Knihy
E-knihy

Norr, ochraňuj Britániu!

3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Peter Jelínek, 2016

Terence Norr je paranormálny vyšetrovateľ. Svoje prípady rieši s netradičným prístupom a nie práve prívetivým správaním sa k okoliu. Bojuje s poltergeistami, prízrakmi, démonmi alebo obrími chobotnicami. Jeho pomocníkmi v pátraní sú...

Čítaj viac

8,48 €

Bežná cena Bežne 8,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

8,48 €

Viac o knihe

Terence Norr je paranormálny vyšetrovateľ. Svoje prípady rieši s netradičným prístupom a nie práve prívetivým správaním sa k okoliu. Bojuje s poltergeistami, prízrakmi, démonmi alebo obrími chobotnicami. Jeho pomocníkmi v pátraní sú mladá telepatka Cate Havebridgeová a astrálny tvor menom Ábel. Poviedky sa odohrávajú v kulisách alternatívneho Londýna, kde hnacím motorom dejín je rovnakým dielom para aj mágia. V knihe sa stretneme aj s postavami známymi z literatúry 19. storočia, zamiešanými do príbehu v osviežujúcom popkultúrnom kokteile.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Norr, ochraňuj Britániu! - Peter Jelínek
2061: Třetí vesmírná odysea - Arthur C. Clarke
18,41 €
Ušetríte 0,45 €

Recenzie, kritiky

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
238
Hmotnosť
180 g
Rok vydania
2016
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Peter Jelínek
Rozmer
120×158 mm
ISBN
9788097182533
Naše katalógové číslo
262752

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

10 hodnotení

6
4
0
0
0

Miroslav Svercel
7.8.2018
prijemné oddychové čítanie
Prvá kniha, ktorú som od Jelínka čítal. Bavila ma. Veľmi príjemné oddychové čítanie. Obsahuje steampunkové poviedky nadpriemernej kvality. Autor vie dobre vykresliť atmosféru, miestami navodiť ozajstný horor, inokedy sa schuti zasmejete.
Hlavný hrdina Norr, neotesanec a neokrôchanec, ale s finesou, je uveriteľný aj so svojou nenávisťou k SH, ktorá je vlastne skrytým obdivom. Vhodne ho dopĺňa jeho sympatická pomocníčka, či kolegyňa. Sem tam sa čitateľ, čo to dozvie s mystiky a metafyzika, čo oceňujem.
Na záver, zbierka obsahuje bonusovú steampuknkovú poviedku z iného prostredia, je to dobrá poviedka i keď jej zaradenie ja akosi zvláštne. Asi autor nevedel, čo s ňou, tak ju šupli sem.

Jemné výhrady mam k zaraďovaniu poviedok, kedy asi v polovici zbierky sú poviedky, ktoré popisujú ako sa hlavní hrdinovia zoznámili. Radšej by som ich asi videl v antológii chronologicky.

A ešte jedna veľká výhrada k väzbe knižky. Neviem, či len ja som mal tú smolu, že som dostal exemplár, ktorý sa mi postupne rozpadol - rozlepil v rukách počas čítania. Dúfam, že ďalšia kniha, bude zlepená lepšie.
Čítaj viac
Denisa Mišinová
21.4.2017
To si prostě MUSÍTE přečíst!
Tak tahle knížka mě úplně dostala! Je to ten typ literatury, kdy už od prvních stránek nepochybujete, že dáte vysoké hodnocení... I kratší povídky jsou napsány pořádně akčně a výsledný celek tak připomíná spíš napínavý fantasy seriál, než obyčejnou sbírku povídek. Navíc steampunkových příběhů nenajdeme na našich trzích zrovna velký výběr. Autor nevsadil na jistotu, vydal se do nových vod a udělal dobře. Vytvořil originální dílko, které se dokáže zavděčit všem typům čtenářů. Knížku bych doporučila svému příteli, kamarádce i mamce (mamča už se mě dokonce ptala, kdy Norra dočtu, aby si ho mohla přečíst taky :D). Českým čtenářům by mohla občas dělat problém slovenština, jelikož autor má až obdivuhodně širokou slovní zásobu a v jedné kapitole používá i starší hovorové výrazy. Takže doporučuji spíš českým čtenářům, kteří již něco ve slovenštině četli, ne úplným začátečníkům. Slováci ale omluvu nemají, tak si šupejte knížku sehnat a přečíst! Nebudete litovat.

Recenze: http://supermixer.blog.cz/1704/k-norr-ochranuj-britaniu-peter-jelinek
Čítaj viac
Erika Jarkovská
4.4.2017
Veľmi príjemné čítanie
Táto steampunková zbierka príbehov zostavená z dobrodružstiev dvoch vyšetrovateľov paranormálnych zločinov bola pre mňa príjemným prekvapením. Autor (ktorého štýl vôbec nevyzerá ako u nevypísaného nováčika) ju vytvoril naozaj pútavo a nevšedne. Všetky akčné, miestami až hororové príbehy ma bavili pekne jeden po druhom. A čo ma dostalo, bola nesmierna autorova sčítanosť, ktorú ponúkol čitateľom a vďaka ktorej som sa dozvedela mnoho zaujímavého z rôznych kultúr, ale aj zo záhrobia. A čo ma bavilo rovnako ako hlavný hrdina Norr či jeho krásna pomocníčka Catherine Havebridgová, bolo, že v príbehoch narazíte aj na postavy Sherlocka Holmesa, doktora Watsona, Lestradea, či na mladého Hellsinga. Hoci poviedky nie sú zaradené chronologicky, nič v knihe nepôsobí chaoticky, ba práve naopak, všetko napokon pekne do seba zapadne. Tlieskam tomuto autorovi a želám mu veľa inšpirácie pre ďalší rozvoj jeho tvorivého ducha. :-)
Čítaj viac
Matej Boháč
3.4.2017
Steampunková prvotina
Prvýkrát som sa odhodlal prečítať niečo mimo môj záber a bol som veľmi potešený výsledkom. Zábavná kniha s množstvom skvelých nápadov. Páčilo sa mi ako jednotlivé poviedky tvorili jednoliaty celok.
Čítaj viac
Mark E. Pocha
31.3.2017
Zrelý debut
Ide o poviedkový cyklus organicky pospájaný do románu, v ktorom sa ukazuje autorova schopnosť pracovať s jazykom a textom. Bohatý slovník, zmysel pre dynamiku a široký vedomostný rozhľad - to všetko charakterizuje príbehy o detektívovi Norrovi v steampunkovom Londýne. A hoci neholdujem tomuto žánru, pri čítaní dobrodružno-humorných eskapád paranormálneho vyšetrovateľa a jeho druhov som sa - vďaka autorovej obrazotvornosti, popkultúrnym odkazom a sviežemu humoru - skvele zabavil.
Čítaj viac
Ján Koleník
6.3.2017
Steampunk seriál v knižnej podobe
Tak kniha Norr ochraňuj Britániu je prvotinou autora a je to i vidieť. Odhliadnuc od drobných detailov ale čitateľovi prinesie poriadnu dávku akcie a dobrodružstva, navyše s dobovým jazykom autora a narážkami na literárne skvosty. Hlavne narážky na nevraživoosť medzi detektívom Norrom a Sherlockom Homesom sa mi páčili. Zaujímavé čítanie, ktoré vzdáva poctu starým dobrodružným a akčným (VHSkovým) filmom. Atmosféru to má, umelo to nepôsobí takže za mňa 4 hviezdičky. Dokonca je to čítanie ku ktorému sa dá hocikedy vrátiť, pretože je to písané s určitou ľahkosťou.
Čítaj viac

Kúpte spolu
Norr, ochraňuj Britániu! - Peter Jelínek
2061: Třetí vesmírná odysea - Arthur C. Clarke
18,41 €
Ušetríte 0,45 €

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green