Knihy
E-knihy

Nôž

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Marenčin PT, 2016

Nerozluční kamaráti, ktorých priateľstvo sa končí smrťou. Na scéne sa objavuje dvojica detektívov. Kto beštiálne zavraždil mladého chlapca? Je do toho zapletené podsvetie? Jeho otec? Alebo najlepší kamarát?...

Čítaj viac

7,90 €

Bežná cena Bežne 9,90 €

Ušetríte 20%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Nerozluční kamaráti, ktorých priateľstvo sa končí smrťou. Na scéne sa objavuje dvojica detektívov. Kto beštiálne zavraždil mladého chlapca? Je do toho zapletené podsvetie? Jeho otec? Alebo najlepší kamarát?
Čítaj viac
Kúpte spolu
Nôž - Juraj Thal
Cigaretka na dva ťahy - Dominik Dán
17,89 €
Ušetríte 5,96 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
224
Vydavateľstvo
Marenčin PT
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
259987
Rok vydania
2016

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,8 / 5

12 hodnotení

9
3
0
0
0

Moni
25.10.2017
Odporúčam :-)
Detektívka, ako má byť. Napätie od začiatku do konca. Moje tipy na vraha nevyšli a tak na posledných stranách románu som bola dosť prekvapená. Určite môžem len odporúčať.
Čítaj viac
Miroslava Michalková
Miroslava Michalková
10.10.2017
Latka nasadená vysoko
Hoci ide o debut, čítala som ju ako druhú autorovu knihu. Musím však povedať, že sa mi páčila viac ako jeho druhá Nenávisť. Pre mňa veľmi lákavé bolo to, že postavami boli obyčajni, reálni ľudia z okraja spoločnosti, ktorých život, prostredie, výchova dostali až na samé dno. Príbeh sa hemží extrémnymi postavami a ich extrémnym konanim. Čitateľ s nimi zažíva ľútosť, hnev, odsúdenie, odcudzenie, bolesť, stretáva sa s celou paletou charakterov dnešného vidieka aj malomesta. Lákavé sú miestami humorné opisy situácii, ktoré sú smutno pravdivé. Vďaka sondám do myslenia postav vie čitateľ súcitiť aj s hrdinom vystupujúcim negativne. Nečakajte však typickú kriminálku, príbeh je jednoduchý a v popredí je skôr psychológia, ako napätie. V istom aspekte ide o zamyslenie sa nad smerovaním dnešnej spoločnosti.
Čítaj viac
PabloX
3.10.2017
Skvelý debut
Knihu som si kúpil, nakoľko poznám autora a bol som naozaj zvedavý ako to zvládol... Bez protekcie môžem napísať - skvelý debut... Dej detektívky je zaujímavý, tipoval som 3x iného vraha, vykreslenie postáv a zápletka na jednotku. Knihu som dával na moju vyťaženosť postupne, ale posledných 130 strán padlo na jeden hlt. Juraj má talent, už teraz sa teším na Nenávisť...
Čítaj viac
Michelle
23.5.2017
Milujem tú knihu
Úžasná kniha. Prečítala som ju za 3 dni. Veľmi dobre sa číta. Odporúčam ľuďom, ktorí majú radi napätie a kriminálky. Dej je dobre vymyslení a aj zápletka a rozuzlenie deja. Na konci som bola len zvedavá, čo sa stane s detektívmi. Či to vôbec prežijú, ale prežili. :)
Čítaj viac
Eva Š.
26.12.2016
Prečítané jedným dychom
Rada čítam detektívky a na tejto knihe sa mi páčilo, že po celý čas som bola v napätí, keďže som nevedela jednoznačne určiť, kto môže byť vrah, rozuzlenie prišlo až celkom na konci. Prečítala som ju jedným dychom, ďakujem za pekný knižný zážitok. :-)
Čítaj viac
Henrieta
23.12.2016
Napínavé krimi
Knihu som dostala ako predčasný darček a veľmi som sa potešila, nakoľko mám detektívky a kriminálky v obľube. Od prvej strany ma príbeh pohltil. Autorov rečnícky štýl mi je sympatický, používa úderné slová presne vystihujúce daný moment, čím napätie dostáva správne grády, nevyrušovali ma žiadne vyumelkované slovné gýčovité okrasy, mnohé opisy postáv a ich charakteru boli vtipne až tragikomicky vykreslené, takže celkovo to hodnotím ako zaujímavé čítanie. V knihe sú autenticky popísané pomery na Slovensku, či už týkajúce sa života na dedine, reality v zdravotníctve, na polícii, mafiánske maniere... a pod., až som mala dojem, že príbeh sa mohol aj reálne odohrať a vychádza zo skutočných udalostí. Dúfam, že autor bude naďalej pokračovať vo svojej tvorbe a prispeje k lepšej konkurencieschopnosti slovenskej krimi v záplave zahraničnej - často brakovej, ktorú nám podsúvajú kníhkupectvá.
Čítaj viac
alenanadaska@gmail.com
31.10.2016
Jedným slovom - výborná kniha
Knihu som si kúpila zo zvedavosti, bo milujem kriminálky, ale bola som uplne unesená...perfektný príbeh, až srdcervúci, knihu som prečítala na jeden dych, výborný príbeh, zimomriavky na tele..ale pokým to nedočítate, spať nepojdete :-D už sa teším na ďalšiu novinku od tohto začínajúceho autora, podľa mňa má veľký potencionál...pán spisovateľ, vďaka za zážitok....Alena
Čítaj viac
Nela H.
24.10.2016
Odporúčam
Milovníci napínavých krimi príbehov si nepochybne prídu na svoje, keď sa nechajú vtiahnuť do deja debutovej knihy Juraja Thala. Autor v nej veľmi verne opisuje brutálnu vraždu mladého muža vyrastajúceho v rodine so zlým sociálnym zázemím ako aj nejasné udalosti, ktoré k nej viedli. Opisy postáv, prostredia, miesta činu ako aj scény vraždy sú natoľko prepracované, že má čitateľ dojem, akoby mal autor knihy rozsiahle skúsenosti v odbore. Príbeh je veľmi realistický, odohráva sa v slovenskom meste a miestami až tragikomicky vystihuje súčasné pomery, ktoré vládnu v zdravotníctve, na polícii či na slovenských dedinách. Obeťou vraždy je nie príliš obľúbený mladý muž bez vzdelania a ambícií so sklonmi k sebapoškodzovaniu, čo čitateľa vedie k otázkam ohľadne motívu jeho vraždy. Tá bola vykonaná tak rafinovaným a mimoriadne krutým spôsobom, že do poslednej chvíle nie je jasné, čo presne sa obeti stalo. Detaily udalostí su miestami až hororové a pri ich čítaní som si spomenula na amerického autora bestsellerov Stephena Kinga. Príbeh na svojich 222 stranách postupne graduje a spoľahlivo udrží vašu pozornosť. Verím, že autor bude v písaní pokračovať a že sa od neho čoskoro dočkáme ďalšieho strhujúceho príbehu.
Čítaj viac
Igor Valko
12.6.2016
Nôž
Mne sa tento príbeh páčil. Ak by niekto čakal krkolomnú zápletku, asi bude sklamaný. Je to jednoduchý príbeh o jednoduchých ľuďoch, no o to viac uveriteľný. Postavy sú ako priamo zo života, nič zveličené, prosto reálne. Najmä je to celé viac o psychike hlavných postáv, ako o nejakom bombastickom vyšetrovaní. Dej sa odohráva v malom okresnom meste a na dedine, preto tomu odpovedá aj postup vyšetrovania detektívov. Na plný počet bodov to nie je, ale ako prvotina autora je to veľmi slušné. Som zvedavý na jeho ďalšie diela.
Čítaj viac
Marcela Hošková
12.6.2016
Názor čitateľky
Odporúčam. Zaujala mňa aj môjho muža. Nejde o bežný typ detektívky.Ide o príbeh dvoch ľudí,ktorí sa
ocitnú na okraji ľudskej spoločnosti,ktorý vyústi do dramatických situácií. Je pretkaná vnútornými monológmi autora i hlavných postáv, zabieha do histórie, no núti nás zamyslieť sa nad dnešným svetom...
Čítaj viac

sa narodil a býva v Topoľčanoch. V minulosti pôsobil v metalovej skupine Thalarion ako spevák, klávesák a autor drvivej väčšiny textov. Už vtedy ho lákali tajomné a záhadné témy, ktorým zostal verný dodnes. Ako externý redaktor prispieval článkami, rozhovormi a recenziami do hudobných časopisov undergroundovej scény. Autor vo svojom civilnom povolaní už viac ako dvadsať rokov zachraňuje ľudské životy. Pri svojej práci často prichádza do kontaktu s ľuďmi, ktorí sú zapletení do trestných činov, a čerpá tak inšpiráciu pre svoje krimi príbehy. Tie sú síce fikciou, ale opierajú sa o reálne základy. Debutoval knihou Nôž (2016) a v roku 2017 prispel poviedkou Kulháň do zbierky Muži vs Ženy. Jeho aktuálny román Nenávisť je napínavým krimi trilerom zo slovenského prostredia.

Čítaj viacPodľa čoho vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Keď sme začínali, začiatkom 90. rokov, realizoval som si svoje „detské“ sny: predovšetkým som chcel byť vydavateľom. Knihy, ktoré som vtedy robil, boli „fajnové“, vyšperkované, bibliofílie, ...atď. Bola to zvláštna doba, kedy vzniklo množstvo malých, nezávislých vydavateľstiev a každé prinieslo niečo nové.

Vo veľkej miere výber titulov závisel od viac-menej náhodných stretnutí so zaujímavými ľuďmi, ktorí ponúkali zaujímavé témy: Hanzi Albrecht, Selma Steinerová, Egon Bondy, Agneša Kalinová, Fedor Malík, Jano Štrasser, Tomáš Janovic, Július Satinský, Milan Lasica a ďalší. A bolo tu tiež napojenie na francúzsku literatúru cez otca: Alain Robbe-Grillet, staršie preklady Afreda Jarryho, Paula Valéryho a ďalších. Postupne začali vznikať edície – najslávnejšia z nich je asi Bratislava-Pressburg, kde vyšlo takmer 90 titulov v náklade vyše 400 000 kusov, ale aj knihy o víne, edícia pamätí, objavil som zaujímavú severskú beletriu. Takmer denne prichádza nejaký rukopis: niektoré sú hotové texty, niektoré treba pracne prerábať, väčšina končí v koši. Mám rád knihy s pridanou hodnotou. Pri výbere titulu zaváži osobnosť autora.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Oficiálne bolo vydavateľstvo založené koncom 90. rokov, ale všade uvádzam, že to bolo na Mikuláša v roku 1993, kedy som vydal prvú knihu – Zlé myšlienky od Paula Valéryho. Mal som vtedy malú počítačovú firmu, ktorá sa volala Prístrojová technika, kde som si popri bežnej práci, viac-menej ako hobby začal vydávať knihy. Firma sa po desiatich rokoch rozpadla, partneri sa rozišli. Ja som si ponechal názov – značku a vydavateľsto. Dodnes mám s tým názvom problém, treba ho vysvetľovať a zdôvodňovať, aj keď nie je o nič bizarnejší ako napríklad Naše vojsko, či Družstevní práce – čo boli mimochodom kedysi vynikajúce vydavateľstvá. Naposledy sa vydavateľstvo transformovalo v roku 2007, kedy doňho vstúpil môj syn s nevestou a odvtedy sa voláme Marenčin PT, spol. s r. o. Sme rodinná firma, kde pracujú prakticky všetky generácie.

Na ktorú knihu ste najviac hrdý?

Mám štyri mačky. Nikdy by som si pred nimi nedovolil povedať, ktorú z nich mám najradšej. Tak je to aj s väčšinou  z našich kníh. S každou strávim kus života, niektoré mi robia radosť v čase prípravy, iné majú dobré ohlasy, ďalšie sa zas dobre predávajú. Niekedy z jednej knihy vznikne edícia a tá potom žije niekoľko rokov. Život bežnej knihy trvá približne rok-dva. Najväčšiu radosť mám z kníh, o ktorých som presvedčený, že sú vynikajúce a majú dobrý ohlas, ale čo ma najviac teší, že aj ľudia si ich kupujú. Také sú knihy Jula Satinského, Jána Roznera, Žo langerovej a ďalších.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Nôž - Juraj Thal
Cigaretka na dva ťahy - Dominik Dán
17,89 €
Ušetríte 5,96 €