Pozrite si ukážku z e-knihy
EPUB MOBI

Nemenná  E-KNIHA

Ján Marton  ·  Vydavateľstvo: HladoHlas, 2017
OKAMŽITÝ DOWNLOAD EPUB

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

MOBI

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

Objednajte si tovar spolu nad 39,00 € a poštovné máte zadarmo!

Poštovné zadarmo nad 39,00 €!

Pri objednávke nad 39,00 € neplatíte v našom obchode poštovné. Kompletné podmienky poštovného.

Naša cena:
5,50 €
Bežná cena:
7,99 €
Ušetríte:
31% (2,49 €)

Okamžite na stiahnutie

Čo znamená tento údaj? Pozrite sa ako prebieha vybavovanie objednávky.E-knihu môžete aj darovať!

Túto elektronickú knihu možno aj darovať inému používateľovi. Stačí dokončiť nákup a v E-knižnici zvoliť možnosť „Darovať e-knihu“. Môžete mu vytlačiť poukážku, poslať ju e-mailom, alebo načasovať, aby mu prišla do e-mailovej schránky vo vami zvolenom dni.
Viac informácií

Pridať do wishlistu
Čo je to wishlist?

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.

Pozrieť viac odporúčaní

Zákazníci, ktorí si kúpili túto e-knihu, si kúpili tiež

Nahlásiť chybu

O e-knihe

Marton sa vo svojej ôsmej zbierke básní postavil do role samého seba. Vyzliekol sa z kože. Totálne. Prezentuje sa v nej „prózou vo veršoch“. Niektoré nezvyčajne dlhé básne, sú vlastne akoby príbehmi, ktoré vypovedajú o sile čo sa ukrýva v nemennom pocite. Vo večnosti. Láska, ako hlavný motív v tejto zbierke dostáva priestor na každej strane. Jej pohladenie je rovnako silné, ako jej trieštenie v boľavých lúčeniach. Nemenná je výnimočná tým, že si ju autor odžil. Od prvej strany až po poslednú. V autentických veršoch bez vaty a prifarbenia nájdete ľahučkú stratosféru vánku, ale aj nečakané pády na tvrdú zem. Večné. Dopísané. Nemenné: „Čas letí ako uschnuté lístie na jeseň, niečo sa mení a niečo vôbec nie..“

HladoHlas

Ďalšie tituly vydavateľstva

Martinské vydavateľstvo HladoHlas sa radí k nezávislým knižným vydavateľstvám, ktoré nevydávajú ročne veľa titulov, ale o to viac sa tešia z každej knihy, ktorú ponúknu svetu. Preto je žánrový rozsah veľmi široký, od básni cez cestopisy, až po slovenské romány. Nie je žiadnym tajomstvom, keď prezradíme, že vydavateľstvo stojí hlavne na tituloch majiteľa, Pavla Hiraxa Baričáka, ktorý pod logom HladoHlas už od roku 2007 zastrešuje všetky svoje romány, cestopisy, fotografie, básne ale i motivačnú literatúru. Podporuje však aj iných slovenských autorov ako napríklad Jána Martona, Lenku Gahérovú, Ľubomíru Romanovú, Enju Rúčkovú, Evu Bielu Brndiarovú, Oliviu Olivieri či Miroslava Kapustu.Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?
Jednoznačne mi to musí byť blízke, páčiť sa mi to. Toto platí hlavne na tituly, ktoré nezarobia. Sem jednoznačne patrí poézia od Janka Martona či Lju Mesarošovej. Knihy, ktoré majú zarobiť na tento nevšedný koníček, musia byť zasa napísané originálne a dobre, teda ako román Očistný debakel od Enjy Rúčkovej či Nehanebné hry od Evky Bielej Brndiarovej. Vydal som napríklad knihu Živá reklama od Jozefa Kaščáka. Napriek tomu, že to nebola predajná bomba, je to veľmi kvalitná kniha plná citlivých ľudských postrehov. Veľmi veselo napísané Cicuškine zápisky zasa mnohých pobavili, ale aj dali vydavateľstvu zarobiť. Každý titul je jednoducho iný a každý ma svoje pozadie, prečo sa mal narodiť s logom HladoHlas.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?
Napísal som román Raz aj v pekle vyjde slnko a sám som si ju aj vydal. Tak vzniklo knižné vydavateľstvo HladoHlas. Neskôr som začal vydávať aj iných autorov. Ale stále sa snažím byť nezávislým vydavateľstvom, nechcem sa rozširovať do väčším rozmerov. Väčšina prác sa deje na základe externých objednávok pre grafikov, redaktorov a korektorov, takže takto mi to vyhovuje. Môžem si vydávať, čo je môjmu srdcu blízke, teda od poézie cez cestopisy až po ženské romány. Možno sa zasa stiahnem do úzadia a chvíľu budem vydávať iba moje tituly, lebo situácia na knižnom trhu je neistá. Uvidíme, čo bude. Tak-či-tak, písanie je na prvom mieste, až potom nastupuje biznis.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?
Veľmi si cením titul Vlasy dupkom od Ľubky Romanovej. Jedná sa o knihu poviedok z nemocničného prostredia, ktoré sa skutočne stali. Vnímavý človek si po prečítaní uvedomí koľko veľa má len tým, že je zdravý. No a samozrejme nesmiem zabudnúť na prvotinu Raz aj v pekle vyjde slnko. Nebyť mega úspechu tejto knihy, ktorá sa stala kultom a neustále sa predáva, by nebolo ani samotného HladoHlasu. Asi sa hodí príhoda z hudobného vydavateľstva, ktoré vydávalo Jetro Tull. Táto anglická art rocková skupina bola na začiatku svojej kariéry veľmi populárna a dobre predávaná. Samozrejme, po rokoch sadol na ňu prach. Na jednej porade, kde sa určovalo, s ktorými kapelami sa už nepodpíšu nové zmluvy, jeden neznalý zamestnanec navrhol, že Jetro Tull by mohol ísť z kola von. Na tento návrh si slovo zobral vedúci predstavenstva a odvetil mladíkovi, že všetko, čo okolo seba vidí, dokonca aj stolička, na ktorej sedí, je kúpená za predaj albumov Jetro Tull.

Viac informácií

Zaradené v kategóriách

Pokračovať v čítaní

Poslať doplňujúce údaje o eknihe

Kúpte výhodne spolu

Spolu iba za 15,49 €
(ušetríte 6,45 €)
Kúpiť spolu

Podrobnosti

  • Počet strán: 100
  • Jazyk: slovenský
  • Rok vydania: 2017
  • Naše katalógové číslo: 275376


Hodnotenia čitateľov       (hodnotili 2 ľudia) Pridať hodnotenie

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto e-knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?

Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.

1
Vaše hodnotenie knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:
  • sú vulgárne alebo urážlivé
  • nesúvisia s titulom alebo témou
  • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
  • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
  • obsahujú akékoľvek URL odkazy
  • nie sú podpísané
Denis Jacko
Denis Jacko
18. marca 2017
     
Reagovať

Marton po 8. 1

Ďalšia zbieročka tohto chlapíka zo Svitu.
Ôsma kniha poézie, ktorá je iná, ako jej predchodkyňa a pritom dokonale zapadá do autorovho konceptu. Autor sa v nej tentokrát zameriava hlavne na tému jemu najbližšiu - lásku. Na každom riadku môže čítateľ cítiť, ako priam pulzuje a preniká mu pod kožu.
Vždy som obdivoval, ako bravúrne dokáže narábať s obrazmi a táto kniha nie je výnimkou. Človek ma pri čítaní pocit priamej účasti pri vzniku všetkých riadkov. Mám ju doma zopár dní, no už som ju stihol prečítať dva krát a nepochybujem, že sa k nej v budúcnosti ešte vrátim.
Zobraziť celú recenziu

Andrea Macková
Andrea Macková
14. marca 2017
     
Reagovať

Názor čitateľa -2

Ôsma zbierka básní, výsostne osobná, potvrdzujúca bezprostrednosť predchádzajúcich diel Jána Martona, ponúka rýmy, ktoré sa krásne nerýmujú, rýmy o láske bez škrupúľ. Láska v Nemennej je poznamenaná snom o slobodnom pute, ktoré pretrvá naveky, navzdory zákonom prírody i vesmíru. Nemenná, rovnako ako hviezda Stálica, silná a trvalá vo svojej nežnosti, krehká ako usušený list vložený do neexistujúceho herbára, čo ho chráni a drží pohromade, túžiaca zmeniť nemožné na možné. Pojednáva o najvnútornejších citoch a pocitoch, nimi autor unáša naše predstavy ako to jesenné lístie uchytené vetrom, poriadne dovysoka v nespútanom tanci. O čo vyšší let, o to tvrdšie pristátie. Nedajte sa zviesť pokušením, že básnik píše vám, či o vás, čo ako sa tá predstava javí byť reálna a uchopiteľná. Nie je to tak. Nemenná je jediná, a ešte ako páli. Autor zemité verše snová s neuveriteľnou ľahkosťou. Básne, bárs rozdelené názvami, sa prelievajú jedna do druhej, až čitateľ zaplače po tom, aby knižka subtílna vzhľadom, zato plná obsahu a tajených významov, nemala svoj koniec. Po prečítaní ju začnete čítať odznova, ten pocit zo slov, spôsob, ako sú poukladané, sa rovná pocitu so stretnutia s dávnym blízkym človekom, chémia okamžite naskočí. Jeho básne sú neopozerané, hoci motívy sa opakujú, alebo práve preto; je to presne ten fíling, keď začujete v rádiu novú pieseň a okamžite viete, že bude vaša obľúbená a budete si ju spievať v sprche, nahlas! Poézii z literárno - kritického hľadiska nerozumiem, vyberám si pre seba takú, ktorá pomenúva nepomenovateľné za mňa. Pomenúva nefalšovane, z hĺbky a nahoty duše a s presnosťou rezu diamantom. Preto siaham hocikedy a práve po Martonových básňach a iných jeho dielach. Poet spod Tatier nech píše a tvorí počúvajúc ten svoj black metal, ja si k jeho Nemennej uvarím bylinkový čaj, zabalím sa do melanchólie, pustím si dážď a Keatona Hensona. Zobraziť celú recenziu

Rezervovať titul v kníhkupectve

SLSP online platba Tatrabanka online platba VÚB online platba Unicredit online platba ČSOB online platba Poštová banka online platba VISA online platba Master online platba Paypal online platba Viamo platba