Knihy
E-knihy

Povesti

Petit Press, 2017
Okamžitý download
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Petit Press, 2017

Slavista, folklorista a etnograf Jiří Polívka urobil dôkladný rozbor a prehľad slovenských ľudových rozprávok a povestí. V tejto knihe sú hádam všetky povesti o obroch, zbojníkoch, rytieroch, drakoch, vodníkoch, o pokladoch...

Čítaj viac

3,99 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Slavista, folklorista a etnograf Jiří Polívka urobil dôkladný rozbor a prehľad slovenských ľudových rozprávok a povestí. V tejto knihe sú hádam všetky povesti o obroch, zbojníkoch, rytieroch, drakoch, vodníkoch, o pokladoch, hradoch, zvonoch, studničkách…, čo si kedy ľud na Slovensku rozprával. Klasika zo Zlatého fondu SME.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Povesti - Jiří Polívka
Ideálna nevesta - Jane Feather
11,89 €
Ušetríte 3,00 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
189
Vydavateľstvo
Petit Press
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
272466
Rok vydania
2017

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?


gabriela
31.5.2018
Povesti
V tejto knihe nejde o klasické povesti, o príbehy z dávnejších čias, ide o krátku rekapituláciu a rozbor, kde sa taká či onaká podobná postava, dej odohrali, v koľkých zdrojoch - teda knihách, publikáciách boli spomenuté. Ak niekto, čaká klasické povesti - príbehy bude sklamaný, odporúčam radšej iné knihy.
Čítaj viac

Petit Press, a. s., je jedným z najvýznamnejších vydavateľstiev na Slovensku. Poskytuje širokú škálu multimediálnych produktov a služieb. Portfóliá tlačených periodík tvoria denníky SME, ÚJ SZÓ, KORZÁR, regionálne týždenníky MY, týždenníky TV SVET a VASÁRNAP, bezplatné noviny ECHO, dvojtýždenníky THE SLOVAK SPECTATOR , PROFIT a mesačníky LIŠIAK, MAGAZÍN ZDRAVIA a DOMA V ZÁHRADE.Digitálne médiá sú zastúpené najmä najnavštevovanejším spravodajským portálom sme.sk, ktorý má viac ako 2 milióny návštevníkov mesačne.
Prvou knižnou edíciou vydavateľstva bola v roku 2004 Svetová knižnica SME – 20. storočie, neskôr pribudla edícia 19. storočie. V týchto dvoch edíciách vyšlo spolu 80 titulov. Petit Press vydáva aj autorské knihy svojich novinárov, knižné publikácie určené pre deti a mládež a taktiež knihy z oblastí športu, zdravia a vzdelávania.

Koncom roka 2015 vydavateľstvo uviedlo edíciu s názvom Knižná klasika denníka SME. Čitateľom ponúka výber 12 diel z rôznych literárnych žánrov, ktoré iste zaujmú aj náročnejších čitateľov.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Povesti - Jiří Polívka
Ideálna nevesta - Jane Feather
11,89 €
Ušetríte 3,00 €

„Je ľahšie nudnú knihu napísať, ako prečítať.“

Móra