Selekcia

Pozrite si ukážku z e-knihy
EPUB PDF MOBI

Prvá  E-KNIHA

35 dievčat začínalo. Ale zvíťaziť môže len jedna.
Kiera Cass  ·  Vydavateľstvo: CooBoo, 2017
Séria: Selekcia (diel 3 z vydaných 5)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD PDF

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

EPUB

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

MOBI

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

      (98)
Objednajte si tovar spolu nad 39,00 € a poštovné máte zadarmo!

Poštovné zadarmo nad 39,00 €!

Pri objednávke nad 39,00 € neplatíte v našom obchode poštovné. Kompletné podmienky poštovného.

Naša cena:
7,20 €
Bežná cena:
11,99 €
Ušetríte:
40% (4,79 €)

Okamžite na stiahnutie

Čo znamená tento údaj? Pozrite sa ako prebieha vybavovanie objednávky.E-knihu môžete aj darovať!

Túto elektronickú knihu možno aj darovať inému používateľovi. Stačí dokončiť nákup a v E-knižnici zvoliť možnosť „Darovať e-knihu“. Môžete mu vytlačiť poukážku, poslať ju e-mailom, alebo načasovať, aby mu prišla do e-mailovej schránky vo vami zvolenom dni.
Viac informácií

Pridať do wishlistu
Čo je to wishlist?

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.

Pozrieť viac odporúčaní

Zákazníci, ktorí si kúpili túto e-knihu, si kúpili tiež

Nahlásiť chybu

O e-knihe

Selekcia sa blíži k záveru a v súťaži zostali len 4 dievčatá. America je pevne rozhodnutá získať Maxona pre seba, a hoci sa opätovne zblížili, Maxon stále netuší, kto je Aspen. Boje s rebelmi sa stupňujú, a keď vážne ohrozujú aj Americinu rodinu, rozhodne sa s nimi vyjednávať. Zúfalé boje prinesú rodinám nečakané odhalenia a zdrvujúce tragédie. Maxon napokon odhalí, kto bol Americinou tajnou láskou, a jej pozícia v selekcii je vážne ohrozená. Tým sa však prekvapenia nekončia...

CooBoo

Ďalšie tituly vydavateľstva

CooBoo je moderní nakladatelství knih především pro teenagery a teenagery a "skorodospěláky". Je název je akronymem slov cool a books, ale v Austrálii byste se dozvěděli, že to vlastně znamená dítě Aboriginů. V CooBoo se nebojíme vydávat knihy provokativní, často až kontroverzní, ale ani tituly, které jsou určené jen na pobavení a oddych. Ročně se od nás můžete dočkat 40-50 pečlivě vybraných titulů, a to nejen beletristických, ale i non-fiction. A kdo teď právě nechápavě kroutí hlavou nad nakladatelství pro teenagery, které nevydává komiksy, tak toho můžeme uklidnit, protože mezi našimi tituly se najde i celá řada kvalitních, tradičních i nových komiksů. Mezi naše hýčkané "děti" patří například série Selekce od Kiery Cass, příběhy z Horselandu, Ztracené dny Emily Strange nebo slavný Shakespeare v hávu japonské mangy.

Viac informácií
Pokračovať v čítaní

Poslať doplňujúce údaje o eknihe

Kúpte výhodne spolu

Spolu iba za 13,80 €
(ušetríte 10,18 €)
Kúpiť spolu

Podrobnosti

  • Počet strán: 312
  • Jazyk: slovenský
  • Rok vydania: 2017
  • Naše katalógové číslo: 262938


Čo si myslíme my

Monika Pálešová - senior produktový manažér

28. septembra 2015      

Kiera Cass opäť nesklamala! Výborné čítanie od prvej stránky Selekcie až po poslednú stranu Prvej. Celá séria zaujme pútavým príbehom plným lásky, hlbokých citov a napätia, ktorý si nájde miesto v srdciach čitateľov každej vekovej kategórie. Odporúčam prečítať všetky časti... opakovane :) Už teraz sa spolu s Martinusákmi tešíme na to, čo prinesie pokračovanie série Selekcia, ktoré bude vydané v budúcom roku. Čakanie určite stojí za to. (zobraziť celú recenziu)

Viac hodnotení od ľudí z Martinusu

Hodnotenia čitateľov       (hodnotilo 75 ľudí) Pridať hodnotenie

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto e-knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?

Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.

1
Vaše hodnotenie knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:
  • sú vulgárne alebo urážlivé
  • nesúvisia s titulom alebo témou
  • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
  • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
  • obsahujú akékoľvek URL odkazy
  • nie sú podpísané
5 hviezdičiek 57
4 hviezdičky 6
3 hviezdičky 4
2 hviezdičky 1
1 hviezdička 0
Ukázať všetky recenzie

Najnovšie recenzie

       

       

       

Najlepšie recenzie Všetky recenzie

Patty Nightdream
Patty Nightdream
10. januára 2016
     
Reagovať

Krása 14

Prvú som si užila tak veľmi, ako som len vedela. Autorka strieda scény tak, ako keby jej to diktoval Plutarch z Hunger Games. Akcia s rebelmi, ľúbostná scéna, napätie a strach, milé a zlaté scény, nečakané úmrtia, láskavé a dojímavé scény... Všetko má premyslené a svoje esá používa prefíkane. Až do poslednej stránky som si príbeh skutočne užívala.
Ostala som prekvapená, keďže autorka dokázala niečo, čo som už pri čítaní v takejto intenzite veru nezažila. Každú postavu, naozaj každú vrátane kráľa aj Aspena, som si nezvyčajne obľúbila. Čítala som a bol to pocit, ako keby som bola priamo v dianí. Príbeh sa nezaobišiel ani bez mnohých príjemných scén v ktorých si postavy medzi sebou vyrozprávajú a vyriešia svoje problémy a navzájom so odpustia, čo je milé a zlaté a čitateľ sa pri nich usmieva ako nevinné slniečko na hnoji. Elise, Kriss, America a dokonca Celeste vás prekvapia tak, že budete otvárať ústa. Mne sa to stalo a len si to predstavte, knižku som začala čítať s tým, že Celeste nemám príliš v láske, ale keď som knihu dočítala, bola som ako obarená, pretože som zistila, že ju mám prekvapivo moc rada.
Svojská a tvrdohlavá America, ktorá sa konečne, naozaj konečne /yááy/ rozhodla koho z chlapcov ľúbi a bojuje zaňho za každú cenu, si ma opäť aj keď s určitou námahou, získala. Hoci som niekedy jej nápady spočiatku nepodporovala a najradšej by som ju tresla lopatou nech sa spamätá, postupne si detskými krôčikmi získala späť rešpekt. Bolo vidieť, že jej záleží na Maxonovi aj na ďalších x charakteroch. Táto komplikovaná a drámu milujúca postava má niečo do seba. Zdatný Maxon si svojím šarmom, ale i láskavým srdcom a dobrými úmyslami získa každého čitateľa. O čitateľkách radšej ani nehovorím :3 Princ pochopil čo je dôležité a jeho láska k Americe je tak silná a sladká, až si neviem predstaviť, že by si vybral niekoho iného. Ku koncu knihy ma prekvapil svojím rozhodnutím a mne neostalo mi nič iné ako krútiť nad tým hlavou, pretože takto meniť svoje rozhodnutia ako keby lusknutím prstov je šialené a bezvýznamné. Na scéne sa objavia aj nové postavy, no nie je ich veľa. Som si istá, že zaujmú alebo aj prekvapia.
Tento príbeh a najmä táto knižka ohromila nielen moje oči svojou vskutku nádhernou obálkou, ale aj moju myseľ svojím obsahom, pretože to ako sa autorka rozšantila na konci knihy bolo parádne a skvelé. Každý jeden vzťah rozpráva svoj neobyčajný príbeh, takže nemajte strach, ak sa bojíte že sa vám táto séria nebude páčiť. Oddych sľubujúci, plný lásky, vrúcnych vzťahoch, ale aj drámy a napätia. Takto nejako by som opísala tieto tri knižky. Aj Selekcia, Elita a moja najobľúbenejšia Prvá stojí za prečítanie a každo jedno uškŕňanie. Je mi jasné, že si ich prečítam niekedy znovu, ale momentálne si zuby brúsim na voľné pokračovanie The Heir, ktoré by u nás malo vyjsť na jar 2016. :)
Zobraziť celú recenziu

Monielda
Monielda
29. decembra 2015
     
Reagovať

Moja drahá 11

Úžasné zakončenie celej série. Myslím, že som ešte nikdy neprečítala dve knihy za jeden deň, ale pri Elite a Prvej sa to nedalo. Jednoducho nemôžete prestať čítať. Zrazu som na chvíľu mohla byť niekým iným, mohla som byť v paláci, nosiť krásne šaty ako princezná a bojovať o lásku Maxona. Príbeh ma tak pohltil, že som jednoducho nedokázala prestať čítať.
Takže, milí spolučitatelia, mám tu pre vás pár vážnych varovaní a nedostatkov, ktoré táto knihá má:
1. Ako som už spomínala, nemôžete prestať čítať. Pripravte sa na to, že budete čítať ráno, naobed, ani si nevšimnete, že už zašlo Slnko a vonku je už dávno tma. Tie stránky idú príšerne rýchlo.
2. Do príbehu sa pohrúžite až tak, že všetko prežívate spolu s hlavnou postavou.
3. Maxon. Prosím vás, povedzte mi, kde nájdem takého dokonalého chalana? Americe budete závidieť.
4. Kniha má iba 282 strán, čo je veľký nedostatok. Podľa mňa by mala mať aspon 500.
5. Keď dočítate, neviete čo máte robiť. Som vážne stratená.

Dodám už len, že... no, dávno som nečítala takú parádnu sériu. Je skvelá zvonka aj zvnútra, má nádherný obal a ešte rozprávkovejší obsah. Milujem tú knihu. Neváhajte ani sekundu. Neoľutujete! :)
Zobraziť celú recenziu

Ellie Smith
Ellie Smith
10. novembra 2015
     
Reagovať

Skvelý (takmer) koniec! 10

Selekcia bola pre mňa absolútne perfektná a po nej som sa naozaj nemohla dočkať Elity, ktorá bola síce tiež výborná, ale s odstupom času si myslím, že Selekciu sa jej prekonať nepodarilo. Každopádne som však po dočítaní druhej časti netrpezlivo očakávala záver (aspoň pre mňa, aj keď viem, že bude ešte štvrtý diel). Bola som veľmi zvedavá, či sa Prvej podarí prekonať Selekciu.
Napriek tomu, že som vedela, ako kniha skončí (keďže som sa náhodou dozvedela, o čom bude štvorka), predsa len ma autorka dokázala prekvapiť. Hlavnou témou už nebola len rozprávková Selekcia, ale najmä v tomto dieli sa ukázalo, že skutočnosti ide o viac. A práve kvôli tomuto politickému (alebo ako to nazvať) pozadiu sa teším z toho, že vyjdú aj ďalšie diely. Väčšinou nemám rada, keď sa série zbytočne naťahujú a predlžujú len kvôli tomu, aby autori zarobili, ale v tomto prípade mi to neprekáža. Selekcia sa síce skončila, ale veľmi ma zaujíma, čo bude ďalej.
Ja som sa do celej série absolútne zamilovala a hneď po prvom diely sa zaradila medzi moje najobľúbenejšie. Ak ste sa k týmto knihám ešte nedostali, je najvyšší čas to napraviť. A som si istá, že sa vám celý príbeh bude páčiť rovnako ako mne.
Zobraziť celú recenziu

Barbora
Barbora
27. októbra 2015
     
Reagovať

Prvá 7

Keď som sa prvý krát dozvedela o Selekcií, nemohla som odolať. Nikto v mojom okolí ju nečítal a ja som teda nemala na ňu žiadne odporúčania. Aj tak som si ju kúpila. Mala krásnu obálku a veľmi pútavo napísaný obsah. Knižku som prečítala hneď. Bavila ma od samého začiatku až po koniec. Ani jedna stránka nebola nudná. Hneď ako som dočítala Selekciu kúpila som si Elitu. Rovnako aj túto knižku som prečítala hneď. Nemohla som sa od nej odtrhnúť a preto som ponocovala. Na Prvú som musela čakať. Tá doba bola pre mňa nesmierne dlhá a ja som bola nedočkavá. Knižku som dostala na narodeniny a tiež som ju prečítala hneď. Knižka bola skvelá. Boli tam udalosti, ktoré som nečakala. Niekto si možno povie "Veď ja som vedela čo sa stane. Vedela som ako to skončí.". Dobre súhlasím. Všetci predsa vedeli ako to skončí, ale ide predsa aj o ten zážitok z čítania. O ten dej čo sa stal medzi začiatkom a koncom. Presne tú časť mám namysli. Pre takých ľudí, ktorí toto tvrdia odporúčam čítať len Prológ a Epilóg. Dozvedia sa všetko čo potrebujú. No pre ostatných, ktorí chcú vedieť aj ten dej, vrelo odporúčam túto sériu. Nemôžem sa dočkať ďalšej časti aj keď viem, že na ňu budem ešte dlho čakať. Za túto sériu chcem spisovateľke poďakovať hoci viem, že si to neprečíta. Vďaka nej mám najobľúbenejšiu sériu knižiek a ešte aj s krásnymi obálkami. Skladám obrovskú poklonu. Len tak ďalej.
A ešte čo sa týka knižiek, chcem povedať, že mi v nich nič nechýbalo. Bolo tam všetko čo od knižiek očakávam a aj navyše. Pri každej z knižiek som plakala, smiala sa a všetko prežívala rovnako ako America. Úplne som sa do nej vžila a všetky tri knižky som jej pevne držala palce.
Takže ešte raz jedno VEĽKÉ ĎAKUJEM!!!
Zobraziť celú recenziu

Lucia
Lucia
3. októbra 2015
     
Reagovať

Selekcia 6

Selekciu mi odporučila moja spolužiačka na začiatku septembra. Povedala som si áno prečo nie :) Milujem knihy no hlavne tie romantické a obvykle s nejakým problémom. A o tom je presne táto kniha. Ani si človek neuvedomí a naraz ju dočítal. Moje pocity pri prečítaní prvej časti selekcie boli neopísateľné :) v momente som zašla do knižnice po druhú časť ( po Elitu). Rovnako ani táto kniha ma nesklamala bola viac napínavejšia a ja pri čítaní som mala ešte väčšie nervy ako pri prvej :D no musela som čakať na tretiu časť Selekcie( na PRVÚ) a po dvoch týždňoch som sa dočkala. Mám ju prečítanú a až mi je ľúto že už je koniec. Celkovo trilógia Selekcie je neskutočná. Ak by tá kniha bola rozdelená aj do 100 kníh čítala by som to s veľkou radosťou. America je taký zvláštny človiečik ale o to viac si získala moje srdce. Milujem jej húževnatosť, jej odvahu, jej zábavu a všetko to čím si získala Maxonove srdce. Ja len dúfam, že niekto ponúkne Kiere aby mohli nafilmovať túto knihu, aj keď viem že film by nebol ani zďaleka taký dobrý ako kniha.

Na koniec - túto knihu odporúčam všetkými desiatimi :D
Zobraziť celú recenziu

Dominik
Dominik
5. decembra 2015
     
Reagovať

Výborný preklad! 5

Na dielach Kiery Cassovej milujem ich pútavosť, ktorá ma neustále núti pokračovať v čítaní. Autorka pritom využíva veľmi jednoduchý jazyk a nemožno ani povedať, že by v sebe skrýval skryté pointy či myšlienky. Som však presvedčený o tom, že má na mojom dojme zásluhu aj slovenský preklad, ktorý bol opäť zvládnutý na výbornú. Treba povedať, že Prvá bola ešte o niečo dynamickejšia než predošlé dve časti tejto série. Autorka do nej zakomponovala o poznanie viac akcie a zvratov v dejovej línii, ktoré posúvali príbeh ešte väčšmi dopredu. Potešilo ma, že dej nebol predvídateľný a práve záver tretej časti poriadne zamiešal karty. Síce som si spočiatku myslel, že sa autorka snaží ďalšími pokračovaniami sériu len natiahnuť, už teraz sa teším, kedy sa ku mne dostane štvrtá kniha. Zobraziť celú recenziu

CatLover
CatLover
23. januára 2016
     
Reagovať

Spätný pohľad :) 5

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Prajete si ho zobraziť?

Ešte raz upozorňujem, že kto túto knihu ešte nečítal, nech si nečíta ani toto, ďakujem :)
Takže po prečítaní tejto knihy si spomeňte, ako to všetko bolo na začiatku (v prvej knihe) a ako sa to všetko zmenilo.
,,Milujem ťa, America Singer. Budem ťa milovať, kým budem na tomto svete. Raz budeš zaspávať v mojom náručí.."
,,Milujem ťa, Aspen. Vždy budeš mojim princom."
Ako veľmi sa to zmenilo, však? :D
A keby sme Americe zo strany 40, povedali, že sa zamiluje do Maxona a dokonca sa zaňho aj vydá, neuverila by nám ani slovo. Toto si myslela: Takmer mi bolo ľúto toho dievčaťa, ktoré skončí po jeho boku. Zrejme bude mať ten najnudnejší život, aký si len možno predstaviť..
Celkom irónia, nie? :D
A skúste si predstaviť pokračovanie tejto série, že by mali spolu jednu dcéru a tiež by si vyberala svojho muža v selekcii, namiesto 35 dievčat 35 chlapcov, to by som si prečítala ;)
Zobraziť celú recenziu

;)))))))
;)))))))
5. februára 2016

Svätá pravda! A inak už je pokračovanie volá sa The heir čiže dedička. Má to do konca aj druhú časť The front čiže koruna. Ršte nevišli v slovenčine ale veľmi sa teším! Spisovateľka Kiera Cass napísala aj knihu The siren. Vyšlo to minulý mesiac ale len po anglicky. ;)

Monika
Monika
13. januára 2016
     
Reagovať

Nič iné som ani nečakala. Paráda ;) 2

Kniha Prvá je síce posledná, ale páčila sa mi najviac. Čítalo sa to samo, postavy sa správali normálne, dobrý príbeh, nemám čo by som vytkla. Vzhľadom na to pre akú cieľovú skupinu je kniha určená, patrí medzi tie vydarenejšie a mne neostáva nič iné, len moje vrele odporúčanie a 5*.
Verím, že väčšina už po sérií siahla a tí, čo stále váhajú, už stačilo. Rýchlo kúpiť.
Zobraziť celú recenziu

Rezervovať titul v kníhkupectve

SLSP online platba Tatrabanka online platba VÚB online platba Unicredit online platba ČSOB online platba Poštová banka online platba VISA online platba Master online platba Paypal online platba Viamo platba