Knihy
E-knihy

Tajná manželka

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Fortuna Libri, 2017

Historický román, ktorý sa odohráva naprieč storočiami. Jeho príbeh sa začína v Rusku v búrlivom roku 1914, keď sa do seba zamilujú veľkovojvodkyňa Tatiana a oficier Dmitrij – ich lásku však ohrozujú historické zvraty...

Čítaj viac

9,70 €

Bežná cena Bežne 13,90 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Ruskú veľkokňažnú a anglickú novinárku spája jedno z najväčších tajomstiev sveta...1914
Ruská ríša je na pokraji zrútenia a cársku rodinu čaká neistá budúcnosť. Veľkokňažná Tatiana sa zamiluje do dôstojníka kavalérie Dmitrija, ale spoločenské udalosti naberú katastrofický spád. Ich vzťah a životy sa ocitnú v ohrození.
2016
Po zdrvujúcom odhalení sa Kitty Fisherová vyberie do Ameriky hľadať pokoj v osamelej chate prastarého otca. Pri jej renovácii objaví neobyčajný zlatý medailónik, ktorý ju privedie k zabudnutému rodinnému tajomstvu.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Tajná manželka - Gill Paul
Dcéry strážcu majáka - Jean E. Pendziwol
15,60 €
Ušetríte 11,20 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
400
Vydavateľstvo
Fortuna Libri
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
275368
Rok vydania
2017

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,6 / 5

14 hodnotení

12
0
1
1
0

Majkak
17.11.2017
Rodina opradená tajomstvami
Autorka sa krásne pohrala s myšlienkou, čo by bolo keby... Krásny príbeh lásky postavený na historických faktoch, vykreslený s citom, realisticky, až má človek pocit, že takto sa to muselo stať. Príbeh má viac rovín, nejde len o romantický vzťah dvoch ľudí, ale zároveň vykresľuje vzťahy viacerých párov i rodičov s deťmi. Čo majú otec a matka medzi sebou, deti nikdy nedokážu pochopiť, či prijať. Pre mňa kniha, na ktorú určite nezabudnem a už som ju požičala svokre, nech si ju tiež užije.
Čítaj viac
Petra Holišová
Petra Holišová
26.9.2017
Pútavý príbeh plný lásky

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Príbehy skutočných historických postáv ma odjakživa fascinovali. Preto vlastne môžem o sebe tvrdiť, že som veľká milovníčka historických románov, a kto ma sleduje dlhšie, vie, že naozaj neklamem. K výbere knihy ma vlastne priviedla nuda a ani som nevedela, o aký druh literatúry ide. Bola som počas predĺženého víkendu u našich a v jedno voľné poobedie som sa rozhodla prečítať si niečo. Nakoľko som tam ale žiadnu knihu nemala, kúpila som si túto cez internet. Po dlhšej dobe to bola prvá kniha, ktorú som čítala z tabletu a musím sa priznať, že to nebolo jednoduché, nakoľko sa mi zhoršil zrak. Knihu som ale nemohla odložiť a nebyť práce, prečítala by som ju už minulý týždeň.
Hneď na začiatku som samu seba utvrdila v tom, že som na hodinách dejepisu veľmi nevynikala, ba môžeme povedať, že som bola veľmi priemerná žiačka čo sa tohto predmetu týka. Mňa musí téma jednoducho osloviť. A tak sa stalo. Áno, je to smutné, ale až teraz som si tému prvej svetovej vojny spojila aj s pádom dynastie Romanovovcov na ruskom tróne. Zosadili ich po občianskej vojne boľševici, ktorí sa ujali vlády a presadili v krajine komunizmus. Cársku rodinu väznili na rôznych miestach, svoj koniec ale našla v Ipatievovom dome v Jekateringurgu, kde najskôr popravili cára Mikuláša a jeho manželku Alexandru, následne postrieľali a dobodali aj ich deti, v pivnici uvedeného domu bola teda celá rodina kruto zavraždená. Po tom, ako sa v roku 1979 objavil ich masový hrob a preskúmali sa ich pozostatky, aby sa potvrdilo, že ide naozaj o šľachticov z cárskeho rodu, mnohí vedci našli pár nezrovnalostí, ktorým nevenujú pozornosť. No je to živná pôda pre konšpiračných teoretikov. A práve vďaka nim ma táto kniha tak uchvátila.
Toľko z histórie, teraz však musím svoju pozornosť obrátiť na recenzovanú knihu. Príbeh nás zavedie do nemocnice v Rusku, kde sa Dmitrij Malava stretne s Tatianou Romanovovou a zaľúbia sa. Podľa Tatianinho denníka tento vzťah naozaj fungoval, aj keď nie je známe, na akej úrovni. V každom prípade sa ho autorka zhostila na výbornú a spojila časť konšpirácie so svojou fantáziou. Vzťah týchto mladých ľudí je vykreslený veľmi čisto až anjelsky. Láska bola pre nich niečo posvätné, preto nenájdeme v diele žiadne nemravné či inak nevhodné scény alebo narážky. Možno sčasti aj preto, lebo Tatiana nebola ani raz počas svojho života zdrojom klebiet, autorka pravdepodobne cítila rešpekt voči jej osobe, čo mi na nej nesmierne imponuje.
Neviem ani vyjadriť, či bol štýl písania naozaj pútavý alebo svoju úlohu u mňa zohrala tematická stránka diela. V každom prípade sa mi veľmi páčila vonkajšia kompozícia, ktorá nám vďaka paralelnému typu rozprávania zobrazovala dva príbehy súčasne, čo v konečnom dôsledku vytvorilo celý príbeh zaľúbencov. Forma je teda naozaj zaujímavá, pretože sa stretneme nie len s rozprávaním klasického typu, ale aj s denníkovými zápismi, súkromným listom či novinovými správami. Žánrová paleta je teda skutočne pestrá, preto sa domnievam, že sa nudiť nebudete.
Priznávam, že úvod bol až priveľmi romantický. Dmitrij lipne na každom Tatianinom slove a čine a považuje ju za až nadprirodzenú bytosť, čo si nemyslím, že sa v bežnom živote skutočne deje, ale "budiš". Napínavý a naozaj dramatický začína byť dej v poslednej tretine diela, kde sa čitateľ nachádza skoro v súčasnosti. Zachytáva posledné roky života hlavného predstaviteľa a na jeho pravnučku, ktorou vlastne celá kniha začína, sa akoby zabúda resp. jej príbeh je potlačený hlboko dozadu. Pretože ma ale nezaujal natoľko ako ten s historickým rázom, nevnímam to ako negatívum, každý ale môže na záver nazerať inak.
Kniha končí historickými súvislosťami, ktoré autorka nazhromaždila, stručne popisuje históriu cárskej rodiny so zameraním sa na Tatianu a konšpirácie vytvorené okolo jej osoby. Pokiaľ ste súvislosti v diele veľmi nepochopili, táto časť vám mnohé ozrejmí a možno vás aj prinúti nejaké informácie navyše pohľadať, čo je konkrétne môj prípad. Ak vás teda život silnej a neoblomnej ruskej ženy zaujíma, siahnite po tejto knihe. Ak nič iné, ukáže vám aspoň to, že človek na vrchole nie je naveky a veľmi rýchlo sa môže dostať na nulu. No nikdy by sa to nemalo stať s jeho hodnotami.
Čítaj viac
Margarretka
27.8.2017
Pútavý príbeh lásky
Krásna kniha, kde sa dejiny spojili s romantickou dušou spisovateľky. Pútavý príbeh lásky Tatiany a Dmitrija Vás pohltí od začiatku po koniec. Takisto príbeh Kitty a jej neverného manžela Vás vnesie do deja našej doby.
Kniha vykresľuje dobu počas 1. svetovej vojny jednoduchým prerozprávaním pomocou hlavných hrdinov, že si začnete hľadať na internete všetko o rodine Romanovovcov, aby ste sa dočítali, ako to vlastne všetko dopadlo.
Na krásne jesenné večere príjemná kniha, odporúčam.
Čítaj viac
Michaela Ella Hajduková
Michaela Ella Hajduková
2.7.2017
Úžasný príbeh, ktorý stojí na strašidelných faktoch
Toto je jeden z nejlepších románov, aké som kedy čítala. Svedčí o tom aj fakt, že som druhú polovicu hltala celé dnešné poobedie a skončila som nedávno. Málokedy sa mi stáva, že kniha ma tak vtiahne, že stránky otáčam nedočkavo a som zvedavá na to, čo bude ďalej.
Príbeh sa odohráva v dvoch časových rovinách. V roku 2016, kedy sa Kitty po manželovej nevere rozhodne opustiť Anglicko a zamieri do Ameriky. Zdedila tam chatku po prastarom otcovi, o existencii ktorého nemala potuchy. Okrem toho, že ju renovuje, uvažuje aj o tom, ako bude vyzerať jej ďalší život. A hoci sa to nezdá, nájdenie zlatého medailónika, denníka v ruštine a jednej kostry bude mať ďalekosiahlejší vplyv ako si zo začiatku myslí.
Druhá časť sa odohráva od roku 1914 a zoznamujeme sa s cárskou rodinou Romanovovcov, oficierom Dmitrijom a mnohými ďalšími. Autorka čitateľa úplne ľahko vťahuje do doby. Napriek tomu, že táto téma mi nie je cudzia, viackrát som mala pri čítaní stiahnuté hrdlo. Autorka príbeh postavila na mnohých historických faktoch a hoci sú niektoré vymyslené, človek by rád veril, že sa to stalo, už len kvôli príšernému a potupnému koncu cárskej rodiny a hnusnému zahládzaniu stôp v ďalších rokoch. Sama som bola pred rokmi znechutená v Rusku tým, že Lenin je tam všade večne živý..na mozaikách v metre, jeho obrovská busta stojí aj na jednej z moskovských staníc...
Zážitok z knihy umocňuje práve ten fakt, že veľká časť sa skutočne odohrala. Už vtedy, keď som o tom čítala prvýkrát musela som si viackrát prečítať o tej strašnej noci, po ktorej v suteréne Ipatievovho domu ostala iba rozstrieľaná stena a mláky krvi. Dodnes som znechutená tým, čo im urobili, ako zahládzali stiopy, vyznamenávali vrahov za to, že zabili deti a vlastne z celej tej tragédie, na ktorej má vinu zčasti celá Európa, lebo Romanovovci mohli odísť ku komukoľvek z príbuzných, ale nik im nepomohol.
Knihu vrelo odporúčam!!! Skutočne som si čítanie užila. A nie len tú historickú časť ale aj súčasnú. Autorka si dala záležať na vytvorení hrdinov a nemala som pocit, že by súčasný dej bol čo len na okamih omáčkou.
Čítaj viac


Vydavateľstvo Fortuna Libri, a.s., bolo založené roku 1990 ako prvé súkromné vydavateľstvo na Slovensku. V tom čase sa preslávilo predovšetkým vydávaním edície Kroník s jej stálicou Kronikou ľudstva. Od júla 2011 sa vydavateľstvo Fortuna Libri zlúčilo s vydavateľstvom detskej literatúry Junior. Detské tituly tak v súčasnosti vychádzajú v edícii Fortuna Junior. V súčasnosti Fortuna Libri prináša na slovenský i český knižný trh beletriu, detské knihy, populárno-náučnú literatúru so širokým tematickým záberom. Venujeme sa vydávaniu prekladovej literatúry, ako aj tvorbe pôvodných titulov.

Ako vzniklo vydavateľstvo?
Vydavateľstvo Fortuna Libri vzniklo v máji 1990 pod pôvodným názvom Fortuna Print ako prvé súkromné vydavateľstvo na Slovensku.

Od začiatku sa zameriavalo najmä na literatúru faktu a knihy pre deti. Do popredia sa dostali také okruhy tém, ktoré v predchádzajúcich desaťročiach nemohli vychádzať a na slovenskom knižnom trhu výrazne chýbali.

Fortuna Libri sa zapojila do vydávania medzinárodnej edície Kroník. Edičný záber vydavateľstva sa postupne rozširoval o praktické príručky so zameraním na materstvo a výchovu detí v rodine, zdravie a zdravú výživu, životný štýl a hobby.

Podľa čoho vyberáte tituly, ktoré vydáte?
Pri výbere titulov v oblasti beletrie je veľmi dôležitý príbeh, prípadne odkaz, ktorý v sebe skrýva a literárny štýl. Samozrejme, zvažujeme aj možnú komerčnú úspešnosť jednotlivých titulov. Pri populárno-náučných prekladových publikáciách treba zohľadňovať najmä to, či sú informácie z odborného hľadiska správne, a zároveň vhodné aj pre nášho čitateľa. Treba brať do úvahy, že titul, ktorý je bestsellerom v zahraničí, nemusí byť úspešný aj na slovenskom, prípadne českom knižnom trhu. Pri tvorbe pôvodných publikácií je veľmi dôležité nájsť vhodnú tému, ktorá osloví čitateľov a nájsť šikovných spolupracovníkov, odborníkov v danej oblasti.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?
Edícia Kroník je najúspešnejšou edíciou, na ktorú je vydavateľstvo právom hrdé, keďže jej bohato dokumentované encyklopedické diela možno nájsť vo väčšine našich domácností. Sprístupňujú poznatky širším čitateľským vrstvám v knižnej podobe. Samozrejme, že v tejto tradícii by sme chceli pokračovať a naďalej vydávať aj tituly s predpokladaným dlhodobým záujmom čitateľov. Aj v edícii Fortuna Junior vyšlo mnoho detských kníh, ktoré si našli svojich malých čitateľov.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Tajná manželka - Gill Paul
Dcéry strážcu majáka - Jean E. Pendziwol
15,60 €
Ušetríte 11,20 €

„Kniha je najlepší priateľ človeka, preto na ňu nikdy nemáme čas.“

Palko