Knihy
E-knihy

Tri duby

K histórii lietania na Pohroní a letiska v Sliači

Múzeum SNP, 2017
Vydavateľstvo
Múzeum SNP, 2017

Populárno-náučná publikácia Emila Šimončíka čitateľsky zaujímavo vykresľuje počiatky leteckých aktivít na Pohroní v kontexte budovania československého civilného...

Čítaj viac

20,00 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Populárno-náučná publikácia Emila Šimončíka čitateľsky zaujímavo vykresľuje počiatky leteckých aktivít na Pohroní v kontexte budovania československého civilného a najmä vojenského letectva v medzivojnovom období. Veľmi podrobne sa zaoberá tiež všetkými nuansami, ktoré viedli k vzniku letiska Sliač. Venuje sa a hodnotí vplyv každého významnejšieho veliteľa či osobnosti, ktorá sa nezmazateľne zapísali do dejín letiska Tri Duby, dnešného letiska Sliač. Významnú časť knihy tvorí plastické postihnutie miesta a významu tohto letiska v Slovenskom národnom povstaní. Venuje sa tiež jeho povojnovému budovaniu, priebehu sovietskej okupácie a neobchádza ani nedávnu históriu letiska a jeho letcov a personálu po roku 1968. Kniha ponúka tiež profily veliteľov a významných letcov, ktorí pôsobili na sliačskom letisku, ako aj za priehrštie príbehov z lietania, vrátane opisov leteckých katastrof.

Môže sa tiež pochváliť stovkami dobových fotografií zachytávajúcich letcov, lietadlá a ich osudy spojené s letiskom Sliač.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
374
Hmotnosť
1140 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Múzeum SNP
Rozmer
185×255 mm
ISBN
9788097255916
Naše katalógové číslo
276584

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

3 hodnotenia

1
1
1
0
0

Martin
29. 10. 2017
Tri Duby
Kniha Tri Duby ma potešila ale aj sklamala. Na prvý pohľad kvalitne zhotovená kniha s veľkým množstvom fotografií nám prináša informácie súvisiace s letiskom Tri Duby. No bohužiaľ zbytočne dlhým všeobecným úvodom kde na prvých 90 stranách predstavuje akýsi textovo-fotografický prehľad histórie lietania v Československu, ktorý je z veľkej časti zbytočný lebo letiska Tri Duby sa absolútne netýka. Autor v kapitole „Tri Duby v ohni bojov“, ktorá má predstavovať najväčšiu slávu letiska, venuje len cca. 20 strán čistého textu. Navyše činnosť nemeckej Luftwaffe pôsobiacej z tohto letiska v mesiacoch december 1944 a január 1945, vôbec nespomína. Činnosť rumunského letectva, ktoré uskutočňovalo svoju činnosť z letiska Tri Duby v období od 7.4. do 24.4.1945 je spomenutá v celej knihe - jednou vetou. Autor taktiež nevyužil nádherné fotografie (leteckej techniky), ktoré ma vo svojom archíve TASR a vzťahujú sa k najväčšiemu leteckému dňu, ktorý sa uskutočnil na Sliači 29.8.1964.
Čítaj viac
Anna
11. 8. 2017
Názor čitateľa
Je to krásna historická dokumentácia , história letectva, je to darček , ktorý poteší a ktorý som si najprv ja precitala :) chodievam na dnešné letecké dni,
Čítaj viac

„Píšem, aby som zistil o čom rozmýšľam. Okrem toho bary nie sú otvorené tak skoro.“

Daniel J. Boorstin