Knihy
E-knihy

Mesto nemých králikov

XYZ, 2017
Vydavateľstvo
XYZ, 2017

Dojemný i drsný príbeh mladého muža, ktorý hľadá samého seba. Často premýšľa o tom, kto vlastne je, prečo sa cíti ako outsider, ktorého nik neberie vážne. Uväznený v pochybnostiach o vlastnej sexualite sa na prahu dospelosti ocitá v Bratislave, kde...

Čítaj viac

9,49 €

Bežná cena Bežne 9,99 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Dojemný i drsný príbeh mladého muža, ktorý hľadá samého seba. Často premýšľa o tom, kto vlastne je, prečo sa cíti ako outsider, ktorého nik neberie vážne. Uväznený v pochybnostiach o vlastnej sexualite sa na prahu dospelosti ocitá v Bratislave, kde sa spoznáva s rovnako neistými ľuďmi so zložitými osudmi. Po čoraz hektickejšom meste pohybujú ako „králici“, ktorých oči sa zatvárajú pred denným svetlom a ožívajú len v podzemnom gej bare či v tichých nočných uliciach. Uprostred citového zmätku, životných prešľapov a komplikovaných vzťahov v ňom však dozrieva poznanie, že pohŕdanie a sarkazmus sú len maskovaný strach a že niekedy treba iba jednoducho byť, ďakovať za úprimné priateľstvá a i to, že smútok je krásna hra. Ale len pre jedného.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Mesto nemých králikov - Adam J. Palo
Lži na pohovce - Irvin D. Yalom
27,22 €
Ušetríte 1,43 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
280
Hmotnosť
330 g
Rok vydania
2017
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
XYZ
Rozmer
130×200 mm
ISBN
Adam J. Palo
Naše katalógové číslo
291043

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,1 / 5

10 hodnotení

7
0
0
0
2

tamara
22.12.2017
Treba si prečítať
Adama si treba prečítať. Má ojedinelý štýl a ovláda umenie vzbudiť smútok, aj keď jeho text je na míle vzdialený od lacného patetizmu. Spoločenské udalosti mapujúce absurdnú dobu pred Nežnou revolúciou a tiež zmätok, ktorý nastal po nej, tvoria rámec okolo života hlavného hrdinu, ktorého konanie, priateľstvá aj lásky sú plné sklamaní, klamlivej slobody a vnútornej neistoty.
Čítaj viac

NAKLADATELSTVÍ XYZ patří k nejvýznamnějším a nejúspěšnějším nakladatelstvím v České republice. Na trhu působí od roku 2004 a celkově už přineslo víc než 1000 titulů. Škála titulů nakladatelství je opravdu pestrá: původní česká a zahraniční beletrie, historické romány, autorizované životopisy či rozhovory, literatura faktu, historické publikace, výpravné encyklopedie či komiksy, nechybí ani knihy pro děti a mládež.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Mesto nemých králikov - Adam J. Palo
Lži na pohovce - Irvin D. Yalom
27,22 €
Ušetríte 1,43 €

„Knihou by sa malo nazvať iba to, čo obsahuje niečo nové.“

Lichtenberg