Knihy
E-knihy

Kalypso

Host, 2017
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Host, 2017
2. diel série
Fredrik Beier (CZ)
Edícia
Fredrik Beier

Policejní vyšetřovatel Fredrik Beier se probouzí z bezvědomí v nemocnici v Oslu a vůbec netuší, co se mu přihodilo. Lékařka mu sděluje, že se předávkoval léky proti bolesti a důkladně je zapil alkoholem. Pokus o sebevraždu.

Čítaj viac

7,00 €

Bežná cena Bežne 16,40 €

Ušetríte 57%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Thriller, který se noří do nejhlubších zákoutí lidské duše, aby pronikl do srdce jedné ze světových velmocí.
Policejní vyšetřovatel Fredrik Beier se probouzí z bezvědomí v nemocnici v Oslu a vůbec netuší, co se mu přihodilo. Lékařka mu sděluje, že se předávkoval léky proti bolesti a důkladně je zapil alkoholem. Pokus o sebevraždu. Ale Fredrik si na nic nevzpomíná.
Jeho kolegové mezitím pátrají po pohřešované staré vdově, v jejímž domě bylo nalezeno tělo muže, prohlášeného za mrtvého již před více než dvaceti lety. A v kanále ve východním Oslu zároveň potkani hodují na těle dalšího člověka. Oběti spojuje tragická minulost z doby krátce po rozpadu Sovětského svazu, kdy se jako vojáci zúčastnili neúspěšné tajné operace. K životu se znovu probouzí zapomenutá zbraň a dostává se do rukou mstitele, který nemá důvod žít.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kalypso - Ingar Johnsrud
Katharinin kód - Jorn Lier Horst
14,90 €
Ušetríte 14,45 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
448
Vydavateľstvo
Host
Jazyk
český
Naše katalógové číslo
278414
Rok vydania
2017

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,2 / 5

4 hodnotenia

3
0
0
1
0

Gerlach
29.10.2017
Jeden z najväčších talentov
Ak to hodnotíme literárne, jedno z najvýraznejších severských mien je práve toto - upozornili ma na neho známi zo Švédska, kde je tento nórsky autor veľmi populárny a po Viedenskom bratstve je jeho druhá kniha dôkaz, že sa dokáže ešte aj zlepšovať. Druhá kniha je dejovo čistejšia, rýchle sa naučil nepoužiť každý motív, lebo ho zrejme čaká veľká budúcnosť a námety sa zídu aj v budúcnosti. Som zvedavý na záver trilógie.
Čítaj viac
Silvia Kovács
Silvia Kovács
28.9.2017
Sklamanie po 2x
Asi to najhoršie zo severskej krimi, čo som kedy čítala. Nesedí mi autorov štýl, ktoré prepletá piate cez deviate, púšťa sa do naozaj ťažkých tém, len akosi nezvláda ich spracovanie. Možno by stačilo ubrať zo 2 postavy a stavať na lepšom vykreslení postáv, lebo hlavné postavy sú mi už od prvého dielu nesympatické, nedokážem sa s nimi stotožniť, čo sa mi pri iných autoroch nestáva. Takisto niektoré súvislosti ako aj postava páchateľa a jeho konanie, sú niekedy nejasné a celý dej je hrozne ťažkopádny. Navyše ma hrozne irituje autorova zvláštna záľuba v opise pohlavných orgánov, čo pri niektorých pasážach absolútne nebolo potrebné. U mňa nikdy viac, určite nie som cieľová skupina. Existuje množstvo lepších kníh z tohto žánru...
Čítaj viac

Ingar Johnsrud (1974) je renomovaný nórsky novinár, debutoval v roku 2015 románom Viedenské bratsvo, ktorý je prvou časťou plánovanej detektívnej trilógie. Vyslúžil si veľkú pozornosť za svoju schopnosť vystihnúť detaily a za bohatý príbeh napísaný inovatívnym spôsobom. Nadšení kritici sa zhodli, že čitateľa dokáže celý čas udržať v napätí a okamžite sa stal novou hviezdou severskej detektívky. Ingar Johnsrud žije s manželkou a tromi deťmi v Osle.

Čítaj viac

Knihy pod hlavičkou Host začal vydávat zakladatel samizdatového časopisu Host (od roku 1985) a pozdější majitel tiskárny a nakladatelství Dušan Skála začátkem 90. let. V této činnosti pokračoval do roku 1994. V tomto období vyšly na dvě desítky titulů různého zaměření. Mezi nejvýznamnější počiny lze uvést knihy Jana Křesadla (Fuga trium), Mikoláše Chadimy (Alternativa) či dnes již kultovní prózu Milana Harníčka Maso...
Mezi nejznámější tituly patří Lovec králíků, Playground, Hana, Mapy a další.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Kalypso - Ingar Johnsrud
Katharinin kód - Jorn Lier Horst
14,90 €
Ušetríte 14,45 €

„Umenie písať je umenie skracovať.“

Anton Pavlovič Čechov