Knihy
E-knihy

Eros a jeho poslanie

Lúč, 2017
Vydavateľstvo
Lúč, 2017

Prof. José Noriega Bastos, DCJM je katolícky kňaz, predstavený rehoľného inštitútu Učeníkov sŕdc Ježiša a Márie a profesor špeciálnej morálnej teológie na Pápežskom inštitúte Jána Pavla II. pre štúdium manželstva a rodiny v Ríme, na ktorom tiež obhájil...

Čítaj viac

14,30 €

Bežná cena Bežne 15,00 €

Ušetríte 5%

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

14,30 €

Viac o knihe

Prof. José Noriega Bastos, DCJM je katolícky kňaz, predstavený rehoľného inštitútu Učeníkov sŕdc Ježiša a Márie a profesor špeciálnej morálnej teológie na Pápežskom inštitúte Jána Pavla II. pre štúdium manželstva a rodiny v Ríme, na ktorom tiež obhájil doktorát z teológie. Vo svojich knihách sa venuje otázkam morálnej teológie, manželstva, rodiny, sexuality a výchovy. Autor viackrát prednášal aj na Slovensku.

Milujem ťa! Milióny mužov a žien si denne povedia túto vetu. Ako overiť, či to, čo sa skrýva za týmito slovami je ozajstnou láskou? Čo znamenajú tieto slová? Možno o láske povedať niečo, čo by malo univerzálnu platnosť? Je rozumné veriť v lásku, ktorá vydrží navždy?

Láska sa dotýka všetkých dimenzií ľudskej reality: tela, citov, osobnosti, viery a je aj stredobodom sexuálnej morálky. Láska je darom, vášňou a rozhodnutím, na ktorom stojí inštitúcia manželstva a rodiny.

Autor vychádza z uvažovania nad ľudskou skúsenosťou lásky vo svetle Božieho zjavenia a ľudského rozumu v celej jej šírke, hĺbke aj poslaní. Nebojí sa citliomvých otázok a integruje poznatky z filozofie, teológie, psychológie aj umenia. Fundovaným a plastickým spôsobom vysvetľuje učenie Katolíckej cirkvi o manželstve, láske a plodnosti.

Kniha je určená kňazom, katechétom, pastoračným spolupracovníkom, snúbencom, ktorí sa pripravujú na manželstvo ako i manželom samotným. Tiež bude výbornou pomôckou pre všetkých, ktorí sa s danou témou odborne, ale i laicky zaoberajú.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Eros a jeho poslanie - José Noriega
15 dní s Magdalénou Daniélou - Marie-Thérese Abgrall
18,11 €
Ušetríte 0,89 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
392
Hmotnosť
600 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Lúč
Rozmer
140×220 mm
ISBN
9788081790584
Naše katalógové číslo
291133

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

1,0 / 5

1 hodnotenie

0
0
0
0
1

Jošiáš
23.5.2018
Katolícky kňaz píše o sexe - čo viac k tomu dodať...
Fascinuje ma ako všetci kňazi sú odborníkmi na sexualitu, napriek tomu, že by podľa vlastných pravidiel s ňou nemali mať žiadne skúsenosti... ďalší príklad pokrytectva cirkevníkov...
Čítaj viac
Ťulík
25.1.2019
Mě zase fascinuje vaše hloupost. Kněžím nic nebrání být odborníky na teologii sexuality, která je Božím dílem. Knihu neznáte, ale chytrého ze sebe děláte... ;-)
Čítaj viac

Kúpte spolu
Eros a jeho poslanie - José Noriega
15 dní s Magdalénou Daniélou - Marie-Thérese Abgrall
18,11 €
Ušetríte 0,89 €

„Knihy nemajú byť nábytkom, ktorý by ozdoboval byt, majú byť potravou, ktorá živí ducha.“

Petrarca