Knihy
E-knihy

Eros a jeho poslanie

Lúč, 2017
Vydavateľstvo
Lúč, 2017

Prof. José Noriega Bastos, DCJM je katolícky kňaz, predstavený rehoľného inštitútu Učeníkov sŕdc Ježiša a Márie a profesor špeciálnej morálnej teológie na Pápežskom inštitúte Jána Pavla II. pre štúdium manželstva a rodiny v Ríme, na ktorom tiež obhájil...

Čítaj viac

14,30 €

Bežná cena Bežne 15,00 €

Ušetríte 5%
Nestíhame do Vianoc :(

Posielame do 9 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

14,30 €

Viac o knihe

Prof. José Noriega Bastos, DCJM je katolícky kňaz, predstavený rehoľného inštitútu Učeníkov sŕdc Ježiša a Márie a profesor špeciálnej morálnej teológie na Pápežskom inštitúte Jána Pavla II. pre štúdium manželstva a rodiny v Ríme, na ktorom tiež obhájil doktorát z teológie. Vo svojich knihách sa venuje otázkam morálnej teológie, manželstva, rodiny, sexuality a výchovy. Autor viackrát prednášal aj na Slovensku.

Milujem ťa! Milióny mužov a žien si denne povedia túto vetu. Ako overiť, či to, čo sa skrýva za týmito slovami je ozajstnou láskou? Čo znamenajú tieto slová? Možno o láske povedať niečo, čo by malo univerzálnu platnosť? Je rozumné veriť v lásku, ktorá vydrží navždy?

Láska sa dotýka všetkých dimenzií ľudskej reality: tela, citov, osobnosti, viery a je aj stredobodom sexuálnej morálky. Láska je darom, vášňou a rozhodnutím, na ktorom stojí inštitúcia manželstva a rodiny.

Autor vychádza z uvažovania nad ľudskou skúsenosťou lásky vo svetle Božieho zjavenia a ľudského rozumu v celej jej šírke, hĺbke aj poslaní. Nebojí sa citliomvých otázok a integruje poznatky z filozofie, teológie, psychológie aj umenia. Fundovaným a plastickým spôsobom vysvetľuje učenie Katolíckej cirkvi o manželstve, láske a plodnosti.

Kniha je určená kňazom, katechétom, pastoračným spolupracovníkom, snúbencom, ktorí sa pripravujú na manželstvo ako i manželom samotným. Tiež bude výbornou pomôckou pre všetkých, ktorí sa s danou témou odborne, ale i laicky zaoberajú.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Eros a jeho poslanie - José Noriega
15 dní s Magdalénou Daniélou - Marie-Thérese Abgrall
18,11 €
Ušetríte 0,89 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
392
Hmotnosť
600 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Lúč
Rozmer
140×220 mm
ISBN
9788081790584
Naše katalógové číslo
291133

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

1,0 / 5

1 hodnotenie

0
0
0
0
1

Jošiáš
23.5.2018
Katolícky kňaz píše o sexe - čo viac k tomu dodať...
Fascinuje ma ako všetci kňazi sú odborníkmi na sexualitu, napriek tomu, že by podľa vlastných pravidiel s ňou nemali mať žiadne skúsenosti... ďalší príklad pokrytectva cirkevníkov...
Čítaj viac

Kúpte spolu
Eros a jeho poslanie - José Noriega
15 dní s Magdalénou Daniélou - Marie-Thérese Abgrall
18,11 €
Ušetríte 0,89 €

„Knihy sa musia držať vedy, nie veda kníh.“

Francis Bacon