Knihy
E-knihy

Vrecko plné zrna

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2016

Vynikajúca detektívka s Jane Marplovou v hlavnej úlohe. Všetečnú starú dámu zo St Mary Meadu zvedavosť znovu prinúti rozlúčiť sa s pokojným životom na anglickom vidieku. Záhadné úmrtie majiteľa londýnskej firmy spôsobí vrásky...

Čítaj viac

7,20 €

Bežná cena Bežne 10,00 €

Ušetríte 28%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Vynikajúca detektívka s Jane Marplovou v hlavnej úlohe.

Všetečnú starú dámu zo St Mary Meadu zvedavosť znovu prinúti rozlúčiť sa s pokojným životom na anglickom vidieku. Záhadné úmrtie majiteľa londýnskej firmy spôsobí vrásky na čele aj inšpektorovi Neelovi zo Scotland Yardu. Pestrá minulosť obete totiž poskytuje nemálo motívov na vraždu, o rodinnom pozadí ani nehovoriac. Pekná vdova v najlepších rokoch, dcéra vetriaca príležitosť pripútať si dedičstvom nádejného nápadníka, prvorodený syn strachujúci sa o existenciu firmy, jeho brat dobrodruh či ich drahé polovičky – tí všetci môžu smrťou Rexa Fortescua získať. Vrahom je však len jeden z nich...
Čítaj viac
Kúpte spolu
Vrecko plné zrna - Agatha Christie
Smrť na druhom brehu - Dominik Dán
16,19 €
Ušetríte 6,76 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
160
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
260311
Rok vydania
2016

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,4 / 5

14 hodnotení

8
4
2
0
0

Ivan Lulják
Ivan Lulják
26.7.2017
Kapsa plná žita Agathy Christie
Kapsa plná žita spolu s ďalšou knihou "Po pohrebe" pochádza z polovice 50. rokov a poukazuje na to, že autorka už bola skúúsená spisovateľka. Charakteristickou črtou tohto obdobia autorky je dôsledná prepracovanosť románov, temná atmosféra knihy, ktorú si môžeme všímať vo viacerých knihách tohto obdobia. Kým v románe "Po pohrebe" je to nevhodná veta, ktorá spustí sled zlovestných udalostí /pozri recenziu ku knihe Po pohrebe/, tak v tomto románe je to rečňovanka, na prvé pohľad nevinná, v konečnom dôsledku poznačujúca sled udalostí.

Na prvý pohľad by sa zdalo, že vražda bohatého podnikateľa Rexa Fortescue je dielom pomäteného šialenca poznačeného krivdou v minulosti, že nasledujúce obete toto majú len potvrdzovať, no opak bude pravdou.

V knihe sú na rozdiel od prvých kníh autorky postavy plastický zobrazené. Slečna Marplová - staršia, ale všímavá osôbka, inšpektor Neele, hoc trochu sekundant, predsa len skúsený a inteligentný policajný úradník, Percy Fortescue hrdý spoločník firmy a tvrdý obchodník, jeho brat Lance márnotratný syn a čierna ovca rodiny. Postavy sú vykreslené dôveryhodne a a často vzbudzujú pochybnosti svojimi premyslenými či unáhlenými konaniami, aj v tom sa v plnej miere prejavil talent zobrazenia deja i skúsená ruka autorky.

Nedá mi trochu sa povenovať rečňovanke. Je to prvá kniha z dvoch, v ktorej autorka použila na zatemnenie deja a ako formu zlovestného podtónu románu detskú rečňovanku, ktorú bystrým úsudkom si všimne slečna Marplová. Podobný podtext ku knihe dá aj v ďalšom románe tohto obdobia, tentoraz s Hercule Poirotom v hlavnej úlohe, a to v knihe "Zlatá brána otvorená", ktorá po slovenský ešte nevyšla. Aj v tejto knihe sa rečňovanka stane akýmsi vodítkom pri vražde.

Románu tradične dávam 100%. Agatha Christie a jej knihy sú vždy zdrojom kvality.
Čítaj viac
Svetlana Andrášová
Svetlana Andrášová
3.12.2016
Agatha
Skvelá kniha. Som veľmi rada, že tieto knihy, ktoré sú roky vypredané a nemožno ich zohnať ani v antikvariátoch sú znova nanovo vydávané. Pekne zapadne do mojej zbierky "Christioviek" :)
Čítaj viac
Stella
22.9.2016
ešte chcem ďalšiu
Dobre, som rada, že vyjde jedna z tých starších častí, ktorú napr. ja mám, ale viem, že sa veľmi ťažko zháňajú. Ale tešila som sa, že ešte do Vianoc vyjde nejaká ďalšia časť, ktorá ešte v slovenčine nevyšla. Človek nevie nad čím sa viacej rozčuľovať, čo sa týka tejto série kníh. Za posledný rok to ide dolu vodou, buď sú to otrasné obálky kníh, na ktorých vynaložia toľké úsilie, že polovica priestoru tvorí len čierne pozadie, alebo je to svojské vytváranie názvov kníh (napr. Smrť pri bazéne, Mŕtva v lodenici, čo podľa originálu by to po správnosti malo byť Dolina a Hra na vraždu), alebo je to vydávanie nejakých napodobenín Christie, čo sa veľmi čudujem, že vydajú už druhú knihu od nejakej Sophie, ktorá oživila postavu, o ktorej každý fanúšik Christie vie, že je stopercentne mŕtva. Je to úbohé, že sa priživuje na takejto postave. Toto má byť spisovateľka? Keby mala dostatok fantázie, tak si dokáže vymyslieť svojho vlastného detektíva i keby sa podobal na Poirota. Ba dokonca aj to, že to nie je vlastne nič nové, lebo keď si prečítate len anotáciu knihy Záhadu zavretej schránky, hneď mi napadne aspoň 5 SKUTOČNÝCH kníh s Poirot od Christie. Takže dúfam, že budúci rok sa vydavateľstvo polepší, pretože viaceré komentáre k daným knihám hovoria o nedočkavosti čitateľov, ktorí túžia po všetkých knihách s PRAVÝM Poirotom (aj tých ostatných) od OZAJSTNEJ SPISOVATEĽKY Agathy Christie. Dúfam, že sa dožijem toho dňa, keď moju knižnicu budú zdobiť všetky jej knihy (dokopy je to asi 80 kníh).
Čítaj viac
Čitateľka
11.1.2017
Názor čitateľa
Milá pani Stella, láskavo si pozrite, ako sa v origináli volá Mŕtva v lodenici, resp. "po správnosti" Hra na vraždu. Možno vás prekvapí, že ani český názov nie je podľa originálu. Oba vystihujú dej rovnako, len z iného pohľadu. Najprv overujte a potom komentujte. Alebo ste sem prišli len hejtovať?
Čítaj viac
Veronika
4.12.2016
Názor čitateľa
úplne s vami súhlasím. už som to tu niekde písala, ale mali by vymeniť zamestnancov v Slovenskom spisovateľovi alebo predať práva nejakému schopnému vydavateľstvu. Veľmi veľa ľudí chce mať doma všetky knihy A.Christie, ale mnohí sa toho ani nedožijú takýmto tempom. Vydavateľstvu evidentne nezáleží ani na zisku, keď vydáva 2-3 jej knihy za rok, hoci by sa predali aj keby vydali každý mesiac jednu. samozrejme, nesmeli by to byť tie úbohé napodobeniny. je zaujímavé, že nie sú schopní ani len spraviť dotlač už vypredaných titulov. V Česku sa dajú kúpiť mnohé jej knihy, lenže ja knihy v češtine nečítam. a myslím, že takých ľudí je viac. Takže by som bola rada, ak by ľudia z Martinusu mali možnosť komunikovať s niekým kompetentným v tomto "vydavateľstve", aby tlmočili požiadavky čitateľov. verím, že vám záleží na zisku a aj na spokojnosti čitateľov.
Viem, že môj názor zdieľajú viacerí čitatelia a tiež sa na vás obrátia s takouto prosbou.
Čítaj viac

Agatha Christie, anglická spisovateľka, vlastným menom Agatha Mary Clarissa Miller sa narodila v Torquay. Chcela byť opernou speváčkou (študovala spev), ale na vystupovanie bola príliš hanblivá. Osud jej pridelil iné poslanie. Jej spisovateľské začiatky neboli príliš plodné - napísala niekoľko nevydarených románov. Po tom, čo začala písať detektívky a čitateľom predstavila Hercula Poirota v knihe Záhada na zámku Styles začala kariéra Agatha Christie pomaly stúpať. S detektívnym románom Vražda Rogera Acroyda prišiel prvý výrazný úspech, ktorý bol doslova bestsellerom a dodnes patrí medzi jej najlepšie diela. Ďalšou výraznou postavou v jej dielach, okrem Hercula Poirota, ktorý sa objavil v 33 knihách bola slečna Jane Marplová, o ktorej si mohol čitateľ prvý krát prečítať v roku 1931 v knihe Vražda na fare (The Murder at the Vicarage). Množstvo detektívok či už s Herculom Poirotom, alebo slečnou Marplovou bolo sfilmovaných. Agatha Christie písala aj pod pseudonymom Mary Westmacottová - napísala 6 psychologických románov, 19 zväzkov detektívnych poviedok, 14 divadelných hier s detektívnym námetom, 2 diela literatúry faktu a knihu básní. V roku 1976 zomrela vo Wallingforde vo veku 85 rokov.

Čítaj viac

Slovenský spisovateľ je jedno z najstarších slovenských vydavateľstiev. Za viac ako 60 rokov svojej existencie vydalo takmer 5 200 kníh v celkovom náklade vyše 47 miliónov výtlačkov. Orientuje sa na vydávanie beletrie, a to pôvodnej slovenskej i preloženej. Jeho najznámejšou edíciou je Zelená knižnica. Jeho najpredávanejšími autormi sú Katarína Gillerová, Zuzka Šulajová, Jana Pronská, Lucia Sasková, Daniel Silva, Felix Francis, Agatha Christie a ďalší.Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?
Založili ho slovenskí intelektuáli v roku 1951 v Bratislave a hneď od začiatku vydávalo nielen knižné diela, ale aj časopisy. Okrem literárnych skvostov tu vyšiel aj Karol May či prvá „bondovka“ Iana Fleminga a vychádzal tu aj populárny časopis Expres a Revue svetovej literatúry, v ponovembrovom období zase „bájna Angelika“ či Vtáky v tŕní, Literárny týždenník a Kultúrny život. K 1. 1. 1993 sa vydavateľstvo transformovalo na akciovú spoločnosť a tento dátum pokladá legislatíva za dátum vzniku vydavateľstva. Takže narodeniny môžeme oslavovať dvakrát, raz dokonca spolu so samostatným Slovenskom.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?
Snažíme sa vybrať z ponuky rukopisov to najlepšie a najmä to, čo má šancu zaujať súčasného čitateľa. Nekúpené a nečítané knihy patria k tým najsmutnejším veciam na svete. Veľa autorov sa rokmi zžilo s naším vydavateľstvom a tým sme vydali a vydávame všetko, čo napíšu, pokiaľ to zodpovedá ich a našej úrovni. Jazyk a štylistika sa u nás stále nosia a naše texty patria stále k tým najlepšie apretovaným.

Na ktoru knihu ste najviac hrdi?
Na tú, ktorá práve vychádza.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Vrecko plné zrna - Agatha Christie
Smrť na druhom brehu - Dominik Dán
16,19 €
Ušetríte 6,76 €