Knihy
E-knihy
10,36 €

Bežná cena Bežne 10,90 €

Ušetríte 5%

Na sklade, posielame ihneď

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o audioknihe

Mexická vlna je vraj najkrajšia a najsmutnejšia kniha bestsellerového autora Maxima E. Matkina. Je príbehom troch súrodencov od detstva v osemdesiatych rokoch až po dospelosť. Trápia ich lásky aj socializmus, mečiarizmus a zoznamy tajných agentov ŠtB. Tešia sa zo života, alkoholu, priateľov aj Ligy majstrov.
Dozrievajú, spoznávajú seba samých aj seba navzájom, zisťujú, že nič nie je také, ako sa zdá, pochopia, že zázraky sa dejú, aby sa nakoniec všetci stali súčasťou mexickej vlny.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Mexická vlna - Maxim E. Matkin
Angličtina pre samoukov (3 CD) - Ľudmila Kollmannová
24,42 €
Ušetríte 1,28 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila audiokniha?

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Mária Uhrová
Mária Uhrová
1.10.2017
Audio kniha Mexická vlna
Táto kniha mi navodila husté spomienky na syna v období, ktoré v nej opísal. Občas som sa pri nich neubránila slzám, na zasmiatie toho veľa nebolo. Terajším mladým ľuďom možno mnoho nehovorí, ale záznam tej doby do budúcnosti cez postavy Terezy, Andreja a ostatných osôb ju bude dokumentovať. Aj v roku 1989 to boli študenti, ktorí chceli slobodu, a potom sa k nim pridali umelci a ostatní ľudia. Podobne je to aj dnes s proti korupčnými demonštráciami. Teraz mladí utekajú z republiky za štúdiom, prácou a lepším životom, vtedy autor tejto knihy utekal pred zabijáckou mafiou, ktorá sa mu vyhrážala smrťou. Škoda že medzi ľuďmi pracujúcimi v kultúre a umení sa ešte aj teraz nájde bielo golierová mafia, ktorá dokáže ukradnúť pseudonym vzniknuté z nevyhnutnosti a autora tejto knihy a jeho matku zadupať do zeme.
Chcela by som pochváliť načítanie textu, ktoré bolo pre mňa veľmi príjemné, neviem nájsť naň správne slovo, ale podčiarkovalo obsah textu. Päť hviezdičiek!
Čítaj viac
Evuschka
Evuschka
23.1.2017
Názor zákazníka
Vynikajúca kniha s výborným, trochu smutným dejom, 3 hlavné postavy nevlastní súrodenci a ich posplietané osudy počas posledných 20 rokov , kniha prechádza od socializmu po kapitalizmum . Prečítala som ju jedným dychom. Autor má výborný štýl .
Čítaj viac

Maxim E. Matkin je autor, ktorý svoju skutočnú totožnosť stále úzkostlivo tají. Všetci však vedia, kto to je a väčšina z nich sa mýli. Vynoril sa z hlbín internetu v roku 2000, keď začal publikovať v magazíne inZine. V súčasnosti pravidelne píše do českej Elle a do slovenskej Pravdy. Je autorom bestselleru Polnočný denník, ktorý čítali asi všetci, ale slabšie charaktery sa k tomu neradi priznávajú. Ďalšími jeho úspešnými titulmi sú Láska je chyba v programe, Mužské interiéry, Mexická vlna, Miluj ma ironicky a titul Aj ja teba. Čím sa Maxim E. Matkin zaoberá, keď nepíše, to je ťažko povedať, ale všeobecne sa o ňom vie, že má okolo tridsať a napriek tomu, že mu jeho matka v časoch pubertálnych pochybností zdôrazňovala, že je výnimočný vo sférach inteligencie aj mužného pôvabu, v dospelosti vie bez problémov splynúť s davom podobne postihnutých mestských mužov, ktorí neustále hľadajú vlastnú identitu a Lásku Na Celý Život. Má sklon podliehať presvedčeniu, že spasí svet, že rozumie ženám a že existujú univerzálne pravdy. Holduje alkoholu, ženám, sexu, depresiám a príležitostnému úspechu. Keby ste ho stretli, chceli by ste ho spoznať bližšie, ale najlepšiu kamarátku, na ktorej vám záleží, budete pred ním dôrazne varovať...

Čítaj viac
Kúpte spolu
Mexická vlna - Maxim E. Matkin
Angličtina pre samoukov (3 CD) - Ľudmila Kollmannová
24,42 €
Ušetríte 1,28 €