Knihy
E-knihy

Sexeso

Elist, 2017
Okamžitý download
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Elist, 2017

Zneuctenie ženy možno považovať za ťažký amorálny delikt, voči ktorému neexistuje žiadne ospravedlnenie. Vnútorný svet tej-ktorej ženy sa rozbije na malé kúsky. Čo cíti? Čo prežíva? Bezsenné noci, strach, obavy, nedôveru...

Čítaj viac

6,95 €

Bežná cena Bežne 9,95 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Zneuctenie ženy možno považovať za ťažký amorálny delikt, voči ktorému neexistuje žiadne ospravedlnenie. Vnútorný svet tej-ktorej ženy sa rozbije na malé kúsky. Čo cíti? Čo prežíva? Bezsenné noci, strach, obavy, nedôveru, stratu sebaúcty, výčitky, neznesiteľnú bolesť v duši. Hrôza čo i len pomyslieť... No ešte horšie je, ak takýto skutok zostane nepotrestaný. A čo je úplne zlé, ak za takýmto odsúdeniahodným skutkom stojí predstaviteľ štátnej moci. Ktosi, kto by mal všemožne zákon chrániť, ctiť si ho a nie ho znevažovať, či šliapať po ňom v jeho najzákladnejších princípoch. Samotný sudca Ústavného súdu...V dnešnej dobe sa akosi stáva pravidlom, že ryba smrdí od hlavy.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Sexeso - Roman Horňák
Kat - Roman Horňák
13,90 €
Ušetríte 7,95 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
320
Vydavateľstvo
Elist
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
278020
Rok vydania
2017

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

5,0 / 5

10 hodnotení

10
0
0
0
0

Milan Kadlec
13.10.2017
Názor čitateľa
Na Hornakovi ma vzdy najviac bavi fakt, ze ide o skutone pribehy, o ktorych som doposial nepocul a rozhodne nie su tuctove. Rovnakym je aj posledna kniha Sexeso.
Tym vysetrovatelov nas postupne prevedie celym pripadom a dovedie k necakanemu zaveru. Aj v tomto pripade som sa netrafil, kto a preco sa takto chcel pomstit sudcovi. Po Hornakovych knihach este niekolko dni nad tym vsetkym rozmyslam a rezonuje mi to v hlave. A to ma aj na jeho knihach bavi. :) Pre mna 5*.
Roman Hornak sa postupne u mna dostava k mojej uplnej jednotke Agate Christie. Tesim sa na dalsie dielo!
Čítaj viac
Adrián
2.8.2017
Čitateľ
...ako všetky knihy autora Romana Horňák ani táto má nesklamala. Výborný námet , napínavá od začiatku až do konca. Odporúčam prečítať ako aj túto aj ostatné od tohto spisovateľa . Všetky sú skvelé
Čítaj viac
Eva Siráňová
20.8.2017
Názor čitateľa
Ak zoberiem názory (lebo toto nie sú recenzie) zdola až hore, všetky sú štylisticky takmer totožné, čo je nadmieru zvláštne. Preto sa natíska otázka, či to všetko, pod rôznymi menami (kde ani nie sú, možno z opatrnosti, priezviská) nepísal jeden a ten istý človek, aby zvelebil a v pozitívach vyzdvihol túto knihu. Hold, promo kampaň sa dá robiť hocijako. Bola by som veľmi zvedavá, ako by obstála u oficiálneho profi recenzenta. Nechcem nijako znehodnocovať tento románm tobôž prácu autora, ale isté veci sú neprehliadnuteľné.
Čítaj viac
Ľubo
27.7.2017
nesklamal
Prvýkrát som sa stretol s autorom pri čítaní jeho predposlednej knihy Kat. Bola výborná. Po prečítaní Sexesa som sa utvrdil v názore, že popri Dánovi, bude mať v mojej knižnici miesto aj Horňák. Od Dána sa podstatne líši štýlom písania, a to ho robí jedinečným. Už teraz viem, že siahnem aj po jeho starších románoch. Ťažko takto v skratke opísať o čom kniha bola. Dôležitým je, že ma bavila až do samého konca. Totižto až do konca nie je jasné kto je obávaným vrahom. Počas čítania som ich tipoval zopár. Rozuzlenie ma prekvapilo. Môžem len odporúčať.
Čítaj viac
Porkus
27.7.2017
Názor čitateľa
Musím priznať, že ma najskôr zaujala obálka a vôbec som netušil, čo od diela môžem očakávať... autora som nepoznal, ale ani detektívky moc nečítavam. Napriek tomu som sa rozhodol si knihu prečítať a veľmi ma chytila. Bolo to super zaujímavé čítanie a už číta aj manželka. Za mňa jednoznačne 5*. Najlepšie, čo som tento rok čítal. Páčil sa mi autorov štýl, postavy vyšetrovateľov a aj samotný námet. Veľmi dobre spracované, keď veľa vecí do seba pekne zapadlo a pôsobilo veľmi logicky. Trošku ma však zarazil a neviem, do akej miery je to skutočný samotný spôsob vraždy, hoci neúmyselnej.
Čítaj viac
Janka
26.7.2017
Výborná detektívka
Od samotného začiatku čítania tejto knihy som miestami zatajovala dych ,či je toto vôbec možné v živote,kedže príbeh bol inšpirovaný skutočnosťou. Opäť výborne napísane dielo slovenského autora.Kniha je písaná jednoducho,pútavo a s plno prekvapeniami. Čitateľa núti premýšľať a zapájať sa do deja kto a prečo je vrahom. Do poslednej chvíle som netušila ako sa skončí príbeh. Gratulácia patrí autorovi. Želám ešte kopec dobrých nápadov na písanie tak skvelých detektívok ako sú práve tieto spod pera (klávesnice :) ) autora Romana Horňáka.
Čítaj viac
Janka
26.7.2017
Výborné čítanie
Opäť sa autorovi podarilo napísať pútavé čítanie. Ako aj diela pred tým aj táto detektívka má nútila čítať stranu po strane s utajenym dychom . Do poslednej chvíli som netušila kto a prečo bol vrahom . Výborné napísané , pútavé , čitateľ si sám počas čítania mohol hľadať vraha ... Ja som bola šokovaná ako skončila. Naozaj odporúčam prečítať , ja som ju dala za 2 dní .
Čítaj viac
Natália
20.7.2017
Pútavé
Dielo nám otvára oči a ukazuje, akého amorálneho správania sú niektorí vysokopostavení jedinci schopní. Čo všetko sú ochotní spraviť, aby si zachránili vlastné zadky a akú úlohu v tejto vysokej hre zohráva malý človiečik. Ak ste si mysleli, že žiadnu, pekelne sa mýlite. No kniha sa, aj s jej hrôzami a démonmi, číta rýchlo a je pútavá. Možno fakt, že táto novinka nie je fikciou, núti čitateľa napredovať šialeným tempom až na koniec, aby zistil, ako sa to celé uzavrie. Realita je realita. Nie vždy je ružová. Zasiahne spravodlivosť?
Čítaj viac
Lukáš Slamka
14.7.2017
Názor na Sexeso
Waw, prvá kniha, čo som od Horňáka prečítal. Fakt výborne napísaná až sa čudujem, že som doteraz o autrovi nepočul.
Mám prečítaných veľa Dánoviek, ale Sexeso sa mi zdalo byť sviežejšie a aj napínavejšie ako niektoré jeho diela.

Príbeh je zasadený do Košických ulíc, hoci sa neodohráva u nás. Celkom by ma zaujímalo, kde sa odohral, to autor neprezradil. Ale fakt, že je to skutočný príbeh výrazne zvyšuje túžbu poznať, ako sa to celé skončí. Obrazal som stranu za stranou a nevedel sa dočkať, keď spoznám páchateľa. Detektívka je napísaná majstrovsky a nemám jej čo vytknúť.
Plánujem si dokúpiť aj staršie diela od autora. Zdá sa, že to bude stáť za to!
Čítaj viac
Zuzana Miklovičová
Zuzana Miklovičová
13.7.2017
Názor čitateľa
Krimi román z pera slovenského detektíva píšuceho pod pseudonymom Roman Horňák – Sexeso, ktorý je inšpirovaný skutočnými udalosťami.
Napínavý príbeh od prvej strany, pri čítaní som sa teda ani chvíľku nenudila. Skupina vyšetrovateľov je veľmi sympatická zohratá partia, riešia nielen jednu vraždu, ale hneď niekoľko, nechýba sarkazmus a chvalabohu žiadne nudné opisy prostredia v nej nie sú. Ako už napovedá názov, určitú podstatnú rolu zohráva sex ale aj posadnutosť mocou, honba za peniazmi a pomsta. Ocitnete sa v prostredí sudcov, právnikov, trestancov ale aj eskortných spoločníčok. Ja som do poslednej chvíle netušila kto je vrahom a to ma nútilo otáčať stránku za stránkou. Môžem len odporúčať, mňa napriek tomu že detektívky vôbec nečítam, bavila a prečítala som ju za dva večery :-)
Čítaj viac

Vydavateľstvo Elist vzniklo v máji 2016 ako projekt zameraný na podporu pôvodnej slovenskej tvorby. Od iných vydavateľstiev sa líši už samotnou filozofiou, keď nechce vystupovať ako firma zameraná na zisk, ale ako partner pre spisovateľov, ktorým podáva pomocnú ruku. Prvoradým cieľom vydavateľstva Elist je vytvárať kvalitné knihy, ktoré potešia čitateľov, ale aj autorov. Ani autori, ani ich diela pre nás nie sú len čislami. Ku každému z nich pristupujeme individuálne a snažíme sa z nich dostať maximum potenciálu. Rovnako si vážime aj názory a postrehy čitateľov a každou vydanou knihou sa zlepšujeme. ?

Naše základné hodnoty sú slušnosť, zodpovednosť, ústretovosť, inovatívnosť a kvalita.


Ako vzniklo vydavateľstvo?

Vydavateľstvo Elist založil cestovateľ Peter Hoferek, ktorý je sám autorom úspešnej knihy Okolo sveta s palcom hore. Keď zaniklo vydavateľstvo Druska Books, rozhodol sa podať pomocnú ruku autorom, ktorí tak ostali bez vydavateľstva a zobral ich pod svoje krídla. Jedným z nich bol aj Roman Horňák, známy svojimi jedinečnými detektívkami založenými na skutočných udalostiach. Dnes už vydavateľstvo ponúka viac ako sto kníh rôznych žánrov a spolupracuje s mnohými autormi, korektormi, grafikmi, ale aj tlačiarňami a distribútormi, aby sa knihy, ktoré si to zaslúžia dostali aj k vám.


Aké knihy vydáva vydavateľstvo Elist?

Nedá sa povedať, že by sa špeciálne zameriavalo na jeden žáner, ponuka je tak veľmi pestrá. V ponuke sú viaceré knihy zamerané na cestovanie, ale aj mnoho kníh od Vlada Zlatoša, uznávaného odborníka na zdravú výživu. Okrem toho sú v ponuky výborné detektívne romány od Romana Horňáka a či výborného debutanta Vojtech Benickeho. Najúspešnejším románom je knižka od Adriany Gregorovej, "Povedal, že budem šťastná", ktorá si získala nevídanú pozitívnu odozvu od čitateľov. Skoro celý náklad bol vypredaný už mesiac po vydaní a musela sa rýchlo spraviť dotlač. Čoskoro sa chystá voľné pokračovanie tejto knihy, "V klietke". Vydavateľstvo Elist vydáva aj knihy pre mladšie ročníky, napríklad krásnu rozprávku "Kto si trúfne na Peťa" od Júliusa Belana, alebo Zázračné jazierko od Moniky Jalakšovej. V januári 2017 vychádza zbierka poviedok Muži vs. ženy, v ktorej sa predstavia viac i menej známi autori. Za vśetkých spomeniem aspoň Moniku Wurm, Mareka Zákopčana, Mariu Corvus, Marka E. Pochu, Kristínu Pavelkovú, či Romana Horňáka.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Sexeso - Roman Horňák
Kat - Roman Horňák
13,90 €
Ušetríte 7,95 €

„Literatúra je bohatstvo, beletria je nevyhnutnosť.“

G.K. Chesterton