Kapitán Stein a notár Barbarič

Pozrite si ukážku z e-knihy
EPUB PDF MOBI

Vlk a dýka  E-KNIHA

Notár Barbarič a tajomný zločin na hrade lúpežných rytierov
Juraj Červenák  ·  Vydavateľstvo: Slovart, 2017
Séria: Kapitán Stein a notár Barbarič (diel 5 z vydaných 6)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD PDF

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

EPUB

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

MOBI

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

TOP #1
Objednajte si tovar spolu nad 39,00 € a poštovné máte zadarmo!

Poštovné zadarmo nad 39,00 €!

Pri objednávke nad 39,00 € neplatíte v našom obchode poštovné. Kompletné podmienky poštovného.

Naša cena:
7,99 €
Bežná cena:
11,95 €
Ušetríte:
33% (3,96 €)

Okamžite na stiahnutie

Čo znamená tento údaj? Pozrite sa ako prebieha vybavovanie objednávky.E-knihu môžete aj darovať!

Túto elektronickú knihu možno aj darovať inému používateľovi. Stačí dokončiť nákup a v E-knižnici zvoliť možnosť „Darovať e-knihu“. Môžete mu vytlačiť poukážku, poslať ju e-mailom, alebo načasovať, aby mu prišla do e-mailovej schránky vo vami zvolenom dni.
Viac informácií

Pridať do wishlistu
Čo je to wishlist?

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.

Pozrieť viac odporúčaní

Zákazníci, ktorí si kúpili túto e-knihu, si kúpili tiež

Nahlásiť chybu

O e-knihe

Notár Barbarič rieši prvýkrát prípad na vlastnú päsť. Notár Barbarič rieši záhadný zločin na hrade lúpežných rytierov.
Hrad na hore Sitno oddávna stráži cestu k bohatým banským mestám. Na jeseň roku 1599 je kvôli tureckej hrozbe dobre vyzbrojený, s početnou posádkou. Napriek tomu sa z neho stratí kastelánova dcéra. Zmizne uprostred noci, bez jedinej stopy. Zúfalý hradný správca prosí o pomoc notára Barbariča z neďalekej Štiavnice. Barbarič tentoraz na vlastnú päsť čelí záhade, ktorá zdanlivo nemá riešenie. Šlo o útek, o únos či dokonca vraždu? Situáciu komplikuje fakt, že na Sitne našla útočisko manželka veľmoža Illésházyho, vraj najbohatšia a najmocnejšia žena v kráľovstve. Navyše Barbarič netuší, že hrad má ešte jedného, tajného obyvateľa, o ktorom nikto nesmie vedieť. Do zložitého prípadu sa postupne vplieta krvavá minulosť hradu a sitnianske povesti o zakliatom podzemnom vojsku, o krutých lúpežných rytieroch, o duchoch a zbojníckych pokladoch. Poradí si Barbarič aj bez pomoci Steina a Jaroša?

Slovart

Ďalšie tituly vydavateľstva

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 21 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Viac informácií
Pokračovať v čítaní

Poslať doplňujúce údaje o eknihe

Kúpte výhodne spolu

Spolu iba za 14,89 €
(ušetríte 10,96 €)
Kúpiť spolu

Podrobnosti

  • Počet strán: 220
  • Jazyk: slovenský
  • Rok vydania: 2017
  • Naše katalógové číslo: 273899


Hodnotenia čitateľov       (hodnotilo 9 ľudí) Pridať hodnotenie

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto e-knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?

Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.

1
Vaše hodnotenie knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
4
Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:
  • sú vulgárne alebo urážlivé
  • nesúvisia s titulom alebo témou
  • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
  • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
  • obsahujú akékoľvek URL odkazy
  • nie sú podpísané
Pavol
Pavol
26. júna 2017
     
Reagovať

Skvelá kniha 2

Zatiaľ najlepšia kniha zo série. Autorovi sa podarilo napísať knihu, kvalitu ktorej bude mať problém v budúcnosti prekonať. V knihe je zakomponované všetko to čo by mala obsahovať moderná historická detektívka: jednoducho skvelá a uveriteľná detektívna zápletka,tempo príbehu, ktoré nepoľavuje ani na moment, lokality, kde sa príbeh odohráva autor dokonale pozná a umne využíva. Knihe nechýba napätie ani humor.Všetky je to vymyslené a namiešané v správnych pomeroch. Autor sa dostal asi tam kde pred pár rokmi chcel, cez Štiavnicu , Pressburg , Prahu a Viedeň sa mu podarilo stvoriť sériu príbehov , ktorá môže pokračovať kdekoľvek v bývalom Rakúsku-Uhorsku a okolí. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (2)   (0)
Juraj
Juraj
23. júna 2017
     
Reagovať

Mierne sklamanie

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Prajete si ho zobraziť?

Mali sme s otcom veľké očakávania lebo sa vždy potešíme keď nás čaká v knižnici nová chuťovka od Červenáka. Kniha sa čítala ľahko ako všetky z tejto série. A aj miesto deja nás potešilo lebo je nám veľmi blízke. Tešili sme sa aj na samostatného barbarica a táto zmena celkovo sérii z nášho pohľadu prospela. Čo bolo pre nás ale sklamaním -záver-
Páchateľ bol jasný už od kedy sa objavil prvý krát v knihe. Niektoré postavy neboli vôbec vyuzité a mohli to veru trochu viac zamotať . Na detektivkach mám presne rád ten úsek knihy kedy som úplne presvedčený o inom páchateľovi a vtedy príde prekvapivo ten skutočný a všetko sa vysvetlý. Tu to ale chýbalo príbeh motív páchateľa a všetko som si pospájal už 5 kapitol pred koncom. Zvratu deja som sa nedočkal a nechcel vkladať spoilery ale tajomný obyvateľ hradu mohol mať tiež niečo s prípadom spoločné sprevádzal nás takmer dokonca a jednoducho a jasne viac zamotané by sa nám to páčilo viac. Teším sa ale na ďalšie pokračovanie a dúfam že sa pán červenak po tých pozitívnych ohlasoch na nás nenahnevá.
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (3)   (3)
Ľubomír Hiľovský
Ľubomír Hiľovský
21. júna 2017
     
Reagovať

Kupujte, neobanujete 2

Podľa môjho názoru sa jedná o doposiaľ najlepšie autorovo dielo. Kniha sa čítala celkom sama. Dej je svižný, zápletka pútavá, prostredia skvelé a celkový dojem bezchybný. Komorná atmosféra príbehu naozaj prospela a Barbaričov "POV" bol veľmi zaujímavým krokom. Ešte aj ten rozsah jednohubky k tomu výborne sedel, hoci čitateľovi príde trochu ľúto, že to má za pár hodín za sebou, Každopádne vrelo odporúčam všetkým fanúšikom historických románov, ale aj detektívok všeobecne. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (3)   (1)
Mona
Mona
16. júna 2017
     
Reagovať

ODPORÚČAM! Červenák opäť … 18

Ani tentoraz nemôžem dať iné hodnotenie než to najvyššie. Táto časť série odohrávajúca sa na jeseň roku 1599, je iná formou rozprávania v prvej osobe, to však nič nemení na pútavosti príbehu a prekvapivosti rozuzlenia. V sérii týchto kníh v priebehu rokov nastal zreteľný vývoj aj u Mateja Barbariča, ktorý je veľmi presvedčivý, aj keď nemá po svojom boku svojich verných pomocníkov. Evidentne mu to prospelo. Zmužnel, a samostatný prípad zvládol bravúrne. Nie je tam jediný riadok, ktorý by čitateľa nudil. Naopak, zaujímavé zápletky, skvelá atmosféra vás pohltia natoľko, že zabúdate jesť, piť... U mňa je to tak. Barbarič je jediný muž, pre ktorého nespím, len čítam na jeden dych. A je to spanilá , skvelá jazda. Nádherný , plnokrvný detektívny príbeh, dokonca aj s iskrením medzi postavami... Musím vyzdvihnúť autorovu schopnosť skvele vykresliť prostredie, dobové reálie aj plastickosť postáv. Ďalšia perla od tohto autora. Teším sa na ďalšie diely, a musím opäť konštatovať: Najlepšie historické detektívky na Slovensku píše Juraj Červenák. Skvelé! Skvelé! Skvelé! Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (18)   (0)
Petra Filanová
Petra Filanová
11. júna 2017
     
Reagovať

Vlk a dýka 2

Sériu o Steinovi a Barbaričovi mám veľmi rada,a tak som bola zvedavá ako si Barbarič poradí s novým prípadom sám. Kniha bola skvelá, doslova som ju zhltla jedným dychom za dopoludnie, len ľutujem, že nemala viac stránok. Príbeh zasadený na Sitno je zaujímavý, rýchlo plynie a autor zase ponúka skvelý čitateľský zážitok.
A tá krásna obálka...:) :)
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (2)   (0)
Martin Benkovic
Martin Benkovic
28. mája 2017
     
Reagovať Overený nákup

Overený nákup označuje recenzie od prihlásených používateľov, ktorí si predtým kúpili knihu v našom internetovom obchode.

Barbarič v sólo akcii? Paráda! 4

Ako bol predošlý diel výborný, ale inak len úctivým pokračovaním predošlých dielov, prišlo mi nové pokračovanie vo forme sólového dobrodružstva Barbariča veľmi príjemným osviežením. Príbeh je tentoraz rozprávaný z prvej osoby a číta sa ľahko ako krájanie masla teplým nožom. Po dočítaní mi na tvári pohrával úsmev a dokázal som myslieť len na jediné – Chcem pokračovanie! ???? Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (4)   (0)
Martina Naništová
Martina Naništová
31. mája 2017

Dobrý deň, pokračovanie tejto série pripravuje Juraj Červenák nateraz cca. na jeseň 2018. (V našej ponuke už tento titul nájdete na https://www.martinus.sk/?uItem=274860. ) :)

Pavel Hrica
Pavel Hrica
28. mája 2017
     
Reagovať

Poodhalené tajomstvá Sitna 7

Je potešiteľné, že žáner historickej fikcie má už aj u nás svojho výrazného predstaviteľa. Červenákovi sa darí poularizovať naše dejiny veľmi prístupným spôsobom. Hoci som detektívku Vlk a dýka bral ako oddychovku, keď sa mi chvíľu nechcelo ponoriť sa do náročnejších titulov, čítanie ma rýchlo inšpirovalo prelistovať si i knihy o histórii Sitna a protitureckých bojoch. Osudy Štiavnice a okolia sú tu dramaticky vyskladané a cez detektívnu zápletku priblížené ešte zábavnejšie, ako to bolo pri Mŕtvom na Pekelnom vrchu. Náhodou som zrovna pred mesiacom vybehol na Sitno, zrúcaninu i Tatársku lúku, čo len umocnilo čitateľský zážitok a vcítenie sa do príbehu. Po knižke mám chuť ísť tam znovu. Odporúčam :) Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (7)   (0)
Veronika Kasperová
Veronika Kasperová
27. mája 2017
     
Reagovať Overený nákup

Overený nákup označuje recenzie od prihlásených používateľov, ktorí si predtým kúpili knihu v našom internetovom obchode.

piata kniha, pat hviezdiciek 6

Do Stein-Barbaric serie som sa zamilovala na prve citanie hoci som Jurajovu tvorbu dovtedy nepoznala, avsak neboli mi cudzie jeho clanky (hlavne z casopisu Pevnost). Tato seria sa pre milovnika historie a detektivok neda nemilovat aj preto, ze sa odohrava na miestach, na ktorych uz jeho citatelia boli, resp. su "po ruke" a v dejinnom kontexte, o ktorom viac ci menej vsetci nieco vieme. Vlk a dyka slubovala novy vietor v podobe Barbaricovho ja-rozpravania co dalo serii a aj knihe trosku iny raz.
Tym, ze sa dej odohrava na hrade Sitno a vysetruje sa zmiznutie dcery kastelana, chyba klasicke vysetrovanie sprisahania a popravde, je to daleko zaujimavejsie. Mozno tym, ze tych sprisahani uz bolo celkom vela.
Dej je putavy, pestry a citatel si cim dalej tym viac uziva rast postav a ich pochody vramci celej serie.
Kniha ma jedno jedine minus - je prilis kratka a zhltnete ju za par hodin a jej docitanim sa zacina dalsie nekonecne cakanie na dalsiu Stein-Barbaricovsku knihu.
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (6)   (0)
Juraj Martinka
Juraj Martinka
26. mája 2017
     
Reagovať Overený nákup

Overený nákup označuje recenzie od prihlásených používateľov, ktorí si predtým kúpili knihu v našom internetovom obchode.

Juraj Červenák opäť nesklamal 13

Juraj Červenák opäť nesklamal. Toto svieže dielko som prečítal za neuveriteľne krátkych sedem hodín a jediné, čo mi bolo ľúto, že to bolo tak rýchlo. Na druhej strane to ale neuberá na kvalite diela. Vlk a dýka nie je, na rozdiel od svojich predchodcov, plná intríg, konšpirácií a politiky, ktorá by hýbala celou monarchiou. Dej tiež nie je taký košatý ako u svojich predchodcov, no aj tak sú zápletka a samotné vyvrcholenie deja rovnako neočakávané a prekvapivé ako doteraz. Dokonca ani absencia Steina a Jaroša neuberajú nutne knihe na kvalite. Chýbajú síce tradičné prekáračky Steina s Barbaričom, ale tým, že je dielo napísané v prvej osobe s pohľadu samotného Barbariča, dostáva dej ako keby iný rozmer. Nevyslovené myšlieky a poznámky Barbariča (veľmi často trefné a zábavné a asi aj preto nevyslovené)
sú písané kurzívou, a tak sa môžeme viac vnoriť do Matejových myšlienok a jeho pohľadu na svet. Možno aj kvôli tomuto novému prvku je čítanie také ľahké a pútavé. V knihe samozrejme nechýba ani nevyhnutný exkurz do histórie monarchie a dobových súvislosti, tenntokrát sústrdené hlavne na Banskú Štiavnicu, hrad Sitno a ich okolie. Štandard z predchádzajúcich dielov nebol ani tentoraz podlezený.
Som neuveritľne šťastný, že naša literatúra objavila spisovateľa ako je Juraj Červenák. Aj nepriek autorovej pozoruhudnej literárnej plodnosti, jeho knihy nestrácajú na kvalite, dokonca by som povedal, že svoj štýl každou ďalšou knihou iba zdokonaľuje. A aj keď je detektívka, hoc ja historická, stále len ľahký žáner, dovolím si vysloviť názor, že Juraj Červenák už teraz patrí medzi najlepších súčasných spisovateľov. Len tak ďalej maestro. Už sa teším na Vašu ďalšiu knihu.
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (13)   (0)
Juraj Červenák
Juraj Červenák
28. mája 2017

Veľmi pekne ďakujem, Juraj. ;-) Snažil som sa, aby táto kniha bola trochu iná. Veľmi ma bavilo ju písať, tak som dúfal, že ju bude zábavné aj čítať.

Rezervovať titul v kníhkupectve

SLSP online platba Tatrabanka online platba VÚB online platba Unicredit online platba ČSOB online platba Poštová banka online platba VISA online platba Master online platba Paypal online platba Viamo platba