Knihy
E-knihy

Dievča z lesa

Elist, 2017
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Elist, 2017

Eduardo Giuliano trávi vianočný čas s rodinou a teší sa z vnúčat. Darček, ktorý dostane od mladšej dcéry Anny, mu prinavráti spomienky z čias dospievania a vyrozpráva jej príbeh tak, ako si naň pamätal...

Čítaj viac

5,95 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Eduardo Giuliano trávi vianočný čas s rodinou a teší sa z vnúčat. Darček, ktorý dostane od mladšej dcéry Anny, mu prinavráti spomienky z čias dospievania a vyrozpráva jej príbeh tak, ako si naň pamätal.

„Bolo horúce leto 1943 a vojna v Európe prebiehala na všetkých frontoch. Mal som trinásť a s rodičmi som býval v prístavnom mestečku Janov. Raz, idúc skratkou cez les, som z diaľky začul dievčenský nárek. Prešiel som pomedzi niekoľko stromov a hustých kríkov. Nakoniec som ju našiel. Sedela na zemi, plačúc do svojich doráňaných kolien. Netušil som, že toto nevidiace židovské dievča mi navždy zmení život. Okamžite som sa do nej zaľúbil. Videl som, že je o niečo staršia ako ja, ale srdce mi hovorilo, aby som o ňu bojoval.“

Neskôr sa snažil urobiť všetko pre to, aby ju ochránil pred rasovými zákonmi, ktoré ju ohrozovali. Nikdy nezabudol na jej slová, keď sa jedného upršaného večera chúlili pod jednou dekou a povedala mu…

V životnom príbehu Eduarda Giuliana nebude chýbať láska, smútok, či strach z vojny, ale aj boj za slobodu a rodinné hodnoty. Ponorte sa do príbehu dvoch mladých duší, ktorých síce rozdeľovalo náboženstvo, ale spojil ich vrúcny cit.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Dievča z lesa - Radovan Bezecný
Jemné umenie mať veci v paži - Mark Manson
12,90 €
Ušetríte 3,04 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
220
Vydavateľstvo
Elist
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
271693
Rok vydania
2017

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

5,0 / 5

10 hodnotení

10
0
0
0
0

Ivana
18. 7. 2018
Knihu som precitala behom pol dna. Naozaj zaujimavy pribeh. Chvilami som mala problem s citanim, dusila ma nielen nespravodlivost, ale i cast pribehu odohravajuci sa v Osviencime. Az sa bojim knoh, na ktore som sa tesila, zamerane na obdobie svetovej vojny. Kazdopadne autor krasne spracoval pribeh, a tato kniha mi sprijemnila jeden z dlhych dni. Dakujem
Čítaj viac
Radovan Bezecny
Radovan Bezecny
25. 7. 2018
Ďakujem pekne za hodnotenie. Bohužiaľ, detaily, ktoré som z Osvienčimu opísal sa naozaj odohrali. Som rád, že sa kniha páčila. Príbeh však bol zameraný na lásku v nás, súdržnosť rodiny či silu bojovať.
Čítaj viac
Mária Salončuková
9. 7. 2017
Dievča z lesa
Autora som nepoznala, kým sa na mňa neusmialo šťastie a túto knihu nevyhrala. Je to nádherná kniha. Vrelo ju odporúčam. Krásny a pútavý príbeh, ktorý ma celý čas držal v napätí. Autorovi patrí veľké uznanie za dokonale vykreslenie postáv dramatičnosť diela. Už teraz sa teším na ďalšie diela.
Čítaj viac
Radovan Bezecny
Radovan Bezecny
11. 7. 2017
Názor čitateľa
Ďakujem a som rád, že sa príbeh páčil:)
Čítaj viac
Radovan Bezecny
Radovan Bezecny
11. 7. 2017
Názor čitateľa
Ďakujem pekne:) A áno, určite to nebude posledný titul.
Čítaj viac
Natália
14. 6. 2017
Super čítanie
Kniha sa mi veľmi páčila. Je napísaná pútavo a napriek ťažkej téme aj s ľahkosťou a noblesou.
Vrelo odporúčam a teším sa na ďalšiu knižku od tohto autora :-)
Čítaj viac
Natália
14. 6. 2017
Super čítanie
Kniha sa mi veľmi páčila. Autor opäť nesklamal. Príbeh bol veľmi pútavý a napriek ťažkej téme ľahko a zároveň úžasne
napísaný. Teším sa veľmi na ďalšiu knihu od tohto autora. Vrelo odporúčam.
Čítaj viac
Radovan Bezecny
Radovan Bezecny
11. 7. 2017
Názor čitateľa
Ďakujem za odporúčanie a milú recenziu:)
Čítaj viac
Janka
13. 6. 2017
Dievča z lesa ???
Knižku som dočítala a bola nádherná.Všetko to, čo by dobrý čitateľ v knihe hľadal,to by tam našiel.Napätie,lásku,bolesť,smútok a nekonečnú túžbu dvoch sŕdc,nezabudnúť na zrodenie ich lásky a stretnúť sa po rokoch a dúfať,že ich láska žije stále aj napriek 2.svetovej vojne navždy v ich srdciach.??????
Čítaj viac
Radovan Bezecny
Radovan Bezecny
11. 7. 2017
Názor čitateľa
Čítať také krásne pocity, ktoré vo Vás kniha zanechala je pre autora to najlepšie, čo môže od čitateľa očakávať. ĎAKUJEM.
Čítaj viac
Janka
13. 6. 2017
Dievča z lesa
Knižka je prečítaná a bola nádherná,bolo tam všetko to,čo by dobrý čitateľ od knihy čakal.Napätie,lásku,bolesť,smútok a nekonečnú túžbu dvoch sŕdc stretnúť sa po toľkých rokoch a nezabudnúť,ale milovať sa nekonečnou láskou navždy.
Čítaj viac
Emily
1. 6. 2017
Názor čitateľa
Veľmi krásny a napínavý príbeh, po každej kapitole som mala chuť hneď čítať ďalšiu. Kniha zaujala obsahom z druhej svetovej vojny, čo ma potešilo, že autor nevenoval pozornosť dookola opakujúcim sa témam, ale zahrnul vplyv vojny aj v malom mestecku v Taliansku. Veľmi ma potešilo že autor do celého deja zapracoval romantiku ;) odporúčam nie len romantickým dusickam, ale aj nadšencom vojnovej tematiky.
Čítaj viac
Radovan Bezecny
Radovan Bezecny
11. 7. 2017
Názor čitateľa
Ďakujem miláčik:-* Bola venovaná rodinke, našim detičkám, ale najmä tebe. Ľúbim ťa <3
Čítaj viac
Mili
1. 6. 2017
Názor čitateľa
Veľmi krásny a napínavý príbeh, po každej kapitole som mala chuť hneď čítať ďalšiu. Kniha zaujala obsahom z druhej svetovej vojny, čo ma potešilo, že autor nevenoval pozornosť dookola opakujúcim sa témam, ale zahrnul vplyv vojny aj v malom mestecku v Taliansku. Veľmi ma potešilo že autor do celého deja zapracoval romantiku ;) odporúčam nie len romantickým dusickam, ale aj nadšencom vojnovej tematiky.
Čítaj viac

Pracuje a žije v metropole východu v Košiciach. Je ženatý s Emíliou a má dve deti Emmku a Lenku. Vyštudoval gastronómiu, odbor spoločné stravovanie, ale život ho nasmeroval do sveta marketingu, kde pôsobí až doteraz v obchodnej a distribučnej činnosti. Miluje všetko živelné, ale najmä kreativitu, ktorú môže smerovať do literárnej tvorby. Už na strednej škole si uvedomoval, že mu písanie prináša istú formu relaxu, a že sa určite bude venovať literárnej tvorbe aj naďalej. S písaním sa verejnosti prvýkrát predstavil už v roku 2007, keď uverejňoval vlastný redakčný stĺpček o medziľudských vzťahoch v týždenníku PARDON. Na podnet stálych čitateľov vznikol v roku 2010 autorský debut s názvom Zo života a pre život (2010). Kniha je písaná o svete ľudských pocitov. Nie je typickou beletriou, ale skôr duchovným sprievodcom. Vyvážená kombinácia krátkych príbehov, prelínajúca sa v rozprávaní troch rozprávačov. Dej si vytvára vlastný princíp chápania dobra a zla na našej malej modrej planéte. Druhý titul Šokujúce prebudenie (2016), bola detektívka. Novodobý krimi thriler zo zahraničného prostredia, ktorý otvára neotvorené témy v rukách vládnych inštitúcií. Netreba tiež zabúdať, že hranica medzi skutočnosťou a fikciou môže byť veľmi krehká a stratiť sa v nej nie je až také ťažké. Autor sa pustil aj do odvážnejších tém, ako je život talianskych obyvateľov počas 2.svetovej vojny. Vojnový román s názvom Dievča z lesa (2017) odkrýva životný príbeh Eduarda Giuliana z leta 1943 z pohľadu trinásťročného chlapca. V deji nechýba láska, smútok, či strach z vojny, ale aj boj za slobodu a rodinné hodnoty. Ponorte sa do príbehu dvoch mladých duší, ktorých síce rozdeľovalo náboženstvo, ale spojil ich vrúcny cit. Ďalší titul je Vražedná sedmička (2017), kde Radovan Bezecný prispel kriminálnou poviedkou Nevera sa nevypláca. Sedem tvárí zločinu v podaní siedmich slovenských autorov. Začítajte sa do mrazivých detektívnych a krimi príbehov s nečakaným rozuzlením. Nezľaknite sa prešpekulovaných činov páchateľov odhodlaných na všetko a vydajte sa spolu s vyšetrovateľmi odhaliť zločincov. Po dočítaní každého z príbehov vám ešte dlho ostanú na tele zimomriavky. Nebojte sa! Nič z toho, čo budete čítať, nie je pravda... tá vie byť ešte horšia! Je vidieť, že autor obľubuje pestrosť žánrov. Rád by oslovil aj mladšie ročníky s indiánskymi legendami, na ktorých aktuálne pracuje. V detskej knihe nebudú chýbať ani maľované ilustrácie a samozrejme dobrodružné príbehy, na ktoré sa môžete tešiť.

Čítaj viac

Vydavateľstvo Elist vzniklo v máji 2016 ako projekt zameraný na podporu pôvodnej slovenskej tvorby. Od iných vydavateľstiev sa líši už samotnou filozofiou, keď nechce vystupovať ako firma zameraná na zisk, ale ako partner pre spisovateľov, ktorým podáva pomocnú ruku. Prvoradým cieľom vydavateľstva Elist je vytvárať kvalitné knihy, ktoré potešia čitateľov, ale aj autorov. Ani autori, ani ich diela pre nás nie sú len čislami. Ku každému z nich pristupujeme individuálne a snažíme sa z nich dostať maximum potenciálu. Rovnako si vážime aj názory a postrehy čitateľov a každou vydanou knihou sa zlepšujeme. ?

Naše základné hodnoty sú slušnosť, zodpovednosť, ústretovosť, inovatívnosť a kvalita.


Ako vzniklo vydavateľstvo?

Vydavateľstvo Elist založil cestovateľ Peter Hoferek, ktorý je sám autorom úspešnej knihy Okolo sveta s palcom hore. Keď zaniklo vydavateľstvo Druska Books, rozhodol sa podať pomocnú ruku autorom, ktorí tak ostali bez vydavateľstva a zobral ich pod svoje krídla. Jedným z nich bol aj Roman Horňák, známy svojimi jedinečnými detektívkami založenými na skutočných udalostiach. Dnes už vydavateľstvo ponúka viac ako sto kníh rôznych žánrov a spolupracuje s mnohými autormi, korektormi, grafikmi, ale aj tlačiarňami a distribútormi, aby sa knihy, ktoré si to zaslúžia dostali aj k vám.


Aké knihy vydáva vydavateľstvo Elist?

Nedá sa povedať, že by sa špeciálne zameriavalo na jeden žáner, ponuka je tak veľmi pestrá. V ponuke sú viaceré knihy zamerané na cestovanie, ale aj mnoho kníh od Vlada Zlatoša, uznávaného odborníka na zdravú výživu. Okrem toho sú v ponuky výborné detektívne romány od Romana Horňáka a či výborného debutanta Vojtech Benickeho. Najúspešnejším románom je knižka od Adriany Gregorovej, "Povedal, že budem šťastná", ktorá si získala nevídanú pozitívnu odozvu od čitateľov. Skoro celý náklad bol vypredaný už mesiac po vydaní a musela sa rýchlo spraviť dotlač. Čoskoro sa chystá voľné pokračovanie tejto knihy, "V klietke". Vydavateľstvo Elist vydáva aj knihy pre mladšie ročníky, napríklad krásnu rozprávku "Kto si trúfne na Peťa" od Júliusa Belana, alebo Zázračné jazierko od Moniky Jalakšovej. V januári 2017 vychádza zbierka poviedok Muži vs. ženy, v ktorej sa predstavia viac i menej známi autori. Za vśetkých spomeniem aspoň Moniku Wurm, Mareka Zákopčana, Mariu Corvus, Marka E. Pochu, Kristínu Pavelkovú, či Romana Horňáka.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Dievča z lesa - Radovan Bezecný
Jemné umenie mať veci v paži - Mark Manson
12,90 €
Ušetríte 3,04 €

„Dávaj si pozor, keď čítaš knihy o zdraví. Mohol by si zomrieť z tlačovej chyby.“

Mark Twain