Knihy
E-knihy

Spinoza a politika

Karolinum, 2017
Vydavateľstvo
Karolinum, 2017

Étienne Balibar (1942), žák Louise Althussera, je jedním z nejvýznamnějších politických myslitelů dneška. Jeho kniha Spinoza a politika (1985) představuje přehledný úvod do filosofie Barucha Spinozy a za své východisko si bere...

Čítaj viac

8,12 €

Bežná cena Bežne 8,55 €

Ušetríte 5%

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

8,12 €

Viac o knihe

Étienne Balibar (1942), žák Louise Althussera, je jedním z nejvýznamnějších politických myslitelů dneška. Jeho kniha Spinoza a politika (1985) představuje přehledný úvod do filosofie Barucha Spinozy a za své východisko si bere problémy Spinozovy politiky. Balibar se postupně zabývá třemi velkými Spinozovými díly, Teologicko-politickým traktátem, Politickým traktátem a Etikou, a rozebírá řadu jejich klíčových motivů: Spinozovu obhajobu svobody myšlení a demokratického zřízení, jeho teorii státu a práva nebo jeho politickou antropologii. Spolu s tím zasazuje Spinozovy spisy do historického kontextu a zkoumá, jakým způsobem jimi Spinoza vstupoval do dobových politických sporů. Vůdčím tématem celé knihy je problém vztahu mezi filosofií a politikou. Balibar tedy nejen vykládá Spinozovo myšlení, ale uvažuje rovněž o politické úloze filosofa a na Spinozově příkladu prokazuje neoddělitelnost filosofických a politických otázek.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Spinoza a politika - Etienne Balibar
Novověká filosofie I. - Wolfgang Röd
26,79 €
Ušetríte 1,41 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
118
Hmotnosť
150 g
Rok vydania
2017
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Karolinum
Rozmer
115×195 mm
ISBN
9788024636702
Naše katalógové číslo
275634

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Kúpte spolu
Spinoza a politika - Etienne Balibar
Novověká filosofie I. - Wolfgang Röd
26,79 €
Ušetríte 1,41 €

„Knihy sa podobajú na domov, kam sa vraciame aj cez najväčšiu búrku.“

Bernard Bolzano