Zelená knižnica

Po pohrebe

Agatha Christie  ·  Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ, 2017

Preklad: Dušan Janák

ISIC ZĽAVA

SI ŠTUDENT, UČITEĽ ALEBO MLÁDEŽNÍK A MÁŠ ISIC, ITIC, EURO<26?

Tak k tomuto titulu môžeš získať dodatočnú zľavu 2% k už existujúcej zľave a zaplatíš iba 9,25 €. Ušetríš teda naviac 0,20 €, čo síce nie je bohvieaké terno, ale pri pár knihách by z toho už mohlo byť na kofolu :-)

Zľavu uplatníš tak, že pri potvrdzovaní objednávky zadáš číslo svojej karty do políčka "Darčeková poukážka / Zľavy".

Pozrieť, v ktorých kníhkupectvách máme na sklade
Objednajte si tovar spolu nad 39,00 € a poštovné máte zadarmo!

Poštovné zadarmo nad 39,00 €!

Pri objednávke nad 39,00 € neplatíte v našom obchode poštovné. Kompletné podmienky poštovného.

Naša cena:
9,45 €
Bežná cena:
9,95 €
Ušetríte:
5% (0,50 €)

Posielame do troch dní.

Čo znamená tento údaj? Pozrite sa ako prebieha vybavovanie objednávky.Pridať do wishlistu
Čo je to wishlist?

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.Uložené
Pozrieť viac odporúčaní

Zákazníci, ktorí si kúpili túto knihu, si kúpili tiež

Nahlásiť chybu

O knihe

Hercule Poirot musí rozlúštiť ďalšiu detektívnu záhadu!

Vynikajúca detektívka z pera legendárnej Agathy Christie. Keď bohatý podnikateľ Richard Abernethie náhle zomrie, jeho sestra Cora Lansquenetová je presvedčená, že nezomrel prirodzenou smrťou. A keď sa vzápätí sama stane obeťou brutálnej vraždy, nevhodná poznámka, ktorú utrúsila pred príbuznými v deň pohrebu svojho brata, odrazu nadobudne zlovestný význam. Počas čítania Richardovho závetu totiž všetci jasne počuli, ako Cora povedala: „Ututlalo sa to veľmi šikovne, však?... Veď ho predsa zavraždili, či nie?“ Rodinnému právnikovi pánu Entwhistlovi jej slová nedajú spávať, a tak sa obráti na svojho dlhoročného priateľa Hercula Poirota, aby rozlúštil túto detektívnu záhadu.


Slovenský spisovateľ

Ďalšie tituly vydavateľstva

Slovenský spisovateľ je jedno z najstarších slovenských vydavateľstiev. Za viac ako 60 rokov svojej existencie vydalo takmer 5 200 kníh v celkovom náklade vyše 47 miliónov výtlačkov. Orientuje sa na vydávanie beletrie, a to pôvodnej slovenskej i preloženej. Jeho najznámejšou edíciou je Zelená knižnica. Jeho najpredávanejšími autormi sú Katarína Gillerová, Zuzka Šulajová, Jana Pronská, Lucia Sasková, Daniel Silva, Felix Francis, Agatha Christie a ďalší.Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?
Založili ho slovenskí intelektuáli v roku 1951 v Bratislave a hneď od začiatku vydávalo nielen knižné diela, ale aj časopisy. Okrem literárnych skvostov tu vyšiel aj Karol May či prvá „bondovka“ Iana Fleminga a vychádzal tu aj populárny časopis Expres a Revue svetovej literatúry, v ponovembrovom období zase „bájna Angelika“ či Vtáky v tŕní, Literárny týždenník a Kultúrny život. K 1. 1. 1993 sa vydavateľstvo transformovalo na akciovú spoločnosť a tento dátum pokladá legislatíva za dátum vzniku vydavateľstva. Takže narodeniny môžeme oslavovať dvakrát, raz dokonca spolu so samostatným Slovenskom.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?
Snažíme sa vybrať z ponuky rukopisov to najlepšie a najmä to, čo má šancu zaujať súčasného čitateľa. Nekúpené a nečítané knihy patria k tým najsmutnejším veciam na svete. Veľa autorov sa rokmi zžilo s naším vydavateľstvom a tým sme vydali a vydávame všetko, čo napíšu, pokiaľ to zodpovedá ich a našej úrovni. Jazyk a štylistika sa u nás stále nosia a naše texty patria stále k tým najlepšie apretovaným.

Na ktoru knihu ste najviac hrdi?
Na tú, ktorá práve vychádza.

Viac informácií

Recenzie, kritiky

Po pohrebe (Zuzana Švecová), citaj.to

Pokračovať v čítaní

Poslať doplňujúce údaje o knihe

Kúpte výhodne spolu

Spolu iba za 19,37 €
(ušetríte 0,53 €)
Kúpiť spolu

Podrobnosti

 • Počet strán: 216
 • Väzba: pevná
 • Rozmer: 130×200 mm
 • Hmotnosť: 330 g
 • Jazyk: slovenský
 • ISBN: 9788022019552
 • Rok vydania: 2017
 • Naše katalógové číslo: 259964


Hodnotenia čitateľov       (hodnotilo 5 ľudí) Pridať hodnotenie

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?

Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.

1
Vaše hodnotenie knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:
 • sú vulgárne alebo urážlivé
 • nesúvisia s titulom alebo témou
 • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
 • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
 • obsahujú akékoľvek URL odkazy
 • nie sú podpísané
Ivan Lulják
Ivan Lulják
10. júla 2017
     
Reagovať Overený nákup

Overený nákup označuje recenzie od prihlásených používateľov, ktorí si predtým kúpili knihu v našom internetovom obchode.

"Po pohrebe" Agathy Christie 2

Román prvej polovice 50. rokov 20. storočia patrí medzi vrchol tvorby Agathy Christie. Autorka, už skúsená v písaní detektívnej prózy prináša remeselný príbeh vyšperkovaný tajomnom, zlovestnou atmosférou a prapodivnými udalosťami.

Bohatý podnikateľ Richard Abernethie náhle zomrel. Smrť bola nečakaná, ale nie prekvapujúca, veď nebohý už dlhšie obdobie bol ťažko chorý. Jeho smrť by u nikoho nevzbudila podozrenie nebyť Cory Lanusquetovej, sestry nebohého, ktorá nevhodnými slovami " "Ututlalo sa to veľmi šikovne však? Veď ho predsa zavraždili, či nie?" počas čítania závete vyvolá zdesenie a pobúrenie všetkých pozostalých.

Následne sa sama stane obeťou vraždy, čo vyvolá sled ďalších udalostí, a zločinov poznačených viacerými ponúrymi skutočnosťami. Autorka nevynikla len kvalitným zauzlením dejovej zápletky, ale i charakteristikou postáv - hypochondra Timothyho, jeho psychický odolnú a silnú manželku Maud, nastupujúcu generáciu Abernethiovcov, ale i malomeštiacku snahu o získanie majetku po zosnulom. Príbeh je koncipovaný v ponurom tóne - udalosti nadväzujúce na čítanie závete "Po pohrebe", výskyt veľkého množstva mníšok, tajuplného znalca obrazov msr. Guothyho i ďalšie dve pokusy o vraždu sú dejovou zápletkou knihy, ktorý musí vyriešiť najlepší detektív všetkých dôb "akýsi Herkules neviemaký" Hercule Poirot, alias osôbka obhajujúca záujmy imigrantov messieur Pontarlier.

Rozuzlenie prípadu je charakteristické pre Agathu Christie, je poznačené viacerými odbočkami, ktoré majú vniesť čítateľovi chaos, aby "veľký detektív" mohol šokovať nielen všetkých prítomných, ale i samotného čitateľa.

Ostatné nie je to jediný román tohto obdobia. Podobnú ponurú zápletku má i ďalší román napísaný roku 1953 "Kapsa plná žita"

Román nemá žiadne chyby, autorka upustila od nudného opisu ľudí a deja, ktoré boli charakteristické pre jej ranú tvorbu. Hercule Poirot pôsobí plastickejšie a sympatickejšie a kladie sa na neho väčší dôraz ako v prvých románoch. Autorka sa viac venuje aj postavám sprevádzajúcim dej - pedantného právnika pána Entwisthla, večne nevrlého a "chorého" Timothyho, ktorý zázračne vyzdravie pri snahe v honbe za majetkom, pán Guothi a celá plejáda postáv pôsobia dôveryhodne so svojimi malichernosťami chybami i prednosťami. Autorka však predviedla aj jeden nedostatok, ktorý pôsobí nevierohodne a je charakteristický pre tvorbu Agathy Christie - príchodom a odhodom postáv za Poirot pred vyvrcholením prípadu. Podobný model si možno všimnúť nielen v románe "Po pohrebe", ale aj v niektorých predošlých románoch, napr "Vianoce Hercule Poirota" boli poznačené rovnakou schématickosťou.

Celkovo román nenudí a navodzuje ponurú atmosféru anglického vidieka v polovici 20. storočia.

Aj napriek jednej chybe dávam 100%
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (2)   (0)
Zuzana Palčeková
Zuzana Palčeková
13. mája 2017
     
Reagovať Overený nákup

Overený nákup označuje recenzie od prihlásených používateľov, ktorí si predtým kúpili knihu v našom internetovom obchode.

Osvedčená klasika 5

Čítať detektívky od Agathy Christie je pre mňa vždy veľkým potešením! Žiadna moderná analýza DNA či databáza odtlačkov prstov, ale arzén v čaji o piatej, strychnín v bonboniére od tajomného anglického gentlemana a hybký úsudok nikdy sa nemýliaceho Poirota vás nútia pátrať pekne "po starom". Dokonalá vražda poprepletaná príbehmi namyslenej britskej smotánky, ale i obyčajných slúžok, lojálnych komorníkov, prelietavých filmových hviezd... z týchto knižiek dýcha nostalgia zlatej éry grófov a zbohatlíkov, ale popri tom je autorkin štýl písania ľahký a nadčasový, a stále moderný.
V tomto príbehu možno na prvý pohľad vystupuje priveľa rodinných príslušníkov a môžete mať pocit, že v opise ich osudov sa stráca hlavná dejová línia, ale nie je to tak. Autorka len pomaličky trúsi odrobinky otráveného koláča, ktoré vedú k vrahovi. A vy tak môžte pomaličky pátrať s Poirotom, kto je ten záhadný vrah. Všetky informácie a nápovedy sú správne načasované, aby ste nebodaj toho neboráka neodhalili priskoro. Ale nedivte sa, ak v závere bude vrahom ten povestný "záhradník"! To vás len prešibaná Agatha opäť nachytala, ako sa to neraz stalo mne! A preto sú jej knižky, ktoré som objavila pred takmer dvadsiatimi rokmi, pre mňa stále ohromnou zábavou!
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (6)   (1)
Veronka
Veronka
8. februára 2017
     
Reagovať

super príbeh 2

Túto knihu som čítala už veľakrát. Je fantastická, má parádne rozuzlenie. Je tu veľa postáv, z ktorých každá môže byť vrahom. Cítiť tu atmosféru starého anglického domu a aj napätie medzi členmi rodiny.
Som rada, že túto knihu vydali, už si ju nemusím stále dookola požičiavať z knižnice. Len dúfam, že nebudeme zasa čakať 3 mesiace na ďalšiu.
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (4)   (2)

Rezervovať titul v kníhkupectve

SLSP online platba Tatrabanka online platba VÚB online platba Unicredit online platba ČSOB online platba Poštová banka online platba VISA online platba Master online platba Paypal online platba Viamo platba