Zaklínač (SK)

Pozrite si ukážku z e-knihy
EPUB PDF MOBI

Zaklínač I.: Posledné želanie  E-KNIHA

Andrzej Sapkowski  ·  Vydavateľstvo: Plus, 2016
Séria: Zaklínač (SK) (diel 1 z vydaných 7)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD PDF

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

EPUB

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

MOBI

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

      (79)
Objednajte si tovar spolu nad 39,00 € a poštovné máte zadarmo!

Poštovné zadarmo nad 39,00 €!

Pri objednávke nad 39,00 € neplatíte v našom obchode poštovné. Kompletné podmienky poštovného.

Naša cena:
8,40 €
Bežná cena:
11,99 €
Ušetríte:
30% (3,59 €)

Okamžite na stiahnutie

Čo znamená tento údaj? Pozrite sa ako prebieha vybavovanie objednávky.E-knihu môžete aj darovať!

Túto elektronickú knihu možno aj darovať inému používateľovi. Stačí dokončiť nákup a v E-knižnici zvoliť možnosť „Darovať e-knihu“. Môžete mu vytlačiť poukážku, poslať ju e-mailom, alebo načasovať, aby mu prišla do e-mailovej schránky vo vami zvolenom dni.
Viac informácií

Pridať do wishlistu
Čo je to wishlist?

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.

Pozrieť viac odporúčaní

Zákazníci, ktorí si kúpili túto e-knihu, si kúpili tiež

Nahlásiť chybu

O e-knihe

Prvá poviedková kniha jedného z najlepších autorov fantasy na svete! Andrzej Sapkowski vdychuje život Geraltovi z Rivie, postave nájomného zaklínača, majstra meča s magickými schopnosťami, osobnosti z pradávneho sveta plného mýtických bytostí, čarodejov, gnómov, elfov, ale aj ľudských intríg, zloby a nenávisti. Geralt žije na okraji spoločnosti, so zápalom bojuje proti desivým netvorom, ktoré ohrozujú ľudí, nie je však chladnokrvný zabijak. Jeho nadprirodzené schopnosti a nemilosrdné skutky vykonávané v mene spravodlivosti však vyvolávajú v ľuďoch strach a odpor napriek tomu, že ich chráni.

Vďaka rozprávačskému majstrovstvu autora sugestívne príbehy s čarom fantázie a dobrodružstva upútajú čitateľov bez obmedzenia veku.

Plus

Ďalšie tituly vydavateľstva

Nakladatelství Plus obohacuje portfolio společnosti Albatros Media o literaturu pro dospělé. Jejich ediční plán se zaměřuje na kvalitní mainstreamovou literaturu různých žánrů - od lehčích románků nebo humoristického čtení, přes závažnější psychologické a společenské romány, hororové sci-fi povídky nebo historické romány - s osobitým důrazem na angloamerickou a českou prózu. Mezi autory, které vydáváme, patří také spisovatelská esa jako Andrzej Sapkowski, Graham Greene, J.G. Ballard, Michael Chabon, KazuoIshiguro, laureáti Nobelovy ceny José Saramago a Kenzaburóoe; z českých autorů v Plusu vycházejí například Josef Škvorecký, Ján Novák, Petr Placák, Jaroslav Žák, Václav Vokolek či Ondřej Neff.

Viac informácií
Pokračovať v čítaní

Poslať doplňujúce údaje o eknihe

Kúpte výhodne spolu

Spolu iba za 16,20 €
(ušetríte 8,78 €)
Kúpiť spolu

Podrobnosti

  • Počet strán: 296
  • Jazyk: slovenský
  • Rok vydania: 2016
  • Naše katalógové číslo: 259229


Hodnotenia čitateľov       (hodnotilo 95 ľudí) Pridať hodnotenie

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto e-knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?

Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.

1
Vaše hodnotenie knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
4
Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:
  • sú vulgárne alebo urážlivé
  • nesúvisia s titulom alebo témou
  • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
  • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
  • obsahujú akékoľvek URL odkazy
  • nie sú podpísané
Jerguš Semko
Jerguš Semko
9. júna 2017
     
Reagovať

Od Plusu už nikdy nič 3

Milý čitateľ, ak máš to šťastie, že čítaš tento komentár tak buď varovaný. Slovenský preklad tohto veľdiela je gramaticky, štylisticky a logicky tým najhorším prekladom aký som kedy čítal. Nevzťahuje sa to len na tento prvý diel, ale bohužiaľ na kompletne celú edíciu (momentálne čítam predposledný diel). Počas čítania ma sprevádzala veľká dávka hnevu (ako môže niekto na jednej strane meno tej istej osoby skomoliť trikrát po sebe). Je skutočne smutné, že taký parádny príbeh je, ako už je na Slovensku tradíciou, totálne odfláknutý a v týchto knižkách sa stretneš s ohromným počtom preklepov, nedokončených a nezmyselných viet. Internet tvrdí, že najlepší preklad je zhodou okolností ten český. Za mňa teda odporúčam anglickú alebo českú verziu, nakoľko tá slovenská sa vzhľadom k jej úprave môže hambiť, že si ešte od čitateľa pýta peniaze. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (3)   (0)
Peter Križan
Peter Križan
4. marca 2017
     
Reagovať

Slovenský preklad

Škoda, že preklad do slovenčiny sa neinšpiroval prekladom do češtiny, čo sa týka dialektu trpaslíkov. V českom preklade rozprávajú trpaslíci po moravských, čo znie veľmi dobre (je to naozaj humorné). Myslím, že u nás by mohlo podobne vyznieť záhoráckeho nárečie.
Kniha samozrejme super, prvé tri knihy o zaklínačovi sa mi páčia najviac.
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (2)   (2)
Zuzana
Zuzana
4. februára 2017
     
Reagovať

Zaklínač I.

Knihu som prečítala tak povediac jedným dychom. Veľmi pútavo napísané - dokonca sa mi zdá dobrodružnejšia ako Pán prsteňov a Hobit. Neviem sa dočkať, kedy si prečítam aj ostatné časti. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (1)
Wiktória
Wiktória
21. decembra 2016
     
Reagovať

Katastrofa -21

Tak netuším, či už ja som divná alebo čo....ale táto kniha bola podľa mňa hrozná. Prvý krát za život som nemohla knihu dočítať. Absolútne nič sa mi na nej nepáčilo, ja uprednostňujem niečo podľa mňa milión krát kvalitnejšie ako je Game of thrones napríklad. Táto kniha bola len strata času. Od takto prezentovanej knihy, som čakala milión krát viac. Neviem, či to ja už som rozmaznaná, či už knihami, alebo seriálmi s neskutočnými grádmi, alebo proste len koľko ľudí toľko chutí, ale za seba poviem že táto kniha je pod-podpriemer. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (22)
Anet
Anet
25. novembra 2016
     
Reagovať

Lebo silný hrdina je najváác! -1

Po neskutočných dobách odriekania a pokukovania po tejto knihe som sa k nej naozaj dostala. Naozaj som mala možnoť držať v rukách a čítať (pre mňa) najlepšiu fantasy (ten pocit vo mne umocňuje aj fakt, že autorom je poľský spisovateľ, takže pre nás Slovákov, doslova za humnami.)
Ako teda môžem zhonotiť tento prvý, poviedkový počin Andrzeja Sapkowského? Na internete som raz videla veľmi výstižnú vetu k tejto sérii - "Autor sa na týchto poviedkach len rozpisoval, v sérii sa potom až plne "vybúril".

Nemôžem viac než súhlasiť. Samozrejme, nesmiem upierať fakt, že na to, že tieto poviedky autor publikoval často samostatne, v časopise Fantastika, mal v už v tej dobe naozaj kvalitne prepracovaný štýl, premyslený dej a tiež veľmi funkčne rozdelené charaktery. (Už len samotný Geralt z Rivie - silný, odvážny, na nič nehladiaci, často nekonvečný, inteligentný a charizmatický jedinec z cechu Zaklínačov - už len tento aspekt v knihách často rozhoduje o jej dobrej predávanosti).
K tomu však treba zarátať to, že autor pracoval s mýtami, mytologickými postavami ako elfmi, upírmi, strigami, povymýšľal rovnako aj svojich vlastných netvorov a v neposlenom rade (a hlavne v tejto knihe) narábal aj s variáciami na rozprávky, čo mne osobne naozaj veľmi padlo "do noty".

Ak má byť úprimná, vždy som autorov z našich končín trochu poceňovala. Či už sa iným nevyrovnali štýlom, dejom, alebo opismi, vždy sa mi zdalo, že naše končiny na to "svetové písanie" naozaj nemajú. Tento názor sa mi samozrejme často potvrdil, no Sapkowski ma dokázal presvedčiť o tom (rovnako aj namotivovať), že je možné napísať skvelú knihu v našej oblasti, a rovnako s ňou preraziť po celom svete. Je to veľká motivácia, hlavne pre osobu - večnesnívažebudeznámyspisovateľ - ako ja :)

Kniha obsahuje 7 poviedok :
1. Hlas rozumu (1-7) rámcový príbeh
2. Zaklínač
3. Zrnko pravdy
4. Menšie zlo
5. Otázka ceny
6. Kraj sveta
7. Posledné želanie

Z týchto poviedok môžem vypichnúť práve tie, ktoré ma najviac zaujali. Tými boli práve poviedka druhá, ktorá je naozaj doslova nabitá akciou, záverečným napínavým súbojom Geralta so strigou a autor to v nej na nás naozaj zo začiatku "vybalil zhurta" :)
Ďaľšou poviedka bola tretia, ktorá je práve variáciou na rozprávku Kráska a Zviera, kde sa stretávame s naozaj sympatickým a vtipným hrdinom Nivellenom, ktorý je práve zakliaty do podoby býko-človeka.
Nakoniec u mňa nasledujú poviedky šesť a sedem, kde v šesťke spoznávame veľmi zvláštneho tvora, podobného hovoriacemu capovi a v poslednej poviedke práve aj v ďaľších kníhách spomínanú, Geraltovu lásku a milenku Yennefer, ich prvé stretnutie a na záver, po boji aj ... no niečo, o čom sa asi nehodí písať :)

Samozrejme, nesmiem zabunúť ani na to, čo už väčšina ľudí pozná. Na motívy kníh bol v roku 2001 natočený film Zaklínač, no oveľa známejšia je práve počítačová hra (už 3 diely) s rovnomenným názvom, ktorá pohltila veľkú časťgeek sveta a má svoje stále miesto medzi svetovo najznámejšími a najhranejšími hrami sveta.

Na koniec, zaklínača som si zamilovala. Viem, že som vždy skôr čitateľ-rýpač, ktorý funkčne a viac-menej naschvál v knihách vyhľadáva chyby, no tu som to ani nerobila, a ani som nechcela. Hodnotiť fantasy svet je v podstate nemožné, každý z autorov si ho dokáže vymyslieť a premyslieť sám, takže je skoro nereálne honotiť skutočnosť deja, správania postáv a pod., ako v reálnych, napr. YA knihách. Preto pri týchto žánroch honotím hlavne štýl, rovnako to, či kniha nenudí, a či dokáže čitateľa vtiahnuť o príbehu a držať až do konca.
Zaklínač všetky tieto požiadavky spĺňal na jenotku. Preto skladám klobúk pred p. Sapkowským, a trúfam si povedať, pre týmto "nesmrteľným spisovateľom" (rovnako neskutočne sympatickým pánom, s ktorým by som sa veľmi chcela stretnúť), pretože sa nebojím tvrdiť, že vytvoril nesmrteľnú fantasy ságu. A tak je v podstate immortal, však?
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (3)   (4)
Zuzana Horková
Zuzana Horková
11. novembra 2016
     
Reagovať Overený nákup

Overený nákup označuje recenzie od prihlásených používateľov, ktorí si predtým kúpili knihu v našom internetovom obchode.

Názor čitateľa 2

Zaklínač patrí medzi moju najobľúbenejšiu knižnú sériu. Každému vrelo odporúčam. Knihy majú len jednu chybu a to edičnú úpravu. Príbeh je pútavý, strhujúci. Dočítate knihu a neviete sa dočkať pokračovania. Sapkowski je geniálny autor, ktorý rozpráva svoje príbehy pútavo a s ľahkosťou. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (2)   (0)
Alžbeta Szomolaiová
Alžbeta Szomolaiová
14. septembra 2016
     
Reagovať

Iná ako ostatné 1

Som veľkou milovníčkou fantasy a táto je uplne iná než tie čo som doteraz čítala. Prvé knihy su písané formou poviedok, ale vôbec mi to nevadilo. Sapkowski vytvoril uplne iný svet než je zvyčajne vo fantasy knihách takže určite odporučam prečítať. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (0)
lucia
lucia
26. augusta 2016
     
Reagovať

Názor čitateľa

Výborná kniha, spolu s Mečom osudu sú najlepšie zo série o Geraltovi. Sapkowski má na písanie originálnych a vtipných poviedok naozaj talent! Príjemnou zmenou je hlavne inšpirácia európskou mytológiou, oproti kultovým americkým fantasy, ktoré omieľajú dookola stále tú istú tématiku. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (1)
Dezert
Dezert
14. augusta 2016
     
Reagovať

Blyskáč-Marigold 3

Vysvetlí mi niekto túto nejasnosť prosím? :D Blyskáč sa v knihách objavuje pravidelne, lenže potom tu máme ďalšiu postavu, čarodejnicu Triss Marigold... a niekto tu pise o tom, že to je zle preložené, tak ako sa potom volá tá čarodejnica? :D diks, to ja len tak zo zaujímavosti... Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (3)   (0)
Jerguš Semko
Jerguš Semko
9. júna 2017

Myslím, že keby použili anglickú verziu a nazvali ho Dandelion, bolo by to najlepiše.

JvC
JvC
11. januára 2017

český preklad ju preložil ako Triss Ranuncul v orginále je jej meno Triss Merigold, preložili to tak asi preto aby nedošlo k zámene s Marigoldom ten je v orginále Jaskier v a slovenskom preklade Blýskač.

Adam
Adam
21. decembra 2016

Triss Ranuncul

Tomáš Chovanec
Tomáš Chovanec
7. augusta 2016
     
Reagovať

Dobré ale.. 4

Knihu som si kúpil kvôli tomu aby som si zaspomínal na staré časy Geralta :). Dohral som vtedy Zaklínača 3 Divoký hon, keď som bol v Maxe, v Prešove. a videl vo výklade túto knihu. Od začiatku mi bolo trošku ťažké si zvyknúť na slovenský jazyk v minulosti už som prečítal všetky časte po česky. Kedže sa to deje v "Stredoveku" (+mágia a obludy) o niektorých slovách som ani nevedel ich existenciu. Ale aby som to zhrnul a skrátil:
+ Príbeh
+ Slovenský preklad (lepšie neskoro ako nikdy)
- Preklady mien ako Blyskáč (Marigold, nebojte sa aj ja som skríkol), Myšilov (Myšomech, (heh). Môj názor je, že by nebola hanba dať rovnaké mená ako ich má český preklad.
- Chýba úvodná poviedka "Cesta, z níž není návratu (česky názov)" Dôvod mne neznámy, prečo ju nepridali do vydania.
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (4)   (0)

Rezervovať titul v kníhkupectve

SLSP online platba Tatrabanka online platba VÚB online platba Unicredit online platba ČSOB online platba Poštová banka online platba VISA online platba Master online platba Paypal online platba Viamo platba