci v oboru finance a účetnictví. Od roku 2004 je členkou Evropské asociace účetních (EAA). V roce 2004 získala certifikát školitele Mezinárodních účetních standardů (IAS/IFRS). Je autorkou vysokoškolských učebních textů a řady příspěvků v odborných časopisech. Zabývá se přednáškovou činností pro veřejnost, zejména v rámci postgraduálních kurzů.

Čítaj viac

Management Press vydáva zásadné monografie domácich autorov a predstaviteľov svetového manažmentu a iné odborné publikácie vrátane učebníc, ktoré nachádzajú svoje využitie v rôznych formách manažérskej prípravy, v špecializovaných kurzoch a pri vysokoškolskej výučbe, hlavne na ekonomických fakultách.

V ponuke vydavateľstva nájdete tiež tematické publikácie určené hlavne pracovníkom podnikových vedení i samostatným podnikateľom, ktoré im pomáhajú orientovať sa v kľúčových otázkach a v jednotlivých funkčných oblastiach podnikateľskej a manažérskej praxe (napr. marketing, reklama, predaj, financie, výroba, personalistika a pod.) Okrem týchto publikácií tiež príručky podporujúce rozvoj špecifických manažérskych zručností. Tie nachádzajú výborné uplatnenie aj vo vzdelávacích programoch pre širšiu verejnosť (komunikačné zručnosti, rétorika, vyjednávanie, koučovanie, budovanie tímov a pod.), vyhľadávajú ich tiež ľudia, ktorí sa snažia o rozvoj vlastnej osobnosti a svoj profesionálny rast samostatne.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Finanční účetnictví a výkaznictví - Dana Dvořáková
Základy finančního účetnictví - Jaroslav Sedláček a kol.
37,62 €
Ušetríte 2,14 €

„Kniha je zrkadlo, ak sa doňho díva opica neodrazí sa v ňom tvár apoštola.“

Georg K. Lichtenberg