Knihy
E-knihy

Piráti Karibiku: Salazarova pomsta

  Vydavateľstvo
  Egmont SK, 2017

  Henry ako mladý kadet britského námorníctva zasvätil svoj život moru. Dúfa, že jedného dňa nájde Poseidónov trojzubec, magický predmet, ktorý svojmu majiteľovi umožňuje ovládať všetky oceány. Len pomocou trojzubca môže Henry vyslobodiť svojho otca...

  Čítaj viac

  7,59 €

  Bežná cena Bežne 7,99 €

  Ušetríte 5%

  Posielame do troch dní

  Odporúčané tituly a kolekcie

  Viac o knihe

  Moc mora sa uvoľní, keď sa všetko rozdelí...

  Henry ako mladý kadet britského námorníctva zasvätil svoj život moru. Dúfa, že jedného dňa nájde Poseidónov trojzubec, magický predmet, ktorý svojmu majiteľovi umožňuje ovládať všetky oceány. Len pomocou trojzubca môže Henry vyslobodiť svojho otca Willa Turnera spod hroznej kliatby. Carina, vynikajúca astronómka, rozlúštila veľké tajomstvo: mapa, z ktorej nedokáže čítať žiadny muž a ktorá vedie rovno k Poseidónovmu trojzubcu, je ukrytá vo hviezdach. Carina hľadá trojzubec, aby dokázala svoje vedecké schopnosti, no zároveň chce odhaliť záhadu svojho pôvodu. Ani kapitán Jack Sparrow by trojzubcom nepohrdol. Jeho dávny nepriateľ, diabolský kapitán Salazar, unikol z väzenia a brázdi moria s odhodlaním zabiť každého piráta, ktorý mu príde do cesty – vrátane Jacka. Pred útokom tohto chladnokrvného zabijaka môže kapitána Sparrowa zachrániť iba Poseidónov trojzubec. Keď toto nezvyčajné trio spojí svoje sily, začína sa boj s časom. Buď nájdu trojzubec, alebo budú čeliť istej smrti. No ich výprava už od začiatku vyzerá odsúdená na neúspech...
  Čítaj viac
  Kúpte spolu
  Piráti Karibiku: Salazarova pomsta -
  Piráti Karibiku: V neznámych vodách -
  14,14 €
  Ušetríte 0,74 €
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Počet strán
  168
  Hmotnosť
  210 g
  Rok vydania
  2017
  Naše katalógové číslo
  273146
  Väzba
  brožovaná väzba
  Jazyk
  slovenský
  Vydavateľstvo
  Egmont SK
  Filmové spracovanie
  Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta
  Rozmer
  134×202 mm
  ISBN
  9788025239766
  Vekové odporúčanie
  6+

  Recenzie

  Ako sa vám páčila kniha?

  3,5 / 5

  2 hodnotenia

  0
  1
  1
  0
  0

  Monica Astray
  Monica Astray
  18.7.2017
  PotC
  Vždy sa mi ľahšie čítali knihy podľa filmu, než pozerať film podľa knihy. V tomto prípade kniha nebola zlá, opäť som sa zasmiala tak ako aj pri filme....Film mal avšak veľkú výhodu v tom, že pokiaľ ste príliš o filme nezisťovali nebolo skazené prekvapenie kto vlastne Henry bol. V knihe vám ho skazili hneď na začiatku. Takže nevýhoda pre tých čo siahli najprv po knihe. Takisto ma zarazilo, že na konci knihy bola vynechaná scéna, ktorá vo filme nebola síce tou z najlepších, a možno bola presladená, ale bola to scéna s osobami, ktoré nás sprevádzali celé tie roky počas filmov. A jednoducho tu, ju autorka vynechala. Každopádne príjemné čítanie, trošku kratšie ale bolo fajn si film pripomenúť takto knižne.
  Čítaj viac


  Egmont je v súčasnosti jedným z najväčších vydavateľov detských kníh a časopisov na území Českej a Slovenskej republiky. Práve zásluhou Egmontu sa aj našim deťom predstavili postavičky, ktoré poznal celý svet. Patria medzi ne Káčer Donald, Myšiak Mickey, Macko Puf a mnohé ďalšie postavičky, príbehy ktorých už niekoľko generácií podporujú detskú fantáziu. Svet Walta Disneyho detskí čitatelia v 90. rokoch takmer vôbec nepoznali. Nečudo, že mnohé deti bažili po tom, aby sa začítali do príbehov týchto postáv, čo im ako vôbec prvá spoločnosť umožnil práve Egmont.

  Knihy z produkcie nakladateľstva predstavujú svojim čitateľom pozitívne vzory a hodnoty našej spoločnosti a vedú ich k tomu, aby dokázali rozlišovať medzi dobrom a zlom a predvídať dôsledky svojho konania. Okrem 350 ročne vydaných detských knižných titulov je Egmont aj najväčším vydavateľom detských časopisov (dnes už viac ako 30).

  Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?
  Tituly z našej produkcie, ktoré sú určené pre malé a najmenšie deti, vyberáme podľa známych a obľúbených hrdinov z televízie či filmu. Pre staršie deti a teenegerov vyberáme fantasy tituly, ktoré sú dnes najobľúbenejším žánrom. Hlavný hrdina musí byť kladný a vyznáva tradičné hodnoty (priateľstvo, ochrana slabších, sebaovládanie,...)

  Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?
  Mediálna skupina Egmont Holding, ktorá vydáva svoje knižky a časopisy po celom svete, sídli v Kodani a meno dostala po dánskom zakladateľovi Egmontovi Haraldovi Petersenovi. V roku 1990 prišlo na rad aj otvorenie pobočky v tedajšej ČSFR. Počas svojej existencie si Egmont vydobyl na českom a slovenskom trhu pevnú pozíciu medzi mladými čitateľmi a v súčasnosti je jedným z najväčších vydavateľov detských kníh a časopisov v oboch krajinách.

  Na ktorú knihu ste najviac hrdí?
  Vzhľadom k množstvu vydávaných titulov je ťažké vyzdvihnúť len jeden titul. K najpredávanejším, v poslednej dobe, patrila určite klasická edícia rozprávok (celkovo 20 titulov) z dielne Walt Disney, ktorej sa vlani na Slovensku v predvianočnom období predalo neuveriteľných 30 000 kusov. Veľmi žiadané sú aj tituly pre dievčatá: Barbie, My Little Pony a hlavne teraz veľmi žiadané Monster High. Z titulov určených pre starších čitateľov, sme hrdí na sériu Hraničiarov učeň, ktorá sa teší veľkej obľube aj na Slovensku.

  Čítaj viac
  Kúpte spolu
  Piráti Karibiku: Salazarova pomsta -
  Piráti Karibiku: V neznámych vodách -
  14,14 €
  Ušetríte 0,74 €