Knihy
E-knihy

Zo slnečného Balkánu do srdca Európy

Vydavateľstvo
Svetozár Krno, 2017

Cestopis zaznamenáva štyri výpravy na Balkán. Autor prináša živé zážitky z putovania. Všíma si prírodné, historické a kultúrne súvislosti. Čitateľa sprevádza tisícdvesto kilometrov dlhým súvislým prechodom hrebeňov piatich...

Čítaj viac

14,25 €

Bežná cena Bežne 15,00 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

14,25 €

Viac o knihe

Cestopis zaznamenáva štyri výpravy na Balkán. Autor prináša živé zážitky z putovania. Všíma si prírodné, historické a kultúrne súvislosti. Čitateľa sprevádza tisícdvesto kilometrov dlhým súvislým prechodom hrebeňov piatich najvyšších bulharských pohorí (Rodopy, Pirin, Rila, Vitoša a Stará planina).
Bývalú Juhosláviu vykreslil po skúsenostiach s hrebeňovkou začínajúcou v Splite a končiacou na Orave, ktorú uskutočnil pred občianskymi vojnami. Prináša obrazy z Dalmácie, Slovinska, východného Rakúska a slovenských Karpát. Opisuje tiež etapovité jachtárske preteky po Jadranskom mori. Zobrazuje život vnútri slovenskej posádky, ale medzi ostatnými súťažiacimi družstvami reprezentujúcimi štrnásť štátov. Záver knihy je venovaný súčasnej Čiernej Hore. Zachycuje súvislý prechod štvorice pohorí Durmitor, Sinjajevina, Bjelasica a Komovi.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Zo slnečného Balkánu do srdca Európy - Svetozár Krno
Poník má problémy - Jeanne Betancourt
20,89 €
Ušetríte 1,10 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
208
Hmotnosť
510 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Svetozár Krno
Rozmer
170×240 mm
ISBN
97880971 25646
Naše katalógové číslo
275820

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Kúpte spolu
Zo slnečného Balkánu do srdca Európy - Svetozár Krno
Poník má problémy - Jeanne Betancourt
20,89 €
Ušetríte 1,10 €