Knihy
E-knihy

Vlastnou hlavou

Ako predal Fico krajinu oligarchom

Premedia, 2016
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Premedia, 2016

Prvá kniha zo zákulisia Smeru je príbehom Roberta Fica a jeho strany z pohľadu investigatívneho novinára, ktorý odhalil viaceré dôležité kauzy. Usilovný študent a aktívny zväzák Fico na sebe tvrdo pracoval, aby sa raz dostal medzi elitu...

Čítaj viac

7,90 €

Bežná cena Bežne 12,95 €

Ušetríte 39%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Prvá kniha zo zákulisia Smeru je príbehom Roberta Fica a jeho strany z pohľadu investigatívneho novinára, ktorý odhalil viaceré dôležité kauzy. Usilovný študent a aktívny zväzák Fico na sebe tvrdo pracoval, aby sa raz dostal medzi elitu. Dnes už trojnásobný premiér však spravil hneď na začiatku osudovú chybu. Spojil sa s vplyvnými oligarchami, ktorí zbohatli za Mečiara. Podnikatelia, čo založili svoj biznismodel na obchodovaní so štátom, zainvestovali a vyplatilo sa. Vďaka túžbe byť na vrchole za každú cenu sa stal Fico ich vazalom a dlžníkom.

Mecenáši jeho strany pretlačili svojich ľudí do vlády, parlamentu aj strategických podnikov. Ich firmy ovládli zdravotníctvo, energetiku, dopravu, obranu či IT sektor. Biznis dokonca začali robiť samotní politici Smeru. Robili to bez škrupúľ, pretože sa mohli spoľahnúť na kľúčových ľudí vo vedení polície a prokuratúry. Správali sa, akoby boli navždy nedotknuteľní. Predstavitelia zlatej mládeže s veksláckymi spôsobmi, ktorí sa prezentovali ako ctihodní občania. V skutočnosti poznali len tri slová: peniaze, známosti a beztrestnosť.

Vo vzduchu však cítiť, že sa niečo zlomilo. Politická garnitúra, ktorá v koalícii s obchodníkmi v pozadí uniesla štát, si uvedomuje, že zašla priďaleko. Aj preto sa množia pokusy o diskreditáciu politických protivníkov a kritických novinárov. A eliminujú sa policajti a prokurátori, ktorí chceli poctivo vyšetriť podozrenia z konšpiračných bytov a luxusných rezidencií. Studená vojna za zmenila na otvorený spôsob boja. Bez zábran a pravidiel. Zdá sa, že niekomu ide o všetko.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Vlastnou hlavou - Marek Vagovič
Chudák každý, čo po nich tú káru bude ťahať ďalej - Tomáš Gális, Marián Leško
15,80 €
Ušetríte 10,10 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
248
Vydavateľstvo
Premedia
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
259111
Rok vydania
2016

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,8 / 5

73 hodnotení

60
10
2
1
0

Vlado
30.6.2018
Demokracia?
Keď je pravda aspon z časti ako je to spomenuté v knihe, môžme ,,ďakovať" za demokraciu. Podrobná kniha rozpráva o mnohých kauzách ktoré boli medializované a bohužiaľ asi už zabudnuté. Dakujem autorovi za hlbšie pochopenie ako to v štáte a najvyšších miestach funguje.
Čítaj viac
Ľuboš
24.5.2018
Pán Vagovič veľmi detailne vykreslil v podstate celú súčasnú politickú garnitúru.Porovnáva aj kauzy minulých vlád,ale hlavne ukazuje ako to politici"sociálnej demokracie" v skutočnosti myslia s riadením krajiny-je to naozaj silná káva a to keď písal túto knihu netušil čo sa bude diať tento rok.Klobúk dole pred takýmito novinármi,ktorí sa snažia otvoriť ľuďom oči a hľadajú pravdu.
Čítaj viac
Henrieta Prokopová
Henrieta Prokopová
18.4.2018
Smutné
Knihu som čítala,dokonca 2x,nie preto, že by som bola nechápavá...
No predsa nechápem ako sa môže také niečo diať, diať beztrestne.
Pán Vagovič, prajem Vám veľa zdravia a síl aby ste mohli ďalej pracovať a odhaľovať tú špinu.
Samozrejme bolo by lepšie keby jej nebolo.
Čítaj viac
Juraj
8.4.2018
.. A slepý zrazu vidí...
Nemám túto knihu, no meno autora a názov knihy dokazuje jej vnútro. Knihu by som rád prečítal no šetrím si zdravie a nechcem aby ma zatvorili za takú malichernosť ako viacnásobná vražda politikov... ;-) Pán Vagovič pokračujte! Silno vám držím palce! Moja poklona..
Čítaj viac
10.4.2018

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

waw
Čítaj viac
Petra Jesenská
Petra Jesenská
5.4.2018
Skvelá publikácia
Marek Vagovič urobil jednu KVALITNÚ investigatívu, za ktorú mu patrí vďaka. Knižku srdečne ODPORÚČAM, ale dovolím si upozorniť, že to chce pevné nervy: Ficova x-tá vláda (doslova vláda, pretože nejde o administratívnu, ale o vládu feudálnych pánov, ktorí si robia, čo chcú) je jedna súvislá reťaz škandálov, podvodov, klamstiev, chamtivosti, nespravodlivosti a nečestnosti. Oplatí sa mať doma v knižnici v prípade, že by niekto dostal neodolateľnú túžbu plukovníka docenta 3-násobného premiéra Róberta Fica a jeho kamošov voliť... Nechápem, kedy tí páni pracujú, pretože svoj čas a energiu zjavne venujú dvom veciam: 1) svojim miliónovým kšeftom a ak im dáky čas ostane, 2) investujú ho do zahmlievania a kamufláže svojich prešľapov profesionálnych, ľudských, intelektuálnych. Publikácia naznačuje zdroje financovania strany SMER, a veru, nie je to optimistická vízia. Smutné, ale pravdivé svedectvo slovenskej politickej scény po r. 2000. Treba mať v knižnici!
Čítaj viac
Dávid Košút
Dávid Košút
16.1.2018
Kvalitné čítanie
Veľmi dobre spracovaná kniha, podporená faktami. Autor v nej odhaľuje to, čo sa bežne v médiách nedočítate. Taktiež nazriete do zákulisia náročnej práce investigatívneho novinára. Ak trochu sledujete politické dianie na Slovensku, ucelíte si nejaké tie veci nielen ohľadom Smeru-SD, ale aj o tom, ako funguje slovenská politika. Myslím si, že ideálny sprievodca do vnútra tejto mašinérie.
Čítaj viac
Monika
29.8.2017
Odporúčam!
Konečne pravdivá výpoveď o tom, ako to naozaj chodí v politike. To, že sa v slovenskej politike robia špinavosti, všetci veľmi dobre vieme, ale že je to až v takýchto rozmeroch! Pri čítaní knihy som si musela pri neiktorých pazážach ponadávať, keď som zistila, ako navyšší predstavitelia hospodária so štátnymi peniazmi. Neskutočné, to sa nedá ani opísať, ako ma to rozčúlilo. A takýchto magorov idú ľudia voliť len preto, že im zvýši dôchodok o 10€? Nemám slov. Tu si môžete prečítať, koľko peńazí si uliali pre seba! Vrelo odporúčam pirečítať túto knihu minimálne 5X všetkým voličom smeru a dúfam, že sa im už konečne otvoria oči!
Čítaj viac
Fero
20.8.2017
Otvorte si oči
Vlastnou hlavou je pre mňa zatial bezpochyby najlepši ucelený formát, ktorý mapuje korupčné pozadie strany SMER-SD. Ako občan SR sledujem politické dianie na pravidelnej báze, na druhej strane prečitať si o všetkých politických kauzách v tomto slede vám vážné otvorí oči. Odporučam prečítať každému, ktorému aspoň trochu záleží na budúcnosti SR a nepokladá verejné financie za niečo cudzie, ale za svoje vlastné (vaše každomesačné dane a DPH!!!). Miera korupcie v SMERE je pre mňa doslova nechutná.
Čítaj viac

Marek Vagovič (1974) sa narodil v Bratislave. Vyštudoval históriu na Trnavskej univerzite. Od roku 2000 pôsobí v médiách, zaoberá sa hlavne prepojením politiky a biznisu. Písal pre tlačovú agentúru SITA, denníky Pravda a SME, týždenníky Domino fórum a .týždeň a portál Aktualne.sk. Od októbra 2015 vedie investigatívny tím portálu Aktuality.sk. V rokoch 2006 – 2016 bol pätnásťkrát nominovaný na Novinársku cenu Nadácie otvorenej spoločnosti. Sedemkrát cenu vyhral.

Čítaj viac

Vydavateľstvo PREMEDIA patrí medzi menšie vydavateľstvá a zostať malým je aj jeho zámer. Vydáva široké spektrum kníh, ktorých spoločným menovateľom by malo byť, aby ich čítanie nebolo stratou času. Postupne sa vyprofilovali viaceré edície, ako napríklad TICHÁ VODA zameraná na svetovú beletriu, CIVILIZÁCIA prinášajúca knihy o spoločenských zmenách, či edícia LABYRINT venovaná detektívkam. Vydavateľstvo zároveň prinieslo množstvo kníh zo psychológie a populárnej ekonómie, silná je jeho edícia venovaná modernej histórii - od Súostrovia Gulag až po knihy Timothyho Snydera a ďalších súčasných autorov.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Vlastnou hlavou - Marek Vagovič
Chudák každý, čo po nich tú káru bude ťahať ďalej - Tomáš Gális, Marián Leško
15,80 €
Ušetríte 10,10 €

„Čítaj všetky knihy, ktoré sa ti dostanú do rúk, ak ich vieš správne posúdiť a ich obsah preskúmať.“

Dionysius