Knihy
E-knihy

Slovenské divadlo v číslach

Je kultúra len požierač peňazí daňových poplatníkov?

Vydavateľstvo
Divadelný ústav, 2017

Publikácia Slovenské divadlo v číslach je komplexný sumár minulej a súčasnej situácie profesionálnej divadelnej scény na Slovensku a možno ju vnímať ako identifikovanú matriku slovenského divadla. Poslúži ako východisko pri dôslednom skúmaní divadelnej...

Čítaj viac

8,58 €

Bežná cena Bežne 9,00 €

Ušetríte 5%
Nestíhame do Vianoc :(

Posielame do 12 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

8,58 €

Viac o knihe

Publikácia Slovenské divadlo v číslach je komplexný sumár minulej a súčasnej situácie profesionálnej divadelnej scény na Slovensku a možno ju vnímať ako identifikovanú matriku slovenského divadla. Poslúži ako východisko pri dôslednom skúmaní divadelnej problematiky a následných štatistických analýzach. Keďže slovenské divadlo transformovala autorka do faktov, údajov a čísel, jej práca bude nezastupiteľným prameňom pri ďalšom výskume, reflexii a analýze slovenského profesionálneho divadla.

Autorka spracúva dostupné štatistické dáta o slovenských divadlách. Stručne opisuje a štatistickými metódami mapuje situáciu v sieti slovenských profesionálnych divadiel od roku 1948 až po rok 2014.

V poslednej kapitole sa zameriava na sociálny a ekonomický rozmer scénického umenia v národnom ale aj nadnárodnom či európskom meradle. Tu sa autorka snaží argumentovať v prospech dôležitosti podpory kultúrneho priemyslu z verejných zdrojov, pričom používa ekonomické aj sociálne argumenty, zároveň zdôrazňuje potrebu scénického umenia z hľadiska participácie občanov na občianskej spoločnosti, čo je veľmi aktuálna téma najmä v európskom diskurze. Originálna je myšlienka spojenia politickej participácie angažovanosti sa na komunitnej úrovni a scénického umenia.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Slovenské divadlo v číslach - Martina Čierna
Ako reštartovať divadlo - Dragan Klaić
24,78 €
Ušetríte 1,22 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
112
Hmotnosť
180 g
Rok vydania
2017
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Divadelný ústav
Rozmer
150×210 mm
ISBN
9788081900204
Naše katalógové číslo
281495

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Kúpte spolu
Slovenské divadlo v číslach - Martina Čierna
Ako reštartovať divadlo - Dragan Klaić
24,78 €
Ušetríte 1,22 €

„Čítanie je pre dušu tým, čím je cvičenie pre telo.“

Sir Richard Steele