Knihy
E-knihy

Šedé (pís)mená

Daxe, 2017
Vydavateľstvo
Daxe, 2017

V krátkych poviedkach sa autorka Danuša Dragulová-Faktorová venuje naliehavým spoločenským témam, rôznym situáciám ľudí, ktorí sa nie vlastnou vinou ocitli mimo väčšinovej spoločnosti. Príčiny sú rôzne. Strata duševného či fyzického zdravia, dôsledky dets

Čítaj viac

10,45 €

Bežná cena Bežne 11,00 €

Ušetríte 5%

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

10,45 €

Viac o knihe

V krátkych poviedkach sa autorka Danuša Dragulová-Faktorová venuje naliehavým spoločenským témam, rôznym situáciám ľudí, ktorí sa nie vlastnou vinou ocitli mimo väčšinovej spoločnosti. Príčiny sú rôzne. Strata duševného či fyzického zdravia, dôsledky detstva v neúplnej rodine... Reálno sa v nich prelína s imaginárnym, hyperbolizovaným, ba i futuristickým. Dej futuristickej poviedky Prípad E 113 sa odohráva v ústave pre seniorov, najmodernejšom v Európe, kde najnovšie výdobytky vedy a techniky priniesli plnú automatizáciu v starostlivosti o seniorov. No popritom sa v "sterilnom" prostredí modernej doby vytratil - človek. A vo chvíli, keď sa jeho prítomnosť ukázala - v podobe ošetrujúcej lekárky - spôsobila haváriu "dokonalého" systému a tragédiu.
Hyperbolizovaná postupujúca agresivita personifikovaných medveďov v poviedke Prostredný hrot, nazvaných Hnedými, na úkor pôvodného obyvateľstva v Tatrách - rieši otázku ich vzájomného spolužitia s náznakom širšieho spoločensko-historického kontextu.
Svoj postoj k ľuďom, ktorí sa znenazdajky dostávajú na tenký ľad svojho bytia autorka vyjadruje v úvode knihy, kde sa uvádza: "Venované všetkým , ktorí potrebujú pomoc... blízkych, spoločnosti, ľudstva."

Knihu dopĺňajú drevoryty akad. mal. Františka Blaška v grafickej úprave Mgr. art. Jána Mikulčíka.
Vydanie knihy z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Šedé (pís)mená - Danuša Dragulová-Faktorová
Čo vzišlo z mojich pier - Danuša Dragulová-Faktorová
14,25 €
Ušetríte 0,75 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
84
Hmotnosť
300 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Daxe
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9788089429561
Naše katalógové číslo
272098

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Kúpte spolu
Šedé (pís)mená - Danuša Dragulová-Faktorová
Čo vzišlo z mojich pier - Danuša Dragulová-Faktorová
14,25 €
Ušetríte 0,75 €

„Bestseller je pozlátený hrob priemerného talentu.“

Adam Smith