Natesno

ISIC ZĽAVA

SI ŠTUDENT, UČITEĽ ALEBO MLÁDEŽNÍK A MÁŠ ISIC, ITIC, EURO<26?

Tak k tomuto titulu môžeš získať dodatočnú zľavu 2% k už existujúcej zľave a zaplatíš iba 4,65 €. Ušetríš teda naviac 0,10 €, čo síce nie je bohvieaké terno, ale pri pár knihách by z toho už mohlo byť na kofolu :-)

Zľavu uplatníš tak, že pri potvrdzovaní objednávky zadáš číslo svojej karty do políčka "Darčeková poukážka / Zľavy".

Pozrieť, v ktorých kníhkupectvách máme na sklade
Objednajte si tovar spolu nad 39,00 € a poštovné máte zadarmo!

Poštovné zadarmo nad 39,00 €!

Pri objednávke nad 39,00 € neplatíte v našom obchode poštovné. Kompletné podmienky poštovného.

Naša cena:
4,75 €
Bežná cena:
5,00 €
Ušetríte:
5% (0,25 €)

Posielame do 10 dní.

Čo znamená tento údaj? Pozrite sa ako prebieha vybavovanie objednávky.Pridať do wishlistu
Čo je to wishlist?

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.Uložené
Nahlásiť chybu

O knihe

 Z individuálneho príbehu sa v podaní Alty Vášovej stáva viacvrstvové svedectvo o citlivosti a obetavosti milujúcej ženy a matky, je zamyslením sa nad večnými hodnotami ľudského bytia.
(Dana Kršáková)


Je to príbeh hľadania ľudského dotyku, porozumenia, uznania osobných kvalít a životnej sily navzdory všetkému...

(Eva Jenčíková)


Z drobných kamienkov spomienok vynárajúcich sa z chaosu trápiacej sa ženy, z útržkov rozhovorov, z vlastných komentujúcich postrehov skladá mozaiku, ktorej obraz je jasný až v okamihu, keď do neho zapadne aj ten posledný. Aj preto prečítate knižku Natesno na jeden dúšok.

(Jena Opoldusová)
ilustrácie Oľga Johanidesová,

Pokračovať v čítaní

Poslať doplňujúce údaje o knihe

Podrobnosti

 • Počet strán: 104
 • Väzba: brožovaná
 • Rozmer: 105×210 mm
 • Hmotnosť: 90 g
 • Jazyk: slovenský
 • ISBN: 8088897122
 • Naše katalógové číslo: 2840


Hodnotenia čitateľov       (hodnotil 1 človek) Pridať hodnotenie

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?

Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.

1
Vaše hodnotenie knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:
 • sú vulgárne alebo urážlivé
 • nesúvisia s titulom alebo témou
 • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
 • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
 • obsahujú akékoľvek URL odkazy
 • nie sú podpísané
Helena Fialová
Helena Fialová
7. apríla 2010
     
Reagovať

O každom z nás 1

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Prajete si ho zobraziť?

Pri čítani tejto knihy som si uvedomila, že tragédie sa stávajú čoraz častejšie, a keď zatiaľ niečo také nepostihlo našu rodinu, nie je vylúčené, že sa to v budúcnosti nestane. Pri každej tragédii zažíva človek obrovský šok a každý sa s tragédiuo vysporiada inak. Bohužiaľ, nešťastia na nás číhajú na každom kroku. A keď postihnú cudzích, sme radi, že to nie sme my. Keď sa priblížia bližšie, keď sa týkajú našich známych, príbuzných, už to prežívame vážnejšie. Kniha Alty Vášovej, okrem toho, že ponúka bohatý obraz života ženy-zubárky, nás zavedie aj do situácie, keď sa rodina musí vysporiadať s neodvrátiteľnou skutočnosťou: smrťou milovaného syna, mladého človeka, študenta medicíny. Ako by sme sa zachovali my, keby sme museli zažiť takúto skúsenosť ? Ako by sme pristupovali k našim známym, príbuzným, keby sa takéto nešťastie stalo v ich rodine ? Kiežby sa to nikomu nikdy nestalo! Ale život je krutý. Hlavná postava knihy nemala ľahký život, tvrdo bojovala za svoje ciele a svojou usilovnosťou a vytrvalosťou dosiahla, čo naozaj chcela. Osud sa však s ňou kruto zahral.
Alta Vášová nedáva návod, ako sa vysporiadať s tragickou udalosťou. Ani by nemohla, veď žiadny recept na to neexistuje. Iba sleduje a vyrozpráva, ako hlavná postava zápasí s týmto problémom už dlhé roky.
Z rozprávania ženy sa dozvedáme aj o povojnových peripetiách Maďarov žijúcich na slovensko-maďarských hraniciach. Je to pozoruhodná téma, osožná hlavne pre tých, ktorí by chceli bližšie poznať pravdivú históriu tejto národnostnej menšiny. Táto kniha približuje momenty z tejto oblasti, ktorá je pre mnohých tu na Slovensku neznáma, a ktorú by mohli mnohí pochopiť práve prostredníctvom knihy Alty Vášovej: Natesno.
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (0)

Rezervovať titul v kníhkupectve

SLSP online platba Tatrabanka online platba VÚB online platba Unicredit online platba ČSOB online platba Poštová banka online platba VISA online platba Master online platba Paypal online platba Viamo platba