Knihy
E-knihy
7,59 €

Bežná cena Bežne 7,99 €

Ušetríte 5%

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

7,59 €

Viac o knihe

Dielo autora, jedného z najznámejších českých spisovateľov, bolo preložené do mnohých jazykov, spracúva antickú látku, ktorá patrí k základom európskej kultúry.

Pútavé príbehy s pôvodnými ilustráciami z prvého vydania od českého maliara Václava Fialu.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Staré grécke báje a povesti - Eduard Petiška, Václav Fiala
Najkrajšie slovenské rozprávky - Pavol Dobšinský, Martin Benka (ilustrátor)
26,58 €
Ušetríte 1,40 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
191
Hmotnosť
990 g
Rok vydania
2006
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ottovo nakladateľstvo
Rozmer
217×288 mm
ISBN
8073604906
Naše katalógové číslo
26599

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

92 hodnotení

72
12
4
2
2

Renata
16.12.2016
Kniha pre dcéru
Knihu si vybrala dcérka ... je nádherná a poučná. Príbehy si spolu čítame, rozoberáme magickosť príbehov. Páči sa celej rodine, je to krásny a hodnotný darček
Čítaj viac
Marko
29.6.2016
Krásna kniha a Krásne príbehy
Perfektná kniha, krásne príbehy, odporúčam každému... ;-) začítať sa a nechať sa vtiahnuť do sveta magických vecí, schopností, záhad a legiend... :-) proste super
Čítaj viac
Tomáš
26.7.2015
Nádherná, ako inak
Povinné čítanie pre dieťa / mladého človeka, ktorý chce byť súčasťou inteligencie a aby si uvedomil vlastnú civilizačnú príslušnosť. Krásne, kryštalicky čisté a naturalisticky čisté ilustrácie od Fialu nemožno nahradiť ničím iným, som rád že ich vydavateľ opäť zaradil namiesto chladných fotografií. Podľa mňa základ každej solídnej knižnice. A komu sa nepáči nech si trhne ...
Čítaj viac
Tomáš
26.7.2015
Nádherná, ako inak
Snáď jedna z najkrajších kníh aké boli kedy napísané. Krásny úvod do antickej mytológie pre deti a rodičov. Síce je relatívne krátka, zato však zahŕňa všetky podstatné mýty a báje starého Grécka. Ilustrácie Václava Fialu, plné kryštalicky čistej krásy a naturalizmu taktiež nemajú chybu (bigotný katolík by mal asi problém), som rád, že ich vydavateľ opäť zaradil. Povinné čítanie pre každého človeka, ktorý sa cíti byť európanom a hlavne pre deti, aby si už v rannom veku uvedomili svoju civilizačnú príslušnosť.
Čítaj viac
Filip
31.5.2015
Krásna
Krásna kniha. Písané pútavo aj keď niektoré pasáže mohli byť viac rozpísané a ani viac obrázkov by nebolo na škodu. Pri čítaní som sa vrátil do detstva a nevedel som prestať čítať. Škoda že je taká krátka, ja by som privítal raz toľko strán :)
Čítaj viac
jahory
29.4.2014
Názor
Knihu sme už mali predtým požičanú z knižnice, ale znova sme sa chceli k tomu vrátiť, a zdá sa že sa k tomu budeme vracať znova a znova, lebo kniha má svoje čaro, kde je minulosť spojená aj so súčasným jazykom a chápaním sveta.
Čítaj viac
Juliana
25.12.2013
výborná kniha
je to klasika, ktorú by mal mať každý vzdelaný človek prečítanú. Ja som ju čítala v detstve a teraz v dospelosti zas. A zas ma zaujala, dobre sa číta, obnovila som si poznatky o mytológii. Za tých niekoľko eur je to parádna investícia
Čítaj viac
Sixo
30.5.2013
E. Petiška: Staré grécke báje a povesti
Už od čias ZŠ som chcel tu knihu vlastniť. Prepis je síce klasický, ale kto má rád realistické (až naturalistické) v starogréckom duchu odeté ilustrácie, ten si príde na svoje.
Čítaj viac
Jakub
28.4.2013
báje
Najviac sa mi páči tá jednoduchosť. Číal som už Homérovu Illias a Odyseu, ale je to príliš ťažké písanie a toto sa číta jednoduchým jazykom a ilustrácie doplňujú celý dej.
Čítaj viac

Kúpte spolu
Staré grécke báje a povesti - Eduard Petiška, Václav Fiala
Najkrajšie slovenské rozprávky - Pavol Dobšinský, Martin Benka (ilustrátor)
26,58 €
Ušetríte 1,40 €