Knihy
E-knihy

Cesty Sofie

Emblémy života

RUAH, 2017
Vydavateľstvo
RUAH, 2017

Emblémy Gabriely Spustovej Izakovičovej s názvom Cesty Sofie boli ako on-line knihy dostupné na stránkach www.rajknih.sk a ďalších jedenástich portáloch už od roku 2012. No až teraz sa kniha dočkala svojej...

Čítaj viac

6,06 €

Bežná cena Bežne 6,38 €

Ušetríte 5%

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

6,06 €

Viac o knihe

Emblémy Gabriely Spustovej Izakovičovej s názvom Cesty Sofie boli ako on-line knihy dostupné na stránkach www.rajknih.sk a ďalších jedenástich portáloch už od roku 2012. No až teraz sa kniha dočkala svojej tlačenej podoby. Autorka ju prepracovala a vydáva ju s podtitulom Emblémy života.

Niektoré z príbehov získali ocenenia v dvoch literárnych súťažiach – Literárny salón a O cenu Slovenského učeného tovarišstva, vtedy ešte s pracovným názvom knihy Cesty filozofa nechala autorka premýšľať o živote nie Sofiu, ale Filozofa. Autorka v diele prostredníctvom Sofie (prepojenie filozofia – láska k múdrosti a Sofia – múdrosť, nie je náhodné) pozoruje svet a nachádza v podobenstvách či emblémoch poučenie pre život.

Žánrovo sa tento jej štýl písania podobá nahým emblémom (nahým = bez obrázka), kde prvá časť textu zastupuje obrázok, kým druhá časť vysvetľuje pointu (hoci v on-line vydaní z roku 2012 texty dopĺňali aj fotografie, autorka v knižnom vydaní fotografie z emblémov vypustila).

Cesty Sofie sú autorkiným tretím prozaickým dielom, po románoch Prsteň mojej starej mamy (ktorý bol preložený aj do Braillovho písma) a Môj milovaný kráľ Dávidy (vyšiel aj ako audiokniha v interpretácii Evy Žilinekovej). Napísala tiež 14 básnických zbierok.

Pre deti vydala úspešné prozaické dielko
Mačiatka Justín a Lili a tri veršované knižky: Abecedníček 102 básničiek (ktorá obsahuje aj špeciálne básne vhodné pre logopedické účely), Prečo prišli Vianoce (ku ktorému vyšlo aj audio CD v interpretácii Štefana Bučka a Márie Schlosserovej) a Veršované bájky.

Zbierka emblémov Cesty Sofie vychádza v roku autorkinho životného jubilea, rovnako ako jej ostatná básnická zbierka Talitha kum.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Cesty Sofie - Gabriela Spustová Izakovičová
Môj milovaný kráľ Dávid - Gabriela Spustová Izakovičová
14,95 €
Ušetríte 0,79 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
84
Hmotnosť
90 g
Rok vydania
2017
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
RUAH
Rozmer
130×170 mm
ISBN
9788089604326
Naše katalógové číslo
269039

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Kúpte spolu
Cesty Sofie - Gabriela Spustová Izakovičová
Môj milovaný kráľ Dávid - Gabriela Spustová Izakovičová
14,95 €
Ušetríte 0,79 €

„Tam, kde človek páli knihy, upália nakoniec človeka.“

Heine H.