Knihy
E-knihy
12,95 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kniha textov Martina Filka (1980 - 2016) prináša plastický pohľad na jednu z najvýraznejších osôb slovenského verejného života posledného desaťročia. Editori vybrali jeho najlepšie články z prierezových tém ekonómie, hospodárskej politiky, spoločnosti a zdravotníctva. Doslov napísali Martinovi rodičia, Ľudovít Ódor a Konštantín Čikovský.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
224
Hmotnosť
570 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart
Rozmer
145×230 mm
ISBN
9788055625980
Naše katalógové číslo
258240

Čo si myslíme my

Róbert Zymberi
Róbert Zymberi
marketingový analytik
23. februára 2017

Kniha Svet podľa Filka je zbierkou analýz človeka, ktorého niekoľko štastnejších ľudí sledovalo už počas jeho bohužiaľ krátkeho života. Martin bol skvelým odborníkom na mnoho tém, rád rozprával, písal, analyzoval a uprednostnil záujmy Slovenska nad jeho osobnými, keď dal prednosť práci v štátnom sektore nad súkromnou sférou.

Výsledkom jeho analýz sa ročne ušetrilo veľa peňazí, dokázal spájať ľudí spôsobom na Slovensku nevídaným a hľadať to najlepšie zo všetkých možností. Vždy a všade. Čestne a otvorene komunikoval o problémoch.

Knihu odporúčam všetkým, ktorí majú záujem sa dozvedieť viac o práci tohto výnimočného človeka.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

3 hodnotenia

2
1
0
0
0

Matej Polák
21.2.2017
Svet podľa Filka.
Kniha je fundovanou a veľmi sugestívnou výpoveďou autora ,ktorý mal rád život a svoju prácu bral ako poslanie.
Nemal som to šťastie ho počuť ani vidieť v akcií. Ale to čo robil a ako to robil zanechalo hlbokú stopu v oblasti ekonómie, finančníctva ,ale hlavne etiky a politiky. Knihu by si mali prečítať všetci pedagógovia z Ekonomickej univerzity v Bratislave .
Pričom by sa mali zamyslieť nad tým ,ako pripravujú potenciálnych ekonómov pre prax. A tiež nad svojím vkladom v oblastí vedy a rozvoja spoločností. I keď je kniha súborom vedeckých a odborných prác a príspevkov autora. Oceňujem vysokú profesionalitu a umenie, ako sa autori zhostili náročnej úlohy ukázať autora a jeho práce ,postoje a činy počas krátkeho pôsobenia bez obalu, veľmi odvážne a presvedčivo.Kniha môže dať veľa odborníkovi ale porozumie jej aj laik .
Knihu Svet podľa Filka vrelo odporúčam širokej verejnosti .
Čítaj viac
Gustav Grman
22.1.2017
Názor čitateľa
Veľmi dobré čítanie. Je len veľká škoda, že takýto človek už nie je medzi nami. Mohol pre túto spoločnosť
priniesť ešte veľmi veľa dobrých a užitočných vecí.
Skvelé názory a príklady toho, ako sa dá dosiahnuť v oblasti ekonomického fungovania spoločnosti veľa dobrého.
Počin jeho blízkych spolupracovníkov, ktorí sa podujali knihu zostaviť z prác a publikácií Martina Filka je chvályhodný.
Čítaj viac

Martin Filko bol slovenský ekonóm, aktívny vo verejnej politike. V druhej vláde Roberta Fica zastával funkciu hlavného ekonóma Ministerstva financií SR a riaditeľa Inštitútu finančnej politiky. V novembri 2006 uverejnil časopis Trend jeho článok Bieda slovenskej ekonómie, v ktorom kritizoval kvalitu slovenského ekonomického vzdelávania (najmä Ekonomickej univerzity v Bratislave), vedy a verejnej diskusie. Inicioval vznik skupinového blogu Radostná veda, ktorý vo februári 2008 poukázal na plagiátorstvo na Ekonomickej univerzite v Bratislave. V rokoch 2008 – 2010 bol poradcom ministra financií SR Jána Počiatka, kedy zrealizoval zníženie cien liekov na Slovensku ich porovnávaním so zahraničím. Neskôr bol poradcom premiérky Ivety Radičovej. Dňa 28. marca splavoval Martin Filko so spolujazdcom Dunaj v Bratislave. Medzi mostmi Apollo a Prístavným mostom sa dvojkanoe prevrátilo. Spolujazdca sa podarilo zachrániť, nasledujúce dni pokračovalo pátranie po nezvestnom Martinovi Filkovi. Jeho telo našla záchranná služba dňa 13. apríla 2016 počas cvičenia na Dunaji pri obci Dobrohošť. Na prvé výročie Filkovej smrti Slovenská ekonomická spoločnosť oznámila vytvorenie Ceny Martina Filka za prínos k rozvoju ekonómie na Slovensku. Bude udeľovaná osobám pod 40 rokov, prvýkrát v roku 2018.

Čítaj viac

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 21 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Čítaj viac