Knihy
E-knihy

Príprava žiadateľa o vydanie zbrojného preukazu na skúšku odbornej spôsobilosti + Novelizovaný Zákon o strelných zbraniach a strelive 2010

2. aktualizované vydanie

Vydavateľstvo
Epos, 2006

Dôvodom na vypracovanie zákona o strelných zbraniach a strelive a o zmene živnostenského zákona bola nevyhnutnosť plne zapracovať právo Európskeho spoločenstva v oblasti zbraní a streliva do právneho systému Slovenskej republiky...

Čítaj viac

15,77 €

Bežná cena Bežne 16,60 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Dôvodom na vypracovanie zákona o strelných zbraniach a strelive a o zmene živnostenského zákona bola nevyhnutnosť plne zapracovať právo Európskeho spoločenstva v oblasti zbraní a streliva do právneho systému Slovenskej republiky a zároveň odstrániť niektoré nedostatky doterajšej právnej úpravy, ktoré sa prejavili v praxi.

V súlade s európskou legislatívou sa zavádza inštitút európskeho zbrojného pasu, na základe ktorého je jeho držiteľ oprávnený pri cestách do iných členských štátov Európskej únie mať so sebou zbraň, ktorá je v pase zapísaná. Zákon tiež upravuje prevádzkovanie informačných systémov na úseku zbraní a streliva a ustanovuje sankcie za porušenie povinnosti.

Publikácia Príprava žiadateľa o vydanie zbrojného preukazu na skúšku odbornej spôsobilosti vznikla aktualizáciou veľmi úspešnej publikácie od rovnakých autorov pod názvom Strelné zbrane a strelivo - príprava na skúšku odbornej spôsobilosti. Potreba vytvoriť novú aktualizovanú príručku ako študijný materiál pre prípravu žiadateľov o vydanie zbrojného preukazu vyplynula zo skutočnosti, že od jej vydania bol zákon o strelných zbraniach a strelive trikrát novelizovaný a s účinnosťou od 1.1.2006 boli prijaté nový Trestný zákon a nový Trestný poriadok. Novelizované boli aj ďalšie súvisiace predpisy, preto bolo potrebné prepracovať odpovede na príslušné otázky. Práve súbor otázok v znení, v akom sú kladené žiadateľom na skúškach, a vypracované odpovede na tieto otázky tvoria ťažisko publikácie. Súčasťou titulu je aj Novelizovaný Zákon o strelných zbraniach a strelive.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

32 hodnotení

24
4
2
2
0

6.11.2013
Názor čitateľa
Špecifická kniha na špecificky účel.
A ten plni skvelo :)
Čítaj viac
20.6.2013
Názor čitateľa
isto sa oplati kupit vsetkym vaznym zaujemcom o zlozenie skusky
Čítaj viac
Emil
10.3.2013
Názor čitateľa

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Práve ju študujem a chystám sa na zbroják!!!!
Čítaj viac
Juraj Sucháň
Juraj Sucháň
12.11.2012
Názor čitateľa
Kniha obsahom splnila svoj účel, skúšky som zvládol - spokojnosť :)
Čítaj viac
Viktor
8.11.2012
Názor čitateľa
Parada, raz precitat vsetky otazky a zbrojak vo vacku. Vrelo odporucam!
Čítaj viac
21.9.2012
2010-2012
vyborna kniha, samostatne mi stacila na pripravu na skusky napriek tomu, ze mi na skuske povedali ze uz je novsi zakon
Čítaj viac
Janica
25.4.2012
Názor čitateľa
Veľmi užitočná kniha pre všetkých, ktorí sa pripravujú na skúšku o vydanie zbrojného preukazu, ale aj pre tých, ktorý sa zaujímajú o trestné právo.. najprv ju študoval môj brat a teraz ju študujem ja - pomohla mi aj v škole pri skúške z trestného práva.
Čítaj viac
mikiks
mikiks
13.3.2007
Fakt super
Veľmi vhodná kniha ku skúškam na zbrojný preukaz. Novšia verzia obsahuje aj nový tretný zákon. Oplatí sa kúpiť.
Čítaj viac
Milan Matejčík
7.7.2006
Priprava na skusku odbornej sposobilosti
Kupil som si knihu aby som sa pripravil ku skuske pri podani ziadosti o zbrojny preukaz mi povedali, ze otazky a odpovede na skusku B.1 TRESTNY ZAKON a B.2 TRESTNY PORIADOK neplatia z dovodu NOVEHO TRESNEHO ZAKONA. Knihu som si zakupil pred mesiacom. Je aj novsia verzia tejto knihy, kde uz spominane otazky a odpovede su opravene. Vopred Vam dakujem.
Čítaj viac