Knihy
E-knihy

Skrotenie nehanebnice

Vydavateľstvo
Marenčin PT, 2017

Viktória je bláznivé a tak trochu zasnívané dievča, ktoré žije farbami. Miluje kamaráta z detstva... až kým sa jej do života náhodne nezamotá nespútaný Nikola. Nenávidí jeho záletnícke spôsoby a dáva mu to patrične najavo...

Čítaj viac

8,46 €

Bežná cena Bežne 8,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Viktória je bláznivé a tak trochu zasnívané dievča, ktoré žije farbami. Miluje kamaráta z detstva... až kým sa jej do života náhodne nezamotá nespútaný Nikola. Nenávidí jeho záletnícke spôsoby a dáva mu to patrične najavo. Nadáva mu a nechce s ním ísť na kávu, bez ktorej to podľa neho nepôjde. Nikola má totiž viac vzťahov naraz, a každý má preňho iný význam. Jednu má na kompletku, druhú na spestrenie a tretiu... Mohla by ňou byť drzá a príťažlivá Viky? Nedokáže prestať na ňu myslieť, hoci ona ho odmieta. Lenže Nikola je muž, ktorý sa nevzdáva. Chce ju za každú cenu skrotiť. Podarí sa mu to?
Čítaj viac
Kúpte spolu
Skrotenie nehanebnice - Kristína Ježovičová, Lucia Braunová
V zajatí strachu - Kolektív
16,92 €
Ušetríte 0,88 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
256
Hmotnosť
210 g
Rok vydania
2017
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Marenčin PT
Rozmer
106×172 mm
ISBN
9788056900161
Naše katalógové číslo
276571

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

5 hodnotení

4
0
1
0
0

Monika Majtánová
Monika Majtánová
10.10.2017
Názor čitateľa
Ľahké čítanie, jednoduché, dej mi príde nereálny. Dočítala som, lebo som začala. Kúpila som na základe recenzií. Čakala som niečo iné, keby viem, nekúpim.
Čítaj viac
Mirka Vtáková
4.8.2017
Vtipná a zároveň zmyselná
Veľmi ma táto kniha bavila. Obálka je dokonalá a vo vnútri sa skrýva príbeh, ktorý si vás podmaní od prvej strany. Nebola pri nej nudná chvíľka, postavy boli prepracované a mala som pocit, že ich poznám. Odporúčam a autorkám želám veľa úspechov!
Čítaj viac
Lívia
29.7.2017
Letný román
Nepotrpím si na ženské romány, zvlášť tie, ktoré vám pribalia k letnému číslu luxusného časopisu. Nehanebnica však aspoň na chvíľu zmenila môj názor. Číta sa ľahko a sviežo, k letnému drinku a bazénu je ako stvorená. Zaujímavý je aj žensko mužský pohľad , zvlášť z pera dvoch ženských autoriek. Ak si chcete len tak prevetrať hlavu a zabudnúť na stereotyp, odporúčam :)
Čítaj viac
Veronika
19.7.2017
vynikajúca knižka :)
Obálka je sladká, no kto by očakával, že príbeh bude pripomínať sladkú lízanku sa sklame. Pri tomto príbehu máte chuť sa smiať, vtipné scénky Vás vtiahnu do deja a vy zabudnete na každodenné starosti. Čakajú Vás žhavé dialógy, v ktorých sa na chvíľu stanete Viktóriou a podmaníte si srdce sukničkárskeho Nikolu. Ale nie láskou a nehou, ale tým, že mu dávate úprimne najavo, čo si o ňom myslíte. Spojenie dvoch autoriek prinieslo skvelé ovocie :)
Čítaj viacPodľa čoho vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Keď sme začínali, začiatkom 90. rokov, realizoval som si svoje „detské“ sny: predovšetkým som chcel byť vydavateľom. Knihy, ktoré som vtedy robil, boli „fajnové“, vyšperkované, bibliofílie, ...atď. Bola to zvláštna doba, kedy vzniklo množstvo malých, nezávislých vydavateľstiev a každé prinieslo niečo nové.

Vo veľkej miere výber titulov závisel od viac-menej náhodných stretnutí so zaujímavými ľuďmi, ktorí ponúkali zaujímavé témy: Hanzi Albrecht, Selma Steinerová, Egon Bondy, Agneša Kalinová, Fedor Malík, Jano Štrasser, Tomáš Janovic, Július Satinský, Milan Lasica a ďalší. A bolo tu tiež napojenie na francúzsku literatúru cez otca: Alain Robbe-Grillet, staršie preklady Afreda Jarryho, Paula Valéryho a ďalších. Postupne začali vznikať edície – najslávnejšia z nich je asi Bratislava-Pressburg, kde vyšlo takmer 90 titulov v náklade vyše 400 000 kusov, ale aj knihy o víne, edícia pamätí, objavil som zaujímavú severskú beletriu. Takmer denne prichádza nejaký rukopis: niektoré sú hotové texty, niektoré treba pracne prerábať, väčšina končí v koši. Mám rád knihy s pridanou hodnotou. Pri výbere titulu zaváži osobnosť autora.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Oficiálne bolo vydavateľstvo založené koncom 90. rokov, ale všade uvádzam, že to bolo na Mikuláša v roku 1993, kedy som vydal prvú knihu – Zlé myšlienky od Paula Valéryho. Mal som vtedy malú počítačovú firmu, ktorá sa volala Prístrojová technika, kde som si popri bežnej práci, viac-menej ako hobby začal vydávať knihy. Firma sa po desiatich rokoch rozpadla, partneri sa rozišli. Ja som si ponechal názov – značku a vydavateľsto. Dodnes mám s tým názvom problém, treba ho vysvetľovať a zdôvodňovať, aj keď nie je o nič bizarnejší ako napríklad Naše vojsko, či Družstevní práce – čo boli mimochodom kedysi vynikajúce vydavateľstvá. Naposledy sa vydavateľstvo transformovalo v roku 2007, kedy doňho vstúpil môj syn s nevestou a odvtedy sa voláme Marenčin PT, spol. s r. o. Sme rodinná firma, kde pracujú prakticky všetky generácie.

Na ktorú knihu ste najviac hrdý?

Mám štyri mačky. Nikdy by som si pred nimi nedovolil povedať, ktorú z nich mám najradšej. Tak je to aj s väčšinou  z našich kníh. S každou strávim kus života, niektoré mi robia radosť v čase prípravy, iné majú dobré ohlasy, ďalšie sa zas dobre predávajú. Niekedy z jednej knihy vznikne edícia a tá potom žije niekoľko rokov. Život bežnej knihy trvá približne rok-dva. Najväčšiu radosť mám z kníh, o ktorých som presvedčený, že sú vynikajúce a majú dobrý ohlas, ale čo ma najviac teší, že aj ľudia si ich kupujú. Také sú knihy Jula Satinského, Jána Roznera, Žo langerovej a ďalších.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Skrotenie nehanebnice - Kristína Ježovičová, Lucia Braunová
V zajatí strachu - Kolektív
16,92 €
Ušetríte 0,88 €