Knihy
E-knihy
4,75 €

Bežná cena Bežne 5,00 €

Ušetríte 5%

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

 Z individuálneho príbehu sa v podaní Alty Vášovej stáva viacvrstvové svedectvo o citlivosti a obetavosti milujúcej ženy a matky, je zamyslením sa nad večnými hodnotami ľudského bytia.
(Dana Kršáková)


Je to príbeh hľadania ľudského dotyku, porozumenia, uznania osobných kvalít a životnej sily navzdory všetkému...

(Eva Jenčíková)


Z drobných kamienkov spomienok vynárajúcich sa z chaosu trápiacej sa ženy, z útržkov rozhovorov, z vlastných komentujúcich postrehov skladá mozaiku, ktorej obraz je jasný až v okamihu, keď do neho zapadne aj ten posledný. Aj preto prečítate knižku Natesno na jeden dúšok.

(Jena Opoldusová)
ilustrácie Oľga Johanidesová,
Čítaj viac
Kúpte spolu
Natesno - Alta Vášová
Mama, mňam - Kolektív autorov
30,21 €
Ušetríte 4,74 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
104
Hmotnosť
90 g
Vydavateľstvo
Koloman Kertész Bagala
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
2840
Rozmer
105×210 mm
ISBN
8088897122

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Helena Fialová
7.4.2010
O každom z nás

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Pri čítani tejto knihy som si uvedomila, že tragédie sa stávajú čoraz častejšie, a keď zatiaľ niečo také nepostihlo našu rodinu, nie je vylúčené, že sa to v budúcnosti nestane. Pri každej tragédii zažíva človek obrovský šok a každý sa s tragédiuo vysporiada inak. Bohužiaľ, nešťastia na nás číhajú na každom kroku. A keď postihnú cudzích, sme radi, že to nie sme my. Keď sa priblížia bližšie, keď sa týkajú našich známych, príbuzných, už to prežívame vážnejšie. Kniha Alty Vášovej, okrem toho, že ponúka bohatý obraz života ženy-zubárky, nás zavedie aj do situácie, keď sa rodina musí vysporiadať s neodvrátiteľnou skutočnosťou: smrťou milovaného syna, mladého človeka, študenta medicíny. Ako by sme sa zachovali my, keby sme museli zažiť takúto skúsenosť ? Ako by sme pristupovali k našim známym, príbuzným, keby sa takéto nešťastie stalo v ich rodine ? Kiežby sa to nikomu nikdy nestalo! Ale život je krutý. Hlavná postava knihy nemala ľahký život, tvrdo bojovala za svoje ciele a svojou usilovnosťou a vytrvalosťou dosiahla, čo naozaj chcela. Osud sa však s ňou kruto zahral.
Alta Vášová nedáva návod, ako sa vysporiadať s tragickou udalosťou. Ani by nemohla, veď žiadny recept na to neexistuje. Iba sleduje a vyrozpráva, ako hlavná postava zápasí s týmto problémom už dlhé roky.
Z rozprávania ženy sa dozvedáme aj o povojnových peripetiách Maďarov žijúcich na slovensko-maďarských hraniciach. Je to pozoruhodná téma, osožná hlavne pre tých, ktorí by chceli bližšie poznať pravdivú históriu tejto národnostnej menšiny. Táto kniha približuje momenty z tejto oblasti, ktorá je pre mnohých tu na Slovensku neznáma, a ktorú by mohli mnohí pochopiť práve prostredníctvom knihy Alty Vášovej: Natesno.
Čítaj viac

Slovenská prozaička, filmová, televízna, rozhlasová a divadelná scenáristka, autorka literatúry pre deti a mládež narodená v obci Sevljuš v Zakarpatskej Ukrajine. Vyštudovala Vyššiu pedagogickú školu v Bratislave, odbor matematika - fyzika. Pracovala striedavo ako učiteľka a dramaturgička či scenáristka v slovenskom filmovom štúdiu na Kolibe, ale aj v českom Barrandove. Istý čas tiež pracovala ako upratovačka a sprievodkyňa na českom hrade Zvíkov, v rokoch 1968 - 1973 bola tiež dramaturgičkou v Slovenskej televízii a pomedzi všetky tieto povolania bola taktiež spisovateľkou. V súčasnosti sa venuje literárnej tvorbe. Žije v Bratislave. Svoje prvé diela publikovala v rôznych časopisoch (Mladá tvorba, Romboid, Slovenské pohľady). Píše prózu, filmové, divadelné, televízne a rozhlasové scenáre, pričom sa zameriava tak na tvorbu pre dospelých, ako aj na tvorbu pre deti a mládež. Píše civilizačné, ekologické, biografické a sci-fi diela, no snaží sa tiež o návrat k hodnotovému systému, spojeniu človeka s prírodou, k partnerskej empatii a senzibilite, ako aj kooperácii sveta dospelých so svetom detí.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Natesno - Alta Vášová
Mama, mňam - Kolektív autorov
30,21 €
Ušetríte 4,74 €

„Vlastnou univerzitou našich dní je zbierka kníh.“

Th. Carlyle