Harry Hole

Pozrite si ukážku z e-knihy
EPUB MOBI

Smäd (Harry Hole 11)  E-KNIHA

Jo Nesbo  ·  Vydavateľstvo: Ikar, 2017
Séria: Harry Hole (diel 11 z vydaných 11)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD EPUB

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

MOBI

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

TOP #3
Objednajte si tovar spolu nad 49,00 € a poštovné máte zadarmo!

Poštovné zadarmo nad 49,00 €!

Pri objednávke nad 49,00 € neplatíte v našom obchode poštovné. Kompletné podmienky poštovného.

Naša cena:
11,10 €
Bežná cena:
15,90 €
Ušetríte:
30% (4,80 €)

Okamžite na stiahnutie

Čo znamená tento údaj? Pozrite sa ako prebieha vybavovanie objednávky.E-knihu môžete aj darovať!

Túto elektronickú knihu možno aj darovať inému používateľovi. Stačí dokončiť nákup a v E-knižnici zvoliť možnosť „Darovať e-knihu“. Môžete mu vytlačiť poukážku, poslať ju e-mailom, alebo načasovať, aby mu prišla do e-mailovej schránky vo vami zvolenom dni.
Viac informácií

Pridať do wishlistu
Čo je to wishlist?

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.

Pozrieť viac odporúčaní

Zákazníci, ktorí si kúpili túto e-knihu, si kúpili tiež

Nahlásiť chybu

O e-knihe

Pozývame vás na besedu s Jozefom Zelizňákom, ktorý príde porozprávať o novom Nesbovi a cestovaní do týchto našich kníhkupectiev: 20.4. o 17:00 Kníhkupectvo Žilina (SC Mirage) 27.4. o 17:00 Kníhkupectvo Nitra (OC, Centro Nitra)

Staňte sa detektívom a odhaľte všetky stopy!

Zapojte sa do súťaže a vyhrajte zájazd do Nórska. Viac informácií nájdete v článku: Vydajte sa po stopách vraha

V Osle nájdu mŕtve ženské telo vo vlastnom byte obete. Na krku má stopy po železnom chrupe a z tela vycicanú krv. Vyšetrovací tím vedie Katrine Brattová. Vraždy odkazujú na prejavy vampirizmu, ktorý mnohí kriminálni psychológovia vnímajú veľmi kontroverzne. Pribúdajú ďalšie obete, ale spája ich jedno: všetky ženy boli aktívne na internetovej zoznamke. Harry Hole si už tri roky užíva pokojný rodinný život a odovzdáva svoje skúsenosti nádejným vyšetrovateľom na policajnej škole. Osud ho však prinúti vrátiť sa do hry. Vytvorí paralelný vyšetrovací tím. Jedine on vidí za brutálnymi vraždami aj iný motív. Je vrahom skutočne vampirista?

Pre dosiahnutie plnohodnotného zážitku vám odporúčame čítať knihy v nasledovnom poradí:

Ikar

Ďalšie tituly vydavateľstva

Vydavateľstvo Ikar je najväčší vydavateľský dom na Slovensku s produkciou cca 230 titulov ročne. Vydávame široké spektrum kníh pre všetky vekové kategórie od domácich aj zahraničných autorov. Medzi autormi, ktorých diela vydávame patria aj svetoví velikáni William Shakespeare, Gabriel García Márquez, či Fiodor Michajlovič Dostojevskij, ale aj autori slovenskej klasiky - Dobroslav Chrobák, Margita Figuli, František Švantner a ďalší. V našom vydaveteľskom dome našli svoje trvalé miesto viacerí úspešní súčasní slovenskí autori – Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington, Jozef Banáš, Jozef Karika...

Veľmi bohatá je klubová činnosť vydavateľstva. Media klub je najväčší slovenský čitateľský klub s dlhoročnou tradíciou, ktorý združuje viac ako 70 000 záujemcov o hodnotné a pútavé knihy. Ikar v spolupráci zo Zväzom kníhkupcov Slovenska každoročne oceňuje čitateľsky najúspešnejšie knihy slovenských autorov, ktorým udeľuje Zlaté a Platinové knihy a cenu literárnej kritiky Zlaté pero. Našim krédom je, že o úspech sa treba podeliť. Za úspech, ktorý sme vďaka našim čitateľom dosiahli, sa snažíme poďakovať konkrétnou pomocou ľuďom po celom Slovensku i za jeho hranicami. Podporujeme mnohé športové a kultúrne podujatia najmä s akcentom na znevýhodnené skupiny ľudí z dôvodu zdravotného postihnutia alebo zo zlého sociálneho zázemia.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a. s. Už krátko po vzniku vydavateľstva prišli prvé bestsellery, z ktorých dodnes azda najväčší a doteraz neprekonaný titul je Zdravie z Božej lekárne od Márie Trebenovej. Z čiernobielej zošitovej publikácie s farebnou prílohou a v mäkkej väzbe sa predalo takmer 400 tisíc výtlačkov. Našimi knihami sme si spočiatku získali prevažne ženské čitateľky. Postupne sme však na Slovensko „priviezli“ aj mená svetoznámych autorov ako John Grisham alebo Robin Cook. Ich trilery sa aj u nás ihneď stali bestsellermi. Dnes nájdete v našej ponuke pestrý žánrový výber kníh pre všetky vekové kategórie: romány, romance, trilery, zbierky básní, rozprávky, kuchárske knihy, encyklopédie, hobby literatúru pre mužov aj ženy a iné. Za obdobie od vzniku a pôsobenia Ikaru na knižnom trhu sme vydali vyše 4 000 titulov domácich aj zahraničných autorov, z ktorých sme spolu predali viac ako 25 miliónov výtlačkov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Pokiaľ ide o zahraničné tituly, sme neustále v kontakte s agentmi a vydavateľstvami, sledujeme, čo je nové a úspešné na knižnom trhu vo svete. Usilujeme si priniesť na Slovensko najväčšie bestsellery a najzaujímavejšie tituly, o ktorých sme presvedčení, že zaujmú aj slovenských čitateľov. Knihy slovenských autorov vyberáme podľa nastavených kritérií, medzi ktoré patria tak kvalita spracovnia ako aj komerčný potenciál literárneho diela. O tom, čo napokon bude zaradené do edičného programu rozhoduje kolektívny orgán Edičná rada.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vybrať z viac ako štyroch tisícok kníh, ktoré sme doteraz vydali jednu, je veľmi ťažké. Sme hrdí na viacero našich projektov. Medzi ne rozhodne patrí, že sme prvý raz na Slovensku prinesli kompletné osem zväzkové vydanie pokladu svetovej literatúry Tisíc a jedna noc v unikátnom dizajnovom prevedení. Rovnako sme napríklad hrdí na vydanie Biblie Dalí v prevední, aké u nás ešte nikdy nevyšlo.

Viac informácií
Pokračovať v čítaní

Poslať doplňujúce údaje o eknihe

Kúpte výhodne spolu

Spolu iba za 18,10 €
(ušetríte 15,14 €)
Kúpiť spolu

Podrobnosti

  • Jazyk: slovenský
  • Rok vydania: 2017
  • Naše katalógové číslo: 268813


Čo si myslíme my

Monika Zbínová - Publico manager & eknihy

1. apríla 2017      

Citlivejšie povahy by mohli na Smäd reagovať agresívne: ono keď sa už vyrovnáte so stratou svojho knižného hrdinu, je to od autora trošku podraz a jatrenie starých rán. Z mojej strany to ale bola radosť, vytešovanie sa a potom čo najrýchlejšie prečítanie.
Nemá cenu porovnávať Smäd s predchádzajúcimi dielmi. Každý ich hodnotí subjektívne a pravdupovediac, sama by som už s odstupom času nevedela dať dohromady nejaký konkrétny rebríček lepších a horších častí. Keďže nejde o diel vydaný s veľkým odstupom času, tak to, čím sú príbehy o Harry Holeovi fantastické, nájdete aj tu. Nesbov štýl písania, zaujímavú zápletku, nečakané zvraty, popukultúrne narážky, víťazstvá aj pády, no najmä človečina dýchajúca zo všetkých postáv.
Harry Hole je človek ako my, a práve tým je zaujímavý. Niekedy mám pocit, že on tie prípady ani nerieši – ony sa mu dejú. K rozmýšľaniu nad vyšetrovaním ho nevedia odvaha, ambicióznosť ani túžba stať sa hrdinom. On skrátka nemá na výber, keď to na neho príde, z tejto klietky posadnutosti sa nedokáže oslobodiť inak ako chytením vraha.
A čo si my čitatelia môžeme vrúcne želať viac než aby mu táto závislosť vydržala čo najdlhšie?
(zobraziť celú recenziu)

Viac hodnotení od ľudí z Martinusu

Hodnotenia čitateľov       (hodnotilo 11 ľudí) Pridať hodnotenie

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto e-knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?

Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.

1
Vaše hodnotenie knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
4
Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:
  • sú vulgárne alebo urážlivé
  • nesúvisia s titulom alebo témou
  • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
  • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
  • obsahujú akékoľvek URL odkazy
  • nie sú podpísané
Veronika Berdakova Pavlíková
Veronika Berdakova Pavlíková
20. apríla 2017
     
Reagovať Overený nákup

Overený nákup označuje recenzie od prihlásených používateľov, ktorí si predtým kúpili knihu v našom internetovom obchode.

Smäd 1

Výborné, pútavé, graciózne. Vrelo odporúčam. Znova veľa napätia ako v ostatných Nesbovkách. Trocha nadväzné na Políciu, ale len príbehom Aurory v resp. Valentína. Naozaj brilantne vymyslené... a ten vrah... suuuper. Aj Harry je stále ten istý so svojimi plusami aj mínusami. Jediné čo ma sklamalo bolo to s Katrine. Určite očakávam aj pokračovanie a som zvedavá čo autor vymyslí a čím nás prekvapí. Jeho knihy ma vždy dokonale pohltia. Páči sa mi ako nás navádza na nesprávne stopy.. ako sa všetko zdá inak ako v skutočnosti je... pustite sa do knihy a uvidíte sami. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (0)
Mária Májeková
Mária Májeková
18. apríla 2017
     
Reagovať Overený nákup

Overený nákup označuje recenzie od prihlásených používateľov, ktorí si predtým kúpili knihu v našom internetovom obchode.

vynikajúca! 1

Mám prečítané všetky nesbovky a táto ma doslova dostala - do detailu premysleným dejom, skvele rozpracovanými charaktermi, skrátka kniha mala všetko, čo mala mať, vrátane jemných nevtieravých náznakov, kto by asi mohol byť vrahom, no po prečítaní ďalších strán už si človek nemôže byť ničím istý :) Nakoniec sa všetky veci krásne rozuzlia a všetko zapadne presne na svoje miesto. Identita vraha tak zostáva skrytá až do samotného dramatického konca. Kniha sa čítala výborne, na jeden dych. Pre mňa jedna z najlepších nesboviek a Harry sa mi tu páčil oveľa viac ako v predchádzajúcich dieloch. Teším sa na pokračovanie. Tento diel by som si pokojne vedela predstaviť aj na filmovom plátne. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (2)   (1)
deniska
deniska
14. apríla 2017
     
Reagovať

smad 1

jo nesbo nesklama len podvrtil ze si zaslužii oznacenie kral severskej detektivky kniha je super napinava az do konca patri medzi jeho top kniihy na prvom mieste u mna je snehuliak smad je plna krvi zapletiek citadel ju precita na jeden dych vyborna kniha prave som citala na portali severske krimi ze jo pise dalsiu knihu uz sa tesim na dalsiu skvelu knihu Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (3)   (2)
Zuzana
Zuzana
11. apríla 2017
     
Reagovať

Výbornáááá -1

Harry Hole je späť a myslím, že bez neho to už nie je ono. Zase sa nevie rozhodnúť medzi milovanou rachel a pohárikom..Dej je napínavý, rýchly spád, ľahko sa čítala a do konca knihy som nevedela kto je vrah. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (2)   (3)
Matúš
Matúš
6. apríla 2017
     
Reagovať

Názor čitateľa 1

kniha sa čítala dobre , napínavá hneď od začiatku, čo je podstatné že nenudí , stále nejaké prekvapenie , ale zase má o moc lepšie knihy. Čo ma prekvapilo je , že ste v úlohe malého detektíva ktorý hľadá indície -čo je jediné plus , čítal som lepšie knihy ,, záver :úchylný thriller ,,, . Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (3)   (2)
Martina Ledajová
Martina Ledajová
6. apríla 2017
     
Reagovať Overený nákup

Overený nákup označuje recenzie od prihlásených používateľov, ktorí si predtým kúpili knihu v našom internetovom obchode.

99%tný Nesbo 3

Práve som ju dočítala. Pocity? Neviem presne opísať. Stále u mňa zostáva na stupni víťazov Nesbov Snehuliak. Tú knihu pre mňa neprekoná žiadna iná s Harrym Holem. Určite to nebolo zlé, ale bolo tam pre mňa niekoľko rušivých momentov, zdĺhavých pre mňa zbytočných úvah, opisov či rozhovorov. Každopádne veľmi zaujímavý námet a dej poprepletaný ako pavučina. Chvíľu som si bola istá o čo tam vlastne ide, prečítala som ďalšiu stranu a zase som bola stratená. Až v poslednej tretine knihy som už správne tušila záver, ktorý bol pomaly do samého konca stále nejasný. Zaujal ma aj samotný záver knihy, ktorý necháva čitateľa v očakávaní, či pribudne ďalši diel. Nechajme sa prekvapiť :-) Kniha sa čítala veľmi dobre, ale pre mňa nie až tak dobre, aby som sa od nej nedokázala odtrhnúť. Subjektívne si teda myslím, že kniha je dobrá, teda veľmi dobrá, ale pre mňa určite nie je najlepšia. Každý čitateľ nech si spraví názor sám :-) Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (5)   (2)
Patrik Brna
Patrik Brna
6. apríla 2017
     
Reagovať

Harry -8

O tom že mám všetky Nesb Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (0)   (8)
Mirka
Mirka
2. apríla 2017
     
Reagovať

Jo Nesbo nesklamal 1

Milujem seriu s Harrym Holem. Velmi som sa tesila na 11.ty diel. Jo Nesbo nesklamal a Smad je dalsia uzasna kniha. Super bola aj prilozena sutaz,kde som hadala tajnicku,kde som indicie nachadazala pri citani. Odporucam a davam 5*. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (3)   (2)
Katarina
Katarina
1. apríla 2017
     
Reagovať

Názor čitateľa -14

Vzdy som citala Nesba v cestine. A tak neviem ci je to slovenskym prekladom , ale toto je snad najslabsia Nesbovka a to ich mam precitane snad vsetky. Pre mna sklamanie . Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (4)   (18)
Peter Mališ
Peter Mališ
26. marca 2017
     
Reagovať

Jo Nesb? v najlepšej forme 15

Keď bol Jo Nesb? v máji 2015 na diskusii v bratislavskom Martinuse, všetci sme najviac očakávali odpoveď na otázku, či bude pokračovanie, či sa Harry Hole vráti. Živo si vybavujem tú reakciu nás všetkých po jeho kladnej odpovedi, bolo to ako po góle na MS v hokeji (fanúšikovia vedia, v tom čase sme na majstrovstvách naozaj hrali zápas, dokonca s Nórmi :) ). Ono keď som dočítal Políciu, bolo mi jasné, že takto to skončiť nemôže. Ostalo tam niekoľko otvorených a nedoriešených záležitostí (nebudem konkretizovať, to keby toto čítal niekto, kto náhodou ešte Políciu nečítal). A tak som sa hneď ako to bolo možné, s chuťou pustil do čítania Smädu. Ako som spomenul už v nadpise, v tejto knihe dal zo seba Jo to najlepšie. Je tam všetko: napätie, krv, vzťahy, ale hlavne nekompromisný Harry. V tejto knihe sa mi páčil tuším najviac, prešiel si zmenami v súkromnom živote a po svadbe žije pomerne pokojný a usporiadaný život. Samozrejme, aj tento prípad sa na ňom prejaví a - ale nebudem prezrádzať. A čo je najdôležitejšie, ani tu nebudeme ochudobnení o majstrovské dejové zvraty, tak ako to v tejto sérii poznáme. Takže kto sa ešte do knižky nepustil, šup šup, upozorňujem, nepustíte ju z ruky.

P.S.: Dočítal som ju pred 10 minútami a jedno mi je jasné: takto to skončiť nemôže :) Harry sa vráti, uvidíte...
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (21)   (6)
Peter Mališ
Peter Mališ
26. marca 2017

Ja som ich tiež prečítal odvtedy kopec, ale čo sa týka Polície, minimálne jednu vec som si celý čas pamätal dobre a tie ďalšie som si pripomenul - otvoril som knižku a prečítal si posledných cca 15 strán :)

26. marca 2017

Od precitania poslednej knizky zo serie o Harrym som precital asi 90 knih a poriadne si nespominam uz ani na jednu "nesbovku"..takze ti v podstate zavidim, kedze vies ake veci zostali nedoriesene v knizke Policia :D..ale tesim sa na Smad :)

Rezervovať titul v kníhkupectve

SLSP online platba Tatrabanka online platba VÚB online platba Unicredit online platba ČSOB online platba Poštová banka online platba VISA online platba Master online platba Zuno online platba Paypal online platba Viamo platba