Knihy
E-knihy

Eli, Eli

Pripravujeme
Vydavateľstvo
Absynt, 2017

Kto si prečíta Tochmanovu knižku Eli, Eli, začne sa na svet pozerať úplne inak. Pred nami sa tu otvárajú Filipíny také, ako ich nepoznáme. Chudobné a zúbožené, s ľuďmi žijúcimi v slumoch a na cintorínoch Manily. Nie je to však len kniha o nich, ale aj...

Čítaj viac

Pripravujeme,
k dispozícii bude 29.10.2017

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude tovar dostupný.

Odporúčané knihy a kolekcie

Popis knihy

Kto si prečíta Tochmanovu knižku Eli, Eli, začne sa na svet pozerať úplne inak. Pred nami sa tu otvárajú Filipíny také, ako ich nepoznáme. Chudobné a zúbožené, s ľuďmi žijúcimi v slumoch a na cintorínoch Manily. Nie je to však len kniha o nich, ale aj o nás.

Eli, Eli Wojciecha Tochmana je obžalobou, ale aj knihou plnou nádeje. Stačí, keď prijmeme jeho kľúč – kritické myslenie, milosrdenstvo a otvorenosť k iným ľuďom.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
277275
Rok vydania
2017
Vydavateľstvo
Absynt

Recenzie

Wojciech Tochman je poľský reportér a publicista. Reportáže začal písať už na strednej škole. V období 1990 až 2004 pracoval pre Gazeta Wyborcza. V rokoch 1996 až 2002 uvádzal v TVP1 televízny program o nezvestných ľuďoch - "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie". V súvislosti s tým založil v roku 1999 nadáciu Fundacja ITAKA, ktorá týmto ľuďom a ich rodinám pomáha. V roku 2009 spoluzaložil Instytut Reportażu.

Čítaj viac

Vydavateľstvo Absynt bolo založené s cieľom prinášať na slovenský knižný trh svetovú reportážnu literatúru a fotografiu.

Našou ambíciou je vydávať knihy autorov, ktorí získali ocenenia za svoju tvorbu alebo boli ocenení významnými organizáciami za boj o ľudské práva.

Výber reportážnej literatúry je určený aktuálnosťou a dôsledným spracovaním témy, objektívnym prístupom, hľadaním zmierenia a odvahou autora neuspokojiť sa s frázami, ktoré sa núkajú pri hľadaní zložitejších a nejednoznačných odpovedí.

Knihy Vydavateľstva Absynt budú prinášať diela tých najlepších autorov reportážnej literatúry s dôrazom na hodnotu knihy, čiže na návrh obálky, výber materiálu, sadzbu, typ písma a papiera.

Vydavateľstvo Absynt je neziskový projekt, ktorý je financovaný z vlastných zdrojov, z predaja kníh, z grantov a darov. Všetky finančné prostriedky sú určené na vydávanie kníh a organizáciu stretnutí s autormi reportáží.

Čítaj viac