Knihy
E-knihy

Čosi čudné vo mne

Slovart, 2017
Vydavateľstvo
Slovart, 2017
Preklad

Keď Mevlut ešte ako chlapec príde do Istanbulu, starobylé mesto sa rýchlo stráca a nahrádza ho nové mesto, ktoré ho uchváti. Tak ako jeho otec, aj on sa stane pouličným predavačom...

Čítaj viac

16,10 €

Bežná cena Bežne 16,95 €

Ušetríte 5%

Posielame do dvoch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Keď Mevlut ešte ako chlapec príde do Istanbulu, starobylé mesto sa rýchlo stráca a nahrádza ho nové mesto, ktoré ho uchváti. Tak ako jeho otec, aj on sa stane pouličným predavačom bozy a dúfa, že jedného dňa zbohatne. No zdá sa, že šťastie nie je na jeho strane. Tri roky píše ľúbostné listy dievčaťu, ktoré videl iba raz. Dievčina napokon súhlasí, že s ním utečie, a milenci sa stretnú v noci. No keď sa rozbehnú na vlak, Mevlut si uvedomí, že ho oklamali a že uteká s niekým celkom iným.

Orhan Pamuk je nositeľom Nobelovej ceny za literatúru, a podľa britského denníka The Independent je jedným z najlepších súčasných autorov. Po slovensky vyšli jeho romány Nový život, Moje meno je Červená, Čierna kniha, Múzeum nevinnosti a Tichý dom.

Komu sa kniha môže páčiť: Milovníkom kvalitnej literatúry a zaujímavých príbehov.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Čosi čudné vo mne - Orhan Pamuk
Mladá nevesta - Alessandro Baricco
27,45 €
Ušetríte 1,45 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
544
Hmotnosť
570 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart
Rozmer
130×210 mm
ISBN
9788055624891
Naše katalógové číslo
266628

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

3 hodnotenia

3
0
0
0
0

Alexandra
19.2.2018
Uchvatná kniha. Očarujúca, strhujúca, miestami prekvapujúca. Nechá vás hlboko rozmýšľať ešte veľmi dlho po dočítaní. Veľmi odporúčam prečítať.
A mimochodom - aj vynikajúci preklad do slovenčiny.
Čítaj viac
Jana
15.12.2017
Pamuk
Pamuk rozvíja v knihe obrazy stareho aj nového Istanbulu a jeho obyvateľov , minulosť, prítomnosť ,sila tradície a poctivej prace, láska ktorá nespočíva v majetkoch ale v jednej izbe v ktorej sa žije každodenný život. Vecne hrajúci televízor, debaty o politike a futbale, rakija, boza, viera v Boha, sila rodiny. Skúste, neoľutujete .
Čítaj viac

Turecký spisovatel Orhan Pamuk (nar. 1952) byl recenzenty literární přílohy deníku Independent charakterizován jako „jeden z nejnevšednějších a nejoriginálnějších hlasů současné světové prózy“. Je autorem řady knih, mezi nimiž jsou například Bílý hrad, Černá kniha a Nový život; v roce 2003 získal mezinárodní literární cenu IMPAC za román Mé jméno je červená (oceněna cenou Magnesia Litera 2008 za překladovou knihu, v dubnu vychází již druhý dotisk). V roce 2004 vyšel anglický překlad jeho románu Sníh, který byl označen za „dílo zcela zásadního významu pro současný svět“. V roce 2006 získal Nobelovu cena za literaturu.

Čítaj viac

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 25 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Čítaj viac
Kúpte spolu
Čosi čudné vo mne - Orhan Pamuk
Mladá nevesta - Alessandro Baricco
27,45 €
Ušetríte 1,45 €

„Čítaj všetky knihy, ktoré sa ti dostanú do rúk, ak ich vieš správne posúdiť a ich obsah preskúmať.“

Dionysius