Pozrite si ukážku z e-knihy
EPUB PDF MOBI

Tajomstvo zlatého pokladu  E-KNIHA

Historická detektívka z Košíc roku Pána 1682
Tina Van der Holland  ·  Vydavateľstvo: Koruna, 2016
OKAMŽITÝ DOWNLOAD PDF

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

EPUB

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

MOBI

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

Objednajte si tovar spolu nad 39,00 € a poštovné máte zadarmo!

Poštovné zadarmo nad 39,00 €!

Pri objednávke nad 39,00 € neplatíte v našom obchode poštovné. Kompletné podmienky poštovného.

Naša cena:
7,90 €
Bežná cena:
10,99 €
Ušetríte:
28% (3,09 €)

Okamžite na stiahnutie

Čo znamená tento údaj? Pozrite sa ako prebieha vybavovanie objednávky.E-knihu môžete aj darovať!

Túto elektronickú knihu možno aj darovať inému používateľovi. Stačí dokončiť nákup a v E-knižnici zvoliť možnosť „Darovať e-knihu“. Môžete mu vytlačiť poukážku, poslať ju e-mailom, alebo načasovať, aby mu prišla do e-mailovej schránky vo vami zvolenom dni.
Viac informácií

Pridať do wishlistu
Čo je to wishlist?

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.

Pozrieť viac odporúčaní

Zákazníci, ktorí si kúpili túto e-knihu, si kúpili tiež

Nahlásiť chybu

O e-knihe

Jún 1682.
Richtár Vida má plné ruky práce. V Košiciach deň za dňom dochádza k záhadným vraždám obchodníkov a miznú veľké čiastky peňazí v zlate. Aby toho nebolo málo, Thököly chystá útok na Košice, jeho sestra Eva so svojou krásnou spoločníčkou Rhédeyovou už sú v meste a na návštevu sa ohlási aj palatín Esterházy.
V zložitej situácii, keď v meste zavládne strach a vyostrujú sa aj náboženské rozpory medzi protestantmi a katolíkmi, pomáhajú richtárovi dolapiť vrahov a nájsť ukradnuté zlato cisárski dôstojníci z košickej posádky, baróni Sapponara a Guadagni, a kapitán mestských drábov Bodrogi. Podarí sa im to?

Dômyselne zosnovaný príbeh, v ktorom vystupujú fiktívne aj skutočné historické postavy, nielen pobaví a zaujme, ale udržiava v napätí od prvej strany po poslednú.

Pokračovať v čítaní

Poslať doplňujúce údaje o eknihe

Kúpte výhodne spolu

Spolu iba za 16,89 €
(ušetríte 7,05 €)
Kúpiť spolu

Podrobnosti

  • Počet strán: 272
  • Jazyk: slovenský
  • Rok vydania: 2016
  • Naše katalógové číslo: 259246


Hodnotenia čitateľov       (hodnotilo 16 ľudí) Pridať hodnotenie

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto e-knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?

Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.

1
Vaše hodnotenie knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:
  • sú vulgárne alebo urážlivé
  • nesúvisia s titulom alebo témou
  • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
  • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
  • obsahujú akékoľvek URL odkazy
  • nie sú podpísané
5 hviezdičiek 14
4 hviezdičky 0
3 hviezdičky 1
2 hviezdičky 0
1 hviezdička 0
Ukázať všetky recenzie

Najnovšie recenzie

Výborná kniha!       

Autorka zasadila svoj príbeh do roku 1682, do obdobia, kedy sa mesto …

Názor čitateľa       

Celkom zaujímavé čítanie. Veľmi pozitívne hodnotím dobre zvládnuté …

Skvelá       

Táto kniha bola pre mňa skutočne veľmi príjemným prekvapením, nakoľko …

Najlepšie recenzie Všetky recenzie

Erika Jarkovská
Erika Jarkovská
2. decembra 2016
     
Reagovať

skvelé čítanie 9

Príbeh Tajomstvo zlatého pokladu som čítala s veľkou radosťou a chuťou a hnevalo ma, že som ho kvôli prac. povinnostiam nemohla čítať na jeden či dva dúšky, ako je u mňa zvykom vysporiadať sa s pre mňa naozaj dobrou knihou. A takú autorka skutočne napísala: dômyselne vystavaný príbeh, skvelo zvládnuté vykreslenie postáv, či ich konanie a myslenie, zápletka, a vôbec celkové vcítenie sa a stotožnenie s duchom danej doby. Tlieskam, tlieskam! A oceňujem ešte navyše pridanú hodnotu príbehu v podobe humoru, ktorým autorka dokázala, že sa nebojí pustiť sa do spracovania takejto podľa mňa náročnej témy a že je v nej doma. Úprimne ďakujem za zrozumiteľný a svižný autorský počin. Nenudila ma jediná veta! Prajem autorke ešte veľa takýchto vydarených knižných detí! :-) Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (9)   (0)
Zdenka Gondová
Zdenka Gondová
10. decembra 2016
     
Reagovať

výborné 6

Musím súhlasiť, výborná detektívka, dobre napísaná, opis prostredia, histórie, oblečenia krásne začlenené do príbehu, nič nerušilo, nepoučovalo.... Košice nepoznám, ale teraz mám chuť prísť na návštevu a pochodiť si po miestach, kde sa odohráva príbeh. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (6)   (0)
Jana Schüler
Jana Schüler
8. februára 2017
     
Reagovať

Opat jedna skvela kniha od Tiny! 5

Na knihu "Tajomstvo zlateho pokladu" som sa tesila obzvlast, kedze som vedela, ze dej sa bude odohravat v Kosiciach - mojom rodnom meste, v casoch minulych... Knihu som precitala jednym dychom. Putavy dej, jedinecne charaktery postav ako aj historicke pozadie pribehu vytvaraju iluziu autenticity - akoby sa to naozaj stalo. Naozaj skvele citanie! Autorke dakujem za originalitu jej knih a zelam vela podnetnych napadov pri zveladovani slovenskej prozy.

Jana Schüller
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (5)   (0)
Majka
Majka
28. decembra 2016
     
Reagovať

Napinava a historicky vierohodna 3

Uz dlho som sa na tuto knihu tesila, pretoze knih, ktorych dej sa odohrava v davnych Kosiciach je ako safranu a nakoniec ma nesklamala. Je to naozaj napinava detektivka zasadena do historickych realli Kosic. Nechyba dej plny zvratov a napatia ale citatel sa vela dozvie aj o tom , ako sa zilo v Kosiciach v casoch nabozenskych bitiek. Nuz dufam ze autorka pri tomto zanri zotrva dlhsie, lebo uz teraz sa tesim na dalsiu podobne skvele napisanu historicku detektivku . Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (3)   (0)
Juraj Grežďo
Juraj Grežďo
19. augusta 2017
     
Reagovať

Výborná kniha! 3

Autorka zasadila svoj príbeh do roku 1682, do obdobia, kedy sa mesto Košice stalo súčasťou Thökölyho povstania. Práve v tomto meste deň za dňom dochádza k záhadným vraždám obchodníkov a miznú veľké čiastky peňazí v zlate. Zakaždým sa však objaví lístok s akýmsi záhadným odkazom. V tom čase do mesta pricestujú grófka Eva Thökölyová so spoločníčkou Rhédeyovou, a ich príchod tiež opradený kúskom tajomstva.Príbeh sa odohráva na úrovni jedného jediného týždňa, v júni 1682. Hlavná postava, richtár Košíc Andrej Vida, sa ako autorita mesta pustí do pátrania po vrahovi, tu by sa dalo povedať, že sériovom, pretože mŕtvych každým dňom pribúda. S vyšetrovaním prípadu mu pomáhajú cisárski dôstojníci z košickej posádky, ako aj kapitán mestských drábov. Postava richtára Vidu je sympatická, pre čitateľa viac ako zaujímavá, a jeho občasné úlety, napríklad nemanželské pletky, oživujú príbeh. Dômyselné spracovanie príbehu dokáže udržať čitateľovu pozornosť od prvej po poslednú stranu, a to najmä napätím, ktoré sa systematicky strieda s oddychovými úsekmi, resp. kapitolami, aby hneď potom stránky vtiahli čitateľa do akcie. Dej je pútavý, zápletka výborne vystavaná a gradujúca každou kapitolou. Ako v každej detektívke, hoci ide o historickú, nechýbajú nečakané zvraty a postupné odhaľovanie páchateľa. Charaktery postáv sú jedinečné, občas až svojrázne, ako príklad uvediem mestského blázna Klokšpíla, sluhu Hrušku, či kata Motyku. Nechýba veľká dávka poetickosti. Kapitoly sú krátké, rýchlo plynú. Je neodškriepiteľné, že Tina Van der Holland umne narába so slovom, celým textom i jazykom. Vety, bohaté na vcelku historický jazyk, vôbec nie sú kostrbaté, sú precízne zvládnuté a bohatou výrečnosťou oživujú dielo. Štýl autorky je veľmi vycibrený, pútavý, každé slovo má svoje opodstatnené miesto, nič nevytŕča ani nechýba. Celá kniha sa číta veľmi dobre, nenudí, neabsentuje logika, čo je pri písaní detektívky, a nie len pri nej, viac ako podstatné.
Veľmi pekné je aj grafické spracovanie nie len obálky, ale i celej knihy, a preto si dovoím tvrdiť, že Tajomstvo zlatého pokladu by nemalo chýbať v knižnici milovníkov či už kníh s historickou tématikou, alebo detektívok.
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (3)   (0)

Rezervovať titul v kníhkupectve

SLSP online platba Tatrabanka online platba VÚB online platba Unicredit online platba ČSOB online platba Poštová banka online platba VISA online platba Master online platba Paypal online platba Viamo platba