Knihy
E-knihy

Krátky pád

Ikar, 2017
Okamžitý download
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Ikar, 2017

Keď pred desiatimi rokmi zmizla štrnásťročná Suzanne Lombardová, jediná dcéra vplyvného senátora Benjamina Lombarda, málokto tušil, že sa začína písať jeden z najsenzačnejších prípadov americkej histórie. Polícia napriek...

Čítaj viac

9,70 €

Bežná cena Bežne 13,90 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Keď pred desiatimi rokmi zmizla štrnásťročná Suzanne Lombardová, jediná dcéra vplyvného senátora Benjamina Lombarda, málokto tušil, že sa začína písať jeden z najsenzačnejších prípadov americkej histórie. Polícia napriek enormnej snahe nenašla významnejšiu stopu. Zo senátora sa medzitým stal viceprezident a horúci kandidát na úrad prezidenta. Pre bývalého legendárneho hackera a vojaka Gibsona Vaughna, ktorý má s Lombardom nevyrovnané účty, je prípad stratenej Suzanne osobnou záležitosťou, preto prijme ponuku bývalého šéfa jeho ochranky Georgea Abeho na spoluprácu pri pátraní. Pod povrchom rodinnej tragédie objavuje svet zákulisnej politiky, kde sa nepriatelia vydávajú za spojencov a každý sleduje predovšetkým vlastné záujmy. Gibson sa musí postaviť nielen tajomnému únoscovi, ale aj cynickým hráčom, ktorí nemienia dopustiť, aby stará história a jedno nedospelé dievča ohrozili ich favorita na ceste do Bieleho domu.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Krátky pád - Matthew Fitzsimmons
List zo záhrobia - Dominik Dán
19,69 €
Ušetríte 8,16 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
376
Vydavateľstvo
Ikar
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
263727
Rok vydania
2017

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

2,5 / 5

2 hodnotenia

0
0
1
1
0

Vlado
25.5.2017
Slušný debut
Svižne napísaný príbeh, no cítiť z neho prvotinu. Základná línia príbehu je uveriteľná, najmä ak vezmeme do úvahy čoraz viac nejasností a medzier v životopisoch prezidentov USA, predchádzajúci a aktuálny sú skvelé ukážky. Problém je, že FitzSimmons ako debutant nedokázal zo sľubného námetu vyťažiť maximum, ani sa k nemu nepriblížil. Napriek tomu ma kniha zabavila, určite to nie sú vyhodené peniaze.
Matthew FitzSimmons sa javí do budúcna ako sľubný autor a ak sa k nám dostanú jeho ďalšie knihy Poisonfeather a Cold Harbor, uvidíme, či sa kvalitatívne posunul ďalej.
Čítaj viac
Alexander J. Kenji
Alexander J. Kenji
25.1.2017
Nuda s pár momentami napätia
Poznáte ten skvelý pocit pri čítaní kníh, keď hltáte riadky a tužíte vedieť, čo bude ďalej? Pri tejto knihe sa dostavil raz na strane 225 a o štyridsať strán ďalej som rozlúštil tajomstvo zmiznutia.
Za pozitívum knihy považujem, že sa číta rýchlo a to je asi tak všetko. K postavám som si za celé čítanie nenašiel cestu. Hlavný hrdina označený v anotácii ako bývalý vojak a hacker ma naladil, ale Gibson neznáša zbrane a podľa vlastných slov, nie je ani najlepší hacker, takže jeho konfrontácie s ľuďmi, ktorí ho chcú zabiť, sú také nijaké. Väčšinou ich rieši niekto iný.
Nakoniec ma prekvapilo, že v angličtine sú vonku s Gibsonom už tri knihy. Čitateľ ktorý má rád Reachera, Mitcha Rappa, alebo Greya Pierca tu nemá komu priľnúť. K tomu niekoľko wtf momentov a nemastný neslaný záver a viac ako dve hviezdy dať nemôžem.
Čítaj viac

V roku 1990 si desať knižných nadšencov povedalo, že nastal čas rozšíriť ponuku vydavateľstiev na Slovensku. Čoskoro založili vydavateľský dom IKAR, ktorý dnes čitatelia poznajú ako najväčšie slovenské vydavateľstvo. Za svoju existenciu vydal IKAR tisíce titulov a stovky bestsellerov rôznych žánrov, z ktorých sa dovedna predalo takmer 28 miliónov výtlačkov. Vydavateľský dom IKAR vo svojom portfóliu zastrešuje značky IKAR, Príroda, Odeon, Stonožka, YOLi a Ajna.

Vlajková značka IKAR predstavuje najširšie spektrum knižných titulov. Pod touto značkou nájde každý čitateľ našich najpredávanejších autorov, mnohými rokmi overené mená, úspešných slovenských autorov aj mladých knižných debutantov. Pod značkou IKAR vydávame napríklad knihy od J.K. Rowlingovej, Dana Browna, Jo Nesbøa, Davida Lagercrantza, ale, samozrejme, aj od slávnych slovenských spisovateľov, medzi ktorých patria Táňa Keleová-Vasilková, Jozef Karika, Jozef Banáš, Veronika Homolová-Tóthová a mnohí iní.

Silnou stránkou značky Príroda je široké spektrum non-fiction literatúry pre celú rodinu: populárno-náučné knihy, encyklopédie, obrazové publikácie, ale i odborné tituly a učebnice pre základné a stredné školy. Top zastúpenie majú populárne žánre, ako je zdravie a životný štýl, kulinárstvo, príroda, vzdelanie a hobby literatúra.

Crème de la crème súčasnej i klasickej svetovej prózy. Značka ODEON predstavuje špičkovú tvorbu od súčasných a klasických velikánov svetovej literatúry. V edícii ODEON Svetová klasika vychádzajú diela od F. M. Dostojevského, Ernesta Hemingwaya, L. N. Tolstého či Williama Shakespeara. Edícia ODEON Súčasná svetová literatúra na Slovensko prináša aktuálne diela svetových talentov ako napríklad Harper Leeová, držiteľ Nobelovej ceny za literatúru Kazuo Ishiguro, držiteľ Man Bookerovej ceny Paul Beatty, Celeste Ng, Eka Kurniawan a ďalší.

Stonožka je knižná kamarátka detí od 0 do 12 rokov. Symbol stonohého zvieratka vyjadruje tematickú a žánrovú pestrosť literatúry pre deti. Detským čitateľom ponúka beletriu, poéziu aj populárno-náučnú literatúru našich aj zahraničných autorov. Dobre naladená a vytrvalá Stonožka zavedie deti krok za krokom, rok za rokom, z krajiny Písmenkovo do knižného sveta plného fantázie, poznania a storakých zážitkov, ktoré si uchovajú po celý život. Stonožka sníva o tom, že každé dieťa prečíta aspoň 100 kníh!

YOLi sa zameriava na literatúru v žánroch young adult a new adult, teda prevažne pre „mladých dospelých“ vo veku približne 13 - 21 rokov. Ponúka široké spektrum prekladov súčasnej tvorby, od dystopie či fantasy až po romance. Priestor tu dostáva veľa svetoznámych autorov a autoriek, medzi inými aj John Green, Jamie McGuirová, Lauren Kateová, Erica Johansenová či Rainbow Rowellová.

Najnovším prírastkom do portfólia vydavateľského domu IKAR je značka Ajna. Prináša knihy o self-help a ezoterike. Potešia najmä čitateľov, ktorí túžia po šťastí a neustálom sebazdokonaľovaní a ktorých fascinujú záhady a tajomstvá medzi nebom a zemou. Ajna prináša svetoznáme autorky a autorov, ako je Lorna Byrneová, Rhonda Byrneová alebo Neale Donald Walsh.

Za svoju 27-ročnú existenciu IKAR získal množstvo odborných aj čitateľských ocenení, ako napríklad Vydavateľ roka, Najkrajšia kniha roka, Najkrajšia kniha Slovenska či ocenenia za umelecké preklady.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Krátky pád - Matthew Fitzsimmons
List zo záhrobia - Dominik Dán
19,69 €
Ušetríte 8,16 €

„Čitateľ, ten sa má... on si môže svojich autorov vyberať.“

Kutr Tucholský