Knihy
E-knihy
9,98 €

Bežná cena Bežne 10,50 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Rande naslepo je akčná romantická komédia. Mladý spisovateľ Filip si nevie nájsť partnerku, a preto mu súrodenci dohodnú cez internet rande naslepo. To však netuší, že na stretnutie príde celkom iná osoba... Lea je na úteku pred nebezpečnými ľuďmi a zhodou náhod absolvuje rande s príťažlivým Filipom. Bizarný večer rozbehne kolotoč nečakaných zábavných, ale aj napínavých situácií.Čítaj viac
Kúpte spolu
Rande naslepo - Marek Zákopčan
Za dverami číha život - Mária Blšáková, Jozef Blšák
20,38 €
Ušetríte 1,07 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
292
Hmotnosť
390 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Elist
Rozmer
130×205 mm
ISBN
9788081970115
Naše katalógové číslo
269126

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,4 / 5

9 hodnotení

6
1
2
0
0

Laura Kaníková
8.8.2017
Perfektná!
Tak touto knihou ma Marek Zákopčan už definitívne presvedčil o svojich kvalitách. Úžasne vtipná a napínavá kniha, nikdy neviete, čím vás príbeh prekvapí, jeden zvrat za druhým. Filip a Lea sú skvelé postavy a najradšej by som ich spoznala osobne. Klobúk dolu, tento autor jasne svieti medzi inými slovenskými spisovateľmi. Dúfam, že čoskoro pribudne do našej knižnice ďalšia kniha s jeho menom. Držím mu palce!
Čítaj viac
Ina
27.6.2017
Odporúčam
Marek Zákopčan nie je na slovenskom literárnom poli žiadny nováčik, ale skúsený spisovateľ, ktorý má na konte už niekoľko úspešných kníh. V románe Rande naslepo si vyskúšal žáner, ktorý u nás zatiaľ nie je veľmi rozšírený, a preto jeho knihu považujem za veľmi príjemné oživenie nášho knižného trhu. Jeho novinka nesie označenie akčná romantická komédia, a hoci to možno v čitateľoch evokuje ľahké oddychové čítanie, som presvedčená, že zvládnutie tohto žánru si vyžaduje zo strany autora veľkú spisovateľskú zručnosť. Napísať dielo, ktoré má obsahovať akciu, ale aj humor tak, aby boli tieto zložky vyvážené a udržali čitateľa v napätí, no zároveň ho dokázali rozosmiať, rozhodne nie je jednoduché. Marek Zákopčan dokázal všetky tieto žánrové prvky skĺbiť a namiešať do veľmi príťažlivej podoby, takže knihe rozhodne nechýba akcia, napätie, romantika a najmä nenásilný humor, ktorý čitateľa príjemne pobaví. Knižku si viem pokojne predstaviť ako scenár k filmu s originálnou zápletkou a nepredvídateľným, ale o to prekvapujúcejším koncom.
Spisovateľ Filip netuší, že na rande, ktoré mu dohodli súrodenci, príde úplne iná žena. Lea skrýva nejedno tajomstvo, a ako to už v akčných komédiách býva, na úteku pred svojimi prenasledovateľmi pripraví Filipovi poriadne horúce chvíle a zatiahne ho do mnohých nebezpečných, ale i komických situácií. Takže ak máte radi humor a romantiku v spojení s napätím a akciou, toto všetko nájdete v najnovšej knihe spisovateľa Mareka Zákopčana a ja pevne verím, že čoskoro si od neho budem môcť prečítať ďalší zaujímavý román a už teraz sa teším, čím nás opäť prekvapí.
Čítaj viac
Lenka R.
22.6.2017
Musíš ju mať!
Rande naslepo je jedna z kníh, ktorú keď otvoríte a začítate sa, nechcete skončiť až kým sa nedostanete na poslednú stranu. Keď sa tam však dopracujete, je vám ľúto, že už je koniec. Bolo to tak aj v mojom prípade.
Kniha ma okamžite „vcucla“, otáčala som stranu za stranou. Dej je premyslený, pútavý často obsahuje nečakané zvraty a prekvapenia. Veľmi sa mi páči autorov štýl písania. Príbeh je písaný s nadhľadom, humorne a dotýka sa dnešnej doby. Taktiež chcem vyzdvihnúť autorov zmysel pre používanie cudzích slov. Už dávno som nečítala knihu s tak dobrým slovníkom a slovnými spojeniami. Je vidieť, že autor si dal záležať na výbere tých správnych slov.
Každá postava v knihe zaujala niečím iným, každá jedna má v knihe svoje opodstatnenie. Páči sa mi ako autor dokázal opísať postavy, ich vlastnosti a každej prideliť svojský „jazyk“, čím prispel k zaujímavosti deja a tiež k úplnému súžitiu s postavami.
V knihe sa strieda romantika, akčnosť, smútok, nádej, bolesť, strata, zadosťučinenie, spravodlivosť, láska. Autor premyslel každý jeden krok a akčné okamihy v knihe, ktoré sa odohrali by ste vopred určite nikto nepredpokladali. Veľké plus za dobrý nápad má u mňa idea „porcelánu“, ale ďalej nebudem prezrádzať, knihu si treba prečítať!
Čítaj viac
Martina
5.5.2017
Opäť perfektná kniha od Mareka Zákopčana!
Opäť perfektná kniha od Mareka Zákopčana! Skvele som sa pobavila a zasmiala. Množstvo prekvapivých udalostí, ktore do seba perfektne zapadli. Knihu už číta môj priateľ a tieź sa na nej výborne zabáva, odporúćam! :)
Čítaj viac
Emily D. Beňová
30.3.2017
Úžasné čítanie !!!!
Rande naslepo je kniha, ktorá vás vtiahne do deja od prvej stránky. Číta sa ľahko a rýchlo a je taká pútavá, že som zabudla dať dievčatám večeru a manžela som odbila slovami, že si musí urobiť jedlo sám, pretože ja nemám čas :D Príbeh začína akčne, takže otáčate stránku za stránkou, aby ste sa dozvedeli čo sa stane ďalej. Príbeh je dynamický a má spád.
Hlavné postavy si ma okamžite získali a do Filipa som sa platonicky buchla. Filip je typ muža, ktorý mi úplne sadol. Má zdravý úsudok, úžasné myšlienkové pochody a ešte úžasnejšie "hlášky". Lea je baba, zmätkárka, ktorou som mala neraz chuť zatriasť, no autor jej postavu vykreslil perfektne a ja som si ju okamžite zamilovala. Taktiež si ma získal aj Viktor a jeho prostorekosť a rovnako aj Soňa.
Príbeh je písaný naozaj veľmi pútavo, autorovi nechýba pestrá slovná zásoba a ten správny druh humoru. Erotické časti sú napísané krásne a neraz som sa pozastavila nad otázkou "Túto super knihu fakt napísal chlap?" Jediné čo knihe musím vytknúť je MÁLO STRÁNOK!!! :)
Knihu vrelo odporúčam. Pán Zákopčan je spisovateľ s veľkým S a ja mu na tejto neľahkej spisovateľskej ceste prajem veľa šťastia.
Čítaj viac

Vydavateľstvo Elist vzniklo v máji 2016 ako projekt zameraný na podporu pôvodnej slovenskej tvorby. Od iných vydavateľstiev sa líši už samotnou filozofiou, keď nechce vystupovať ako firma zameraná na zisk, ale ako partner pre spisovateľov, ktorým podáva pomocnú ruku. Prvoradým cieľom vydavateľstva Elist je vytvárať kvalitné knihy, ktoré potešia čitateľov, ale aj autorov. Ani autori, ani ich diela pre nás nie sú len čislami. Ku každému z nich pristupujeme individuálne a snažíme sa z nich dostať maximum potenciálu. Rovnako si vážime aj názory a postrehy čitateľov a každou vydanou knihou sa zlepšujeme. ?

Naše základné hodnoty sú slušnosť, zodpovednosť, ústretovosť, inovatívnosť a kvalita.


Ako vzniklo vydavateľstvo?

Vydavateľstvo Elist založil cestovateľ Peter Hoferek, ktorý je sám autorom úspešnej knihy Okolo sveta s palcom hore. Keď zaniklo vydavateľstvo Druska Books, rozhodol sa podať pomocnú ruku autorom, ktorí tak ostali bez vydavateľstva a zobral ich pod svoje krídla. Jedným z nich bol aj Roman Horňák, známy svojimi jedinečnými detektívkami založenými na skutočných udalostiach. Dnes už vydavateľstvo ponúka viac ako sto kníh rôznych žánrov a spolupracuje s mnohými autormi, korektormi, grafikmi, ale aj tlačiarňami a distribútormi, aby sa knihy, ktoré si to zaslúžia dostali aj k vám.


Aké knihy vydáva vydavateľstvo Elist?

Nedá sa povedať, že by sa špeciálne zameriavalo na jeden žáner, ponuka je tak veľmi pestrá. V ponuke sú viaceré knihy zamerané na cestovanie, ale aj mnoho kníh od Vlada Zlatoša, uznávaného odborníka na zdravú výživu. Okrem toho sú v ponuky výborné detektívne romány od Romana Horňáka a či výborného debutanta Vojtech Benickeho. Najúspešnejším románom je knižka od Adriany Gregorovej, "Povedal, že budem šťastná", ktorá si získala nevídanú pozitívnu odozvu od čitateľov. Skoro celý náklad bol vypredaný už mesiac po vydaní a musela sa rýchlo spraviť dotlač. Čoskoro sa chystá voľné pokračovanie tejto knihy, "V klietke". Vydavateľstvo Elist vydáva aj knihy pre mladšie ročníky, napríklad krásnu rozprávku "Kto si trúfne na Peťa" od Júliusa Belana, alebo Zázračné jazierko od Moniky Jalakšovej. V januári 2017 vychádza zbierka poviedok Muži vs. ženy, v ktorej sa predstavia viac i menej známi autori. Za vśetkých spomeniem aspoň Moniku Wurm, Mareka Zákopčana, Mariu Corvus, Marka E. Pochu, Kristínu Pavelkovú, či Romana Horňáka.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Rande naslepo - Marek Zákopčan
Za dverami číha život - Mária Blšáková, Jozef Blšák
20,38 €
Ušetríte 1,07 €

„Kniha človeka buď vytvorí alebo ho zničí.“

L.n.tolstoj