Knihy
E-knihy

Bonavia

F. R. & G., 2016
Vydavateľstvo
F. R. & G., 2016
Preklad

Bonavia, vrstevnatý román s autobiografickými prvkami potvrdzujúci autorovo majstrovstvo v zachytení vlastného literárneho sveta, demonštruje Velikićovu výnimočnú rozprávačskú a jazykovú kultúru, vybrúsený štýl a cit pre pôsobivý detail. Ľúbostný...

Čítaj viac

8,55 €

Bežná cena Bežne 9,00 €

Ušetríte 5%

Posielame do 11 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

8,55 €

Viac o knihe

Bonavia, vrstevnatý román s autobiografickými prvkami potvrdzujúci autorovo majstrovstvo v zachytení vlastného literárneho sveta, demonštruje Velikićovu výnimočnú rozprávačskú a jazykovú kultúru, vybrúsený štýl a cit pre pôsobivý detail. Ľúbostný príbeh z obdobia postjuhoslovanskej traumy a tranzície, univerzálne zrozumiteľná kniha, ktorej názov je odvodený od rovnomenného hotela v Rijeke; zároveň ide aj o želanie šťastnej cesty.
Tento román predkladá príbeh o odchodoch a putovaní, o vojne a dôsledkoch rozpadu Juhoslávie, za aké sa dnes všetci hanbia, o osudoch tých, ktorí vidia východisko v rozhodnutí zostať alebo ujsť čo najďalej od „rodnej hrudy“, „domáceho krbu“, „dedovizne“. Autobiografické motívy sa nikdy dosiaľ vo Velikićových knihách neprejavili v takej miere – autor do príbehu zakomponoval skutočné osobnosti, ktoré ho ovplyvnili v životnom smerovaní i závažných rozhodnutiach (básnik Raša Livada, spisovateľ Kruno Lokotar).
Vzrušujúce ahasverovské rozprávanie o cestovaní, ktoré je vždy čiastočne aj útekom pred sebou samým, je nielen sugestívnou správou o nedávnej minulosti, ale aj o súčasnom stave nám príbuzných, večne hľadajúcich „južnejších“ súčasníkov.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Bonavia - Dragan Velikić
Tetovač z Auschwitzu - Heather Morris
18,07 €
Ušetríte 2,83 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
328
Hmotnosť
330 g
Rok vydania
2016
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
F. R. & G.
Rozmer
120×190 mm
ISBN
9788089499410
Naše katalógové číslo
262082

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Kúpte spolu
Bonavia - Dragan Velikić
Tetovač z Auschwitzu - Heather Morris
18,07 €
Ušetríte 2,83 €

„Literatúra je bohatstvo, beletria je nevyhnutnosť.“

G.K. Chesterton