Selekcia

Pozrite si ukážku z e-knihy
EPUB PDF MOBI

Selekcia  E-KNIHA

35 dievčat. 1 princ. Životná šanca
Kiera Cass  ·  Vydavateľstvo: CooBoo, 2017
Séria: Selekcia (diel 1 z vydaných 5)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD PDF

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

EPUB

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

MOBI

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

      (69)
Objednajte si tovar spolu nad 39,00 € a poštovné máte zadarmo!

Poštovné zadarmo nad 39,00 €!

Pri objednávke nad 39,00 € neplatíte v našom obchode poštovné. Kompletné podmienky poštovného.

Naša cena:
7,20 €
Bežná cena:
11,99 €
Ušetríte:
40% (4,79 €)

Okamžite na stiahnutie

Čo znamená tento údaj? Pozrite sa ako prebieha vybavovanie objednávky.E-knihu môžete aj darovať!

Túto elektronickú knihu možno aj darovať inému používateľovi. Stačí dokončiť nákup a v E-knižnici zvoliť možnosť „Darovať e-knihu“. Môžete mu vytlačiť poukážku, poslať ju e-mailom, alebo načasovať, aby mu prišla do e-mailovej schránky vo vami zvolenom dni.
Viac informácií

Pridať do wishlistu
Čo je to wishlist?

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.

Pozrieť viac odporúčaní

Zákazníci, ktorí si kúpili túto e-knihu, si kúpili tiež

Nahlásiť chybu

O e-knihe

Tento titul je dostupný aj v boxe za skvelú cenu!

Pre tridsaťpäť dievčat je Selekcia životnou šancou. Príležitosť uniknúť svojmu osudu, vstúpiť do okázalého sveta rób a drahých šperkov. Žiť v paláci a bojovať o srdce úžasného princa Maxona. Pre Americu Singerovú je to však nočná mora. Musí opustiť svoju lásku a odísť z domova. Potom sa zoznámi s princom Maxonom. Postupne začne prehodnocovať všetky svoje dovtedajšie plány – a uvedomí si, že život, ktorý si vysnívala, bledne pri budúcnosti, na ktorú nikdy ani nepomyslela.

CooBoo

Ďalšie tituly vydavateľstva

CooBoo je moderní nakladatelství knih především pro teenagery a teenagery a "skorodospěláky". Je název je akronymem slov cool a books, ale v Austrálii byste se dozvěděli, že to vlastně znamená dítě Aboriginů. V CooBoo se nebojíme vydávat knihy provokativní, často až kontroverzní, ale ani tituly, které jsou určené jen na pobavení a oddych. Ročně se od nás můžete dočkat 40-50 pečlivě vybraných titulů, a to nejen beletristických, ale i non-fiction. A kdo teď právě nechápavě kroutí hlavou nad nakladatelství pro teenagery, které nevydává komiksy, tak toho můžeme uklidnit, protože mezi našimi tituly se najde i celá řada kvalitních, tradičních i nových komiksů. Mezi naše hýčkané "děti" patří například série Selekce od Kiery Cass, příběhy z Horselandu, Ztracené dny Emily Strange nebo slavný Shakespeare v hávu japonské mangy.

Viac informácií
Pokračovať v čítaní

Poslať doplňujúce údaje o eknihe

Kúpte výhodne spolu

Spolu iba za 13,80 €
(ušetríte 10,18 €)
Kúpiť spolu

Podrobnosti

 • Počet strán: 312
 • Jazyk: slovenský
 • Rok vydania: 2017
 • Naše katalógové číslo: 262927


Čo si myslíme my

Lucia Cviková - zamestnanec

30. marca 2015      

Po viacerých vojnách, kde sa svetové mocnosti ako Amerika, Čína a Rusko bili o zvyšok sveta, z pôvodnej Ameriky toho veľa nezostalo. Dokonca jej i zmenili názov podľa národného hrdinu na Illeá. Spoločnosť sa rozdelila na určité kasty, pričom čím ste patrili do nižšej kasty, tým boli vaše práva nižšie, museli ste viac pracovať, aby ste si zarobili, často príslušníci nižších kást hladovali, len aby nasýtili svoje deti a celkovo mali ťažší život. V Illeá vládol kráľ s kráľovnou. Pokiaľ sa im narodila princezná, vydali ju za iného princa. Pokiaľ sa však narodil princ, bral si dievča z ľudu, ktoré si vyberal cez Selekciu. Do Selekcie sa mohli prihlásiť všetky dievčatá, ktoré dosiahli požadovaný vek a z nich (bez ohľadu na kasty) sa vybralo 35 dievčat, ktoré postúpili do paláca a bojovali o princovu priazeň. Účasť v Selekcii prinesie každému dievčaťu posun do vyššej kasty a zároveň týždenný príjem pre jej rodinu za to, že ich opustila a odsťahovala sa do paláca, kde sa život riadi prísnymi pravidlami. Hlavná hrdinka America ani nechce ísť do paláca, ale podá si prihlášku, aby urobila radosť svojmu priateľovi a rodine. Nakoniec sa tam však dostane a je asi jediná, ktorá nebojuje o princovu priazeň.Príbeh je pretkaný súperením dievčat o princa, rozdielnym správaním dievčat z iných kást, začínajúcou láskou (rozhodovaním sa medzi dvomi mužmi), útokmi rebelov na palác a tým, ako sa princ stáva mužom a učí sa vládnuť krajine a vybrať si manželku. Na konci knihy zostalo už iba 6 dievčat, ktoré postúpili medzi Elitu.

Zo začiatku mi rozdelením na kasty kniha pripomenula Hry o život, avšak tu si ľudia z rôznych kást nie sú rovní. Napriek tomu, že som si myslela, že kniha bude iba o súťaži krásy a lovení princa, som bola príjemne prekvapená tým, ako ma príbeh zaujal (a vôbec to nie je o súťaži krásy :) ). Číta sa veľmi ľahko a ani som sa nenazdala a bola som na poslednej stránke.

Knihu by som odporučila dievčatám (bez ohľadu na vek), ktoré hľadajú príjemné čítanie s trošku lásky, trošku dobrodružstva a trošku netradičný pohľad na príbeh o princovi :)
(zobraziť celú recenziu)

Viac hodnotení od ľudí z Martinusu

Hodnotenia čitateľov       (hodnotilo 75 ľudí) Pridať hodnotenie

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto e-knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?

Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.

1
Vaše hodnotenie knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
4
Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:
 • sú vulgárne alebo urážlivé
 • nesúvisia s titulom alebo témou
 • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
 • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
 • obsahujú akékoľvek URL odkazy
 • nie sú podpísané
Viky
Viky
16. mája 2017
     
Reagovať

Názor čitateľa -1

Nebola som si istá či tú knihu začať čítať. Nakoniec som ju dostala a prečítala som ju za jeden deň hneď som bežala do obchodu a kúpila som si ďalšie dve časti. Čítala som komentáre že je to povrchné ale mňa dej okamžite pohltil a bola som veľmi zvedavá čo sa stane ďalej. Keď som nečítala stále som nad knihou rozmýšľala. Pre niekoho má kniha nedostatky ale mňa tak veľmi pohltila že som ju nedokázala odložiť, stále nad ňou uvažujem a určite ju prečítam opäť. Podľa mňa veľmi dobrá investícia.
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (0)   (1)
C R I M S O N Q U E E N
C R I M S O N Q U E E N
17. apríla 2017
Reagovať

Kurivo do pece -2

Selekcia sa zapáči jedine tínedžerkám ktoré toho veľa nenačítali. Celý dej nás sprevádza povrchný štýl rozprávania ktorý postupne predvedie generické postavy bez žiadnej hĺbky - bezchybnú hrdinku Americu Singer (America je skvelá speváčka - jej rodičia trafili do čierneho keď ju pomenovali), princa Maxa, Aspena, desiatky bezcharakterných dievčat...
Autorka opisy nepovažovala za veľmi dôležité. Samozrejme, dostaneme tu vykreslenie Americinej dokonalej krásy zakaždým keď sa pozrie do zrkadla ale len sťažka sa dozvieme ako vyzerá zámok, okolie či ostatné postavy. A ako je možné že rebeli prepadávajú sídlo kráľovskej rodiny bez toho aby ich chytili? Selekcia je príbeh bez hlavnej myšlienky a od prvej kapitoly viete ako to celé skončí. Ale obálku má peknú.
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (3)
Monika Hricová
Monika Hricová
19. januára 2017
     
Reagovať

Veľa, veľa dievčat...no jeden chlap? -2

Veľa, veľa dievčat. No jeden chlap? Viete si to predstaviť? Už len preto som tú knihu chela čítať! Nechýbajú v nej škandály, láska, nepokoje z vonka- to tomu navyšuje napätie, dievčatá čo majú vlastnú hlavu či tie, čo by zapredali bar čo za to aby sa dostali na miesto princezny. Hlavnú postavu si hneď zamilujete, je to dievča s vlastnou hlavou, dokonca priateľom no to napätie, keď ju vybrali do zámku aby išla ,,súťažiť" o princovu ruku, zrazu boli už dva romániky...no ako to dopadne? Už je na tom dobré aj to, že je vydaných všetkých 5 kníh (Selekcia, Elita, Prvá, Následníčka, Koruna). Kupujte! Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (0)   (2)
Natalie Natalli
Natalie Natalli
30. decembra 2016
     
Reagovať

Prekvapila

Túto knihu som si požičiavala od kamarátky. Veľmi ju vychvaľovala, no ja som ju trochu odsudzovala. Jediným plus na prvý pohľad bolo, že kniha je v tvrdom obale, lebo ich mám omnoho radšej ako tie papierové. Nemám rada princezné, princov a príbehy spojené s nimi. Keď som však začala čítať, nemohla som sa odtrhnúť. Stotožnila som sa s Americou a dej som prežívala spolu s ňou. Keď jej hrozilo nebezpečenstvo, cítila som sa, akoby som stála pri nej a prežívala to isté. Bolo tu všetko: dobrodružstvo, romantika.. Už mám prečítané aj pokračovania a teším sa na Korunu :) Určite ju každému odporúčam! Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (1)
Miroslava Fojtová
Miroslava Fojtová
23. októbra 2016
     
Reagovať

Výborná kniha! 2

Túto knihu som si kúpila, lebo hneď zaujala jej obálka - krásnej tyrkysovej farby, ktorú milujem - a hneď v ten deň som ju aj prečítala. Svedčí to o jednoduchosti, ktorou autorka píše a tým pádom sa jej príbeh strašne ľahko číta.
Kniha ma už od začiatku vtiahla do deja, všetko, čo autorka opisovala som si vedela živo predstaviť a s hlavnou hrdinkou - Americou - som sa tiež hneď vžila, strašne sa mi páči, ako hlavná hrdinka a jej tvrdohlavosť má niečo do seba, na jej mieste by som si nevedela predstaviť žiadnu inú osobu.
Tiež sa mi strašne páči zamotávanie deja a kopec nečakaných zvratov. Jednuducho výborná kniha, ktorá ma hneď očarila! :) Všetkým ju odporúčam.
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (2)   (0)
Karolína
Karolína
23. júla 2016
     
Reagovať

Skvelá kniha -1

Knihe som dlho odolávala, no nakoniec ma aj tak dostala. Úplne ma dej pohltil a niektoré časti som čítala so zatajeným dychom. Veľmi pútavé čítanie. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (0)   (1)
Róbert Žitňanský
Róbert Žitňanský
1. júla 2016
     
Reagovať

Názor čitateľa 1

S touto knihou som si pri jej kúpe nebola až taká istá, ale ten príbeh ma presvedčil o tom, aká je tá kniha oddychová a ľahko sa číta. Toto bola knižka, s ktorou sa ako-keby odohrával aj môj život.Úplne som sa s knižkou stotožnila a hneď ako som ju dočítala, som si kúpila daľšiu čast-Elitu.Táto časť bola predsa-len o niečo zaujímavá, čo sa týka sledu udalostí v paláci.Celý dej celej trilógie bol jedným slovom-úžasný.Už čítam Následníčku a som nad mieru spokojná.A teším sa aj na ďaľšie časti. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (0)
Katka
Katka
20. júna 2016
     
Reagovať

Nevedela som prestať 2

Musím sa priznať že som váhala s kúpou tejto série. A aj keď som sa odhodlala na kúpu, pri čítaní prvých kapitol som si stále nebola či to bol dobrý nápad... Ale každou ďalšou stranou sa môj názor menil. Nevedela som prestať! Opantal ma celí ten svet, všetky postavy, celí príbeh. Neľutujem ani jednu sekundu ktorú som tejto knihe venovala! Určite odporúčam!! Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (2)   (0)
Lucia Harmanová
Lucia Harmanová
15. marca 2016
     
Reagovať

Skvelá kniha 1

Ako prvé ma v kníhkupectve zaujala obálka, naozaj krásna. Selekcia ma zaujala aj obsahovo, Americu si človek hneď zamiluje a Maxona som si hneď predstavila ako očarujúceho princa dokonca s dobrou povahou. Táto kniha mi spríjemnila moje voľné chvíle, len som ju tak zhĺtla. Ani som sa nenazdala a hneď som si bežala kúpiť druhú časť :) Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (0)
Martina Kuchtová
Martina Kuchtová
18. februára 2016
     
Reagovať

Názor čitateľa 1

Je to veľmi ľahké čítanie, ani som sa nenazdala a knihu som mala prečítanú. Za jeden deň som prečítala Selekciu aj Elitu. Hneď po dočítaní jednej som sa vrhla na druhú, čo bolo veľmi dobré rozhodnutie, nakoľko je podľa mňa príbeh až príliš roztiahnutý, ale kniha i príbeh sa mi páčili :)
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (0)

Rezervovať titul v kníhkupectve

SLSP online platba Tatrabanka online platba VÚB online platba Unicredit online platba ČSOB online platba Poštová banka online platba VISA online platba Master online platba Paypal online platba Viamo platba