Knihy
E-knihy

Náhle sami

Vydavateľstvo
Argo, 2017

Louisa a Ludovic se vydají na cestu kolem světa. Jsou šťastně zamilovaní, plánují společný život. Zastávka na ostrově Stromness, obývaném jen tučňáky, lachtany a rypouši, se jim stane osudnou. Ocitnou se náhle sami, bez lodi, bez...

Čítaj viac

11,56 €

Bežná cena Bežne 12,17 €

Ušetríte 5%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Louisa a Ludovic se vydají na cestu kolem světa. Jsou šťastně zamilovaní, plánují společný život. Zastávka na ostrově Stromness, obývaném jen tučňáky, lachtany a rypouši, se jim stane osudnou. Ocitnou se náhle sami, bez lodi, bez jídla, bez komunikačních prostředků.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Náhle sami - Isabelle Autissier
List zo záhrobia - Dominik Dán
22,72 €
Ušetríte 3,40 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
208
Hmotnosť
390 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Argo
Rozmer
150×230 mm
ISBN
9788025721735
Naše katalógové číslo
278378

Čo si myslíme my

Mária Selická
Mária Selická
manažér kníhkupectva
7. júna 2017

Kniha je o dvoch zamilovaných ľuďoch, ktorí uviaznu na opustenom
ostrove plnom ľadu, bez potravy a bez možnosti záchrany. Dobrodružný
výlet sa zmení na nočnú moru. Boj o prežitie, o potravu, zima, beznádej,
výčitky skúšajú ich fyzické a psychické sily. Mrazilo ma pri predstave,
že by som si mala vybrať medzi človekom, ktorého milujem a vlastným
životom. Dokáže byť láska k blížnemu silnejšia ako túžba žiť? P.S. - ja
ako dlhoročný greenpeace aktivista, som veľmi ťažko prežívala, keď na jedno
posedenie zabili 100 tučniakov. :-( takže detaily hľadania a spracovania
potravy sú tam dosť detailné.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,4 / 5

13 hodnotení

9
2
1
0
1

Gabika
15.11.2017
Úžasné, odporúčam
Je to krásna kniha, ktorú odporúčam všetkým milovníkom dobrodružnej literatúry. Príbeh okamžite vtiahne čitateľa do deja plného kontrastov, lásky a nenávisti, radosti a smútku, odhodlania a obáv, odvahy a strachu, nadšenia a sklamania. Nič nie je isté. To, čo v našom uponáhľanom materialistickom živote považujeme za absolútne bežné (chlieb, teplo, mäkká posteľ) sa vo svete divokej prírody mení na niečo úžasné, náhle nedosiahnuteľné a túžobne očakávané. Človek sa podriaďuje následkom svojho rozhodnutia. Zmieruje sa s nimi a v konečnom dôsledku aj sám so sebou, svojou minulosťou. Uvedomujúc si krehkosť bytia, ako aj silu svojej vôle a túžby po plnosti života.
Čítaj viac
Re
14.11.2017
Až budu mít v ruce kuřecí, vždycky si na tuhle knihu vzpomenu. Nějak podobně vypadá tučňáčí maso. Nechutné, rybinou zapáchající… a oni této stravě dávali vznešená jména: Jemné plátky kuřecího bez omáčky, Vývar z kostry se zbytky masa. Museli přežít. Jídlo se mi emočně otisklo do paměti asi nejvíc, sugestivě popsané, stejně jako podnebí, počasí a okolí. Všechno. Stejně jako pocity. Tohle je prostě kniha, která zůstane v paměti napořád.
Čítaj viac
Nikola Danková
Nikola Danková
14.5.2017
Útla, ale silná
Keď vás pri čítaní tejto knižky nedajbože vyrušia iné povinnosti, nebudete vedieť prestať na ňu myslieť. Keď vás nevyruší nič, zhltnete ju za večer s rovnakým výsledkom - nebudete na ňu vedieť prestať myslieť. Horolezkyňa a jej priateľ sa rozhodnú opustiť svoj pohodlný život a zažiť dobrodružstvo, vydajú sa teda na plavbu okolo sveta. Skutočná skúška fyzických a duševných síl, ľudskosti, ako aj ich vzťahu začína vo chvíli, keď ich jedna búrka odreže od zvyšku sveta a zanechá ich náhle, samých. Kniha je o sile a krehkosti človeka zároveň. Viac ako o boji s prírodou, je o boji so sebou samým. A je bojom aj pre čitateľa samotného, keď ho núti pýtať sa, čo by on sám robil a cítil na mieste hlavných postáv. „Náhle, sami“ je ako jej hlavná predstaviteľka: útla, no nesmierne silná. Mimochodom, autorka sama, je aj skúsenou námorníčkou - ako prvá žena oboplávala zemeguľu.
Čítaj viac
Lucia Halová
Lucia Halová
13.5.2017
výborné čítanie

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

hoci je to na prvý pohľad kniha o prežití dvoch robinsonov v extrémnych podmienkach, keď sa do nej človek začíta, zistí, že je skôr o prežití so samým sebou. život vo dvojici na pustom chladnom ostrove, kde treba každý deň bojovať o kus jedla, to si ani nechcem predstaviť. ale zvládnuť vlastné svedomie, keď sa človek zníži na pudovú, sebeckú úroveň a potom sa s tým musí vyrovnať, to je asi ešte horšie. ale autorka ukazuje, že sa to dá zvládnuť :)
Čítaj viac

Nakladatelství Argo vzniklo v roce 1992 a vydalo více než dva tisíce titulů. Naší hlavní zásadou je týmová práce, díky níž dokážeme seznamovat čtenářskou obec se zajímavými knihami známých autorů, ale i objevovat pozoruhodné autory nové. Samozřejmou podmínkou naší práce je úzká a pečlivá spolupráce autorů a překladatelů s redaktory při přípravě textů, kooperace technických redaktorů s grafiky a tiskárnami i zodpovědné fungování propagačního i odbytového oddělení.

Snažíme se také získávat a podporovat talentované autory a kvalitní překladatele. Také díky tomu Argo za dobu své existence získalo pověst vydavatele kvalitní beletristické, historické i jiné odborné literatury, a to českého i zahraničního původu. Přeložené beletristické tituly soustřeďujeme do reprezentativních edic AAA (edice anglo-amerických autorů) a SSP (edice současné světové prózy), případně je vydáváme mimo řady, ovšem se stejným ohledem na kvalitní grafickou úpravu. Úroveň námi vydávané současné české beletrie snad ilustruje i přehled našich oceněných titulů v rámci ceny Magnesia Litera, péče o kvalitní grafické a knihařské zpracování našich knih nám přinesla i řadu ocenění v soutěži Nejkrásnější kniha roku (kompletní seznam našich úspěchů zde). Žánrové spektrum jsme v poslední době obohatili o sci-fi a fantasy tituly. Stále se rozšiřuje nabídka odborných titulů, především z oblasti společenských věd. Velkou oblibu si získaly historické edice Historické myšlení, Každodenní život , Ecce Homo a Dějiny Evropy. Pro svou vysokou odbornou úroveň je ceněna edice kulturní antropologie Capricorn. Do svého profilu Argo čím dál tím více zahrnuje i velké obrazové publikace.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Náhle sami - Isabelle Autissier
List zo záhrobia - Dominik Dán
22,72 €
Ušetríte 3,40 €