Knihy
E-knihy

Mastičkár

Citadella, 2017
Vydavateľstvo
Citadella, 2017
1. diel série
Mastičkár

Mastičkár je veľmi známy, neskôr aj sfilmovaný román. Známy uznávaný chirurg, ktorého opustí manželka aj s dcérou, sa po strate pamäti stane tulákom. Dlhé roky sa potuluje po dedinách a lieči ľudí bez toho, aby vedel odkiaľ sa v ňom berú liečiteľské...

Čítaj viac

11,31 €

Bežná cena Bežne 11,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Mastičkár je veľmi známy, neskôr aj sfilmovaný román. Známy uznávaný chirurg, ktorého opustí manželka aj s dcérou, sa po strate pamäti stane tulákom. Dlhé roky sa potuluje po dedinách a lieči ľudí bez toho, aby vedel odkiaľ sa v ňom berú liečiteľské schopnosti. Príbeh ukazuje, ako sa môže život človeka ľahko ubrať úplne iným smerom.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Mastičkár - Tadeusz Dołęga-Mostowicz
Grundwortschatz  nach Themen: Übungsbuch (A1/B1) - Erwin Tschirner
21,11 €
Ušetríte 0,59 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
252
Hmotnosť
630 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Citadella
Rozmer
140×220 mm
ISBN
9788081820762
Naše katalógové číslo
277324

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,9 / 5

23 hodnotení

20
3
0
0
0

Rena
14. 4. 2018
Rena
Veľmi príjemné čítanie. Pri knihe som si oddýchla dokonale. Film som nevidela, ak kniha sa mi páčila. Príbeh je napísaný pútavo, nie sú tam "suché" pasáže.
Čítaj viac
Patrícia Máčajová
Patrícia Máčajová
31. 10. 2017
Krasna kniha
Nadherna kniha od ktorej sa nedá odtrhnúť, z čias ked ešte existovalo viac ľudskosti a pochopenia. Myslím si ,že by sa mohla páčiť čitateľom lekarskej trilogie od Noaha Gordona alebo komukoľvek kto má rad knihy z tohto obdobia.
Čítaj viac
LeLe
6. 9. 2016
úžasná kniha
úžasná kniha....úžasný príbeh....nemohla som sa od nej odlepiť....stále som chcela čítať a tešila som sa na pokračovanie napínavého príbehu...miestami ma samotný príbeh až skoro rozplakal....
Príbeh písaný v dobe, kedy boli ľudia k sebe úctiví, česť a čestné slovo aj niečo znamenalo a veľmi sa vážilo...
Veľmi napínavý, dojemný, krásny a vo svojej podstate aj krutý príbeh....akoby ho písal sám život...
Čítaj viac
Šimon Vančo
18. 2. 2016
Pekná kniha
Už film je úžasný. Je to priam motivácia pre lekára, aby sa stal z lekára géniom. Lebo opisy operácií pomocou primitívnych prostriedkov boli veľmi živé a napínavé. Veľmi sa mi páčil samotný príbeh (vo filme je, bohužiaľ, skrátený a zjednodušený), je to krásny príbeh o láske. Veľmi ma zaujala aj kreativita príbehu, často sme svedkami stokrát pretriasaných klišé, čo sa o tejto kvalitnej knihe nedá povedať. Tiež som obdivoval mastičkárovu telesnú silu (ako zdvihol mlynský kameň).V knihe možno nájsť aj veľa ponaučení pre život. Musím však povedať, že sa mi nepáčilo, že autor prostredníctvom mastičkára schvaľuje šarlatánstvo a bielu mágiu, hoci je to spomenuté len okrajovo. Dosť mi to vadilo. Radím všetkým, aby si to prečítali minimálne raz, je to veľmi dobré čítanie, vrelo odporúčam.
Čítaj viac
Marieta
7. 10. 2014
Názor čitateľa
Nádherná kniha, ktorá Vás chytí za srdce. Dojímavý príbeh profesora, ktorý stratí pamäť, jeho neskutočná ľudskosť a obetavosť a tiež krásny príbeh čistej lásky. Dielo, ktoré nesie v sebe hlboké myšlienky. Takisto film, natočený podľa tejto knihy je bravúrny, niektoré pasáže som preplakala. Je to klenot - či román, alebo film. Určite dielo, ktoré si zaslúži Vašu pozornosť. Vrele odporúčam!!

Ďalej odporúčam:
Francine Riversová: Vykúpená láska
Paullina Simonsová: Medený jazdec
Čítaj viac
Martina Horňáková
Martina Horňáková
15. 2. 2014
Názor čitateľa
Mastičkár u mňa neodmysliteľne spojený s Parížom, najprv bol film, ktorý dokonale zaujal. Potom prišla na rad kniha. Kvalitne spracovaný príbeh. O pokračovaní, Profesor Wilczur, to napísať nemôžem. Rozvláčne, bez deja, akoby to ani nepísal Mostowitz, ale niekto úplne iný a navyše bez znalosti prostredia.
Čítaj viac
Zuzka
8. 2. 2014
Krásne...
Tak túto knihu som nevedela spustiť z rúk. Stále ma držal pri čítaní strhujúci dej. Okrem toho, že táto kniha je zameraná na Mastičkára, je v nej nádherne opísaný romantický príbeh, čo hodonotím veľmi pozitívne.
Čítaj viac
Peter
16. 1. 2013
Názor čitateľa
Tato kniha vo mne zanechala hlboký dojem,velmi dobre sa číta a nenechá vás chladným až do poslednej strany.Vynikajúci príbeh ktorý určite stojí za prečítanie.Vrelo odporúčam
Čítaj viac
Rastislav
30. 12. 2011
Pútavé
Táto kniha ma očarila svojou zdanlivou jednoduchosťou, ktorá však veľmi pútavým spôsobom zobrazuje osud profesora Wilczura. Bol som naozaj vo vytržení, kedy sa mastičkárovi vráti pamäť a kedy sa všetky veci dajú do poriadku. Zaujímava je aj ľudskosť a láska, ktorú autor vložil do profesorovho správania a ktorá vám spríjemní čítanie tohto úžasného diela. Určite stojí za prečítanie
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Mastičkár - Tadeusz Dołęga-Mostowicz
Grundwortschatz  nach Themen: Übungsbuch (A1/B1) - Erwin Tschirner
21,11 €
Ušetríte 0,59 €

„Človeka možno poznať podľa kníh, ktoré číta.“

Samuel Smiles