Pozrite si ukážku z e-knihy
EPUB MOBI

Mengeleho dievča  E-KNIHA

Skutočný príbeh Slovenky, ktorá prežila štyri koncentračné tábory
OKAMŽITÝ DOWNLOAD EPUB

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

MOBI

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

TOP #8       (86)
Objednajte si tovar spolu nad 49,00 € a poštovné máte zadarmo!

Poštovné zadarmo nad 49,00 €!

Pri objednávke nad 49,00 € neplatíte v našom obchode poštovné. Kompletné podmienky poštovného.

Naša cena:
8,90 €
Bežná cena:
12,90 €
Ušetríte:
31% (4,00 €)

Okamžite na stiahnutie

Čo znamená tento údaj? Pozrite sa ako prebieha vybavovanie objednávky.E-knihu môžete aj darovať!

Túto elektronickú knihu možno aj darovať inému používateľovi. Stačí dokončiť nákup a v E-knižnici zvoliť možnosť „Darovať e-knihu“. Môžete mu vytlačiť poukážku, poslať ju e-mailom, alebo načasovať, aby mu prišla do e-mailovej schránky vo vami zvolenom dni.
Viac informácií

Pridať do wishlistu
Čo je to wishlist?

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.

Pozrieť viac odporúčaní

Zákazníci, ktorí si kúpili túto e-knihu, si kúpili tiež

Nahlásiť chybu

O e-knihe

„Každý večer, keď myslím na svojich drahých, ktorí už nežijú, si hovorím: Ako si to mohla prežiť? Sama neviem. Bolo to naozaj iba o šťastí a náhode.“ To sú slová Violy Fischerovej, ženy, ktorá prežila Mengeleho pokusy, štyri koncentračné tábory a nakoniec nacistom utiekla. Tá hrozná doba stvorila množstvo príbehov. Príbehov o odvahe, statočnosti, láskavosti a obetovaní sa, ale aj o zlobe, podlosti a obludnom ponižovaní iných ľudských bytostí. Príbeh Violy Fischerovej je však výnimočný. Ona totiž okrem toho, že prežila peklo táborov smrti a našla v sebe silu na riskantný útek, dokázala ešte niečo. Vďaka nej chytili brutálnu dozorkyňu z Birkenau.Po vojne sa náhodou stretla so svojou veľkou láskou. Mužom, o ktorom roky nevedela, či ešte žije. Ale nakoniec sa vydala za niekoho iného. Rytiera. Skutočného novodobého rytiera, ktorý získal toto vyznamenanie od francúzskeho prezidenta za statočnosť v boji na strane Spojencov.Viola Fischerová po rokoch zverila svoje spomienky reportérke Veronike Homolovej Tóthovej. Táto kniha zaznamenáva jej osud i osudy iných ľudí, ktoré by nemali upadnúť do zabudnutia.

Ikar

Ďalšie tituly vydavateľstva

Vydavateľstvo Ikar je najväčší vydavateľský dom na Slovensku s produkciou cca 230 titulov ročne. Vydávame široké spektrum kníh pre všetky vekové kategórie od domácich aj zahraničných autorov. Medzi autormi, ktorých diela vydávame patria aj svetoví velikáni William Shakespeare, Gabriel García Márquez, či Fiodor Michajlovič Dostojevskij, ale aj autori slovenskej klasiky - Dobroslav Chrobák, Margita Figuli, František Švantner a ďalší. V našom vydaveteľskom dome našli svoje trvalé miesto viacerí úspešní súčasní slovenskí autori – Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington, Jozef Banáš, Jozef Karika...

Veľmi bohatá je klubová činnosť vydavateľstva. Media klub je najväčší slovenský čitateľský klub s dlhoročnou tradíciou, ktorý združuje viac ako 70 000 záujemcov o hodnotné a pútavé knihy. Ikar v spolupráci zo Zväzom kníhkupcov Slovenska každoročne oceňuje čitateľsky najúspešnejšie knihy slovenských autorov, ktorým udeľuje Zlaté a Platinové knihy a cenu literárnej kritiky Zlaté pero. Našim krédom je, že o úspech sa treba podeliť. Za úspech, ktorý sme vďaka našim čitateľom dosiahli, sa snažíme poďakovať konkrétnou pomocou ľuďom po celom Slovensku i za jeho hranicami. Podporujeme mnohé športové a kultúrne podujatia najmä s akcentom na znevýhodnené skupiny ľudí z dôvodu zdravotného postihnutia alebo zo zlého sociálneho zázemia.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a. s. Už krátko po vzniku vydavateľstva prišli prvé bestsellery, z ktorých dodnes azda najväčší a doteraz neprekonaný titul je Zdravie z Božej lekárne od Márie Trebenovej. Z čiernobielej zošitovej publikácie s farebnou prílohou a v mäkkej väzbe sa predalo takmer 400 tisíc výtlačkov. Našimi knihami sme si spočiatku získali prevažne ženské čitateľky. Postupne sme však na Slovensko „priviezli“ aj mená svetoznámych autorov ako John Grisham alebo Robin Cook. Ich trilery sa aj u nás ihneď stali bestsellermi. Dnes nájdete v našej ponuke pestrý žánrový výber kníh pre všetky vekové kategórie: romány, romance, trilery, zbierky básní, rozprávky, kuchárske knihy, encyklopédie, hobby literatúru pre mužov aj ženy a iné. Za obdobie od vzniku a pôsobenia Ikaru na knižnom trhu sme vydali vyše 4 000 titulov domácich aj zahraničných autorov, z ktorých sme spolu predali viac ako 25 miliónov výtlačkov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Pokiaľ ide o zahraničné tituly, sme neustále v kontakte s agentmi a vydavateľstvami, sledujeme, čo je nové a úspešné na knižnom trhu vo svete. Usilujeme si priniesť na Slovensko najväčšie bestsellery a najzaujímavejšie tituly, o ktorých sme presvedčení, že zaujmú aj slovenských čitateľov. Knihy slovenských autorov vyberáme podľa nastavených kritérií, medzi ktoré patria tak kvalita spracovnia ako aj komerčný potenciál literárneho diela. O tom, čo napokon bude zaradené do edičného programu rozhoduje kolektívny orgán Edičná rada.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vybrať z viac ako štyroch tisícok kníh, ktoré sme doteraz vydali jednu, je veľmi ťažké. Sme hrdí na viacero našich projektov. Medzi ne rozhodne patrí, že sme prvý raz na Slovensku prinesli kompletné osem zväzkové vydanie pokladu svetovej literatúry Tisíc a jedna noc v unikátnom dizajnovom prevedení. Rovnako sme napríklad hrdí na vydanie Biblie Dalí v prevední, aké u nás ešte nikdy nevyšlo.

Viac informácií
Pokračovať v čítaní

Poslať doplňujúce údaje o eknihe

Kúpte výhodne spolu

Spolu iba za 17,80 €
(ušetríte 8,05 €)
Kúpiť spolu

Podrobnosti

  • Počet strán: 368
  • Jazyk: slovenský
  • Rok vydania: 2016
  • Naše katalógové číslo: 257954


Hodnotenia čitateľov       (hodnotilo 92 ľudí) Pridať hodnotenie

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto e-knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?

Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.

1
Vaše hodnotenie knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
4
Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:
  • sú vulgárne alebo urážlivé
  • nesúvisia s titulom alebo témou
  • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
  • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
  • obsahujú akékoľvek URL odkazy
  • nie sú podpísané
5 hviezdičiek 76
4 hviezdičky 4
3 hviezdičky 5
2 hviezdičky 0
1 hviezdička 1
Ukázať všetky recenzie

Najnovšie recenzie

Dobre napísaná kniha       

Kniha ktorá sa prečíta jedným dychom. Je neuveriteľné čo všetko vie …

Mengele je robot       

Najlepšie napísaná kniha, zrozumiteľná, pri čítaní sa dá všetko v hlave …

úžasná       

Velmi dobra kniha, nadherne napisane. Dakujem Citim sa bohatsia. Zajtra …

Najlepšie recenzie Všetky recenzie

Barbora Vermešová
Barbora Vermešová
27. decembra 2016
     
Reagovať

Nadčasovosť Príbehu 25

Je to Príbeh, ktorý neviem ohodnotiť. Na to, aby to bolo plne pochopené, sa to muselo (naozaj muselo?) prežiť. Každopádne, stalo sa to, človek si začne klásť otázku, prečo. Pre peniaze, pre potrebu moci, pre stratu akejkoľvej empatie? Kto bol horší? Tí, čo sa na to nechceli pozerať, tí, čo predstierali, že sa to nedeje, alebo tí, ktorí to "prevádzkovali"? Človek si začne klásť otázku, či sa história v podobnom šate neopakuje. Pod inou maskou, pre spoločnosť na pohľad prijateľnou a nevzbudzujúcou obavy. Vyhladzovanie zvierat na bitúnkoch? Lacné pracovné sily kdekoľvek sa len pozriete. Spĺňanie noriem? Chvalabohu, hlavy sa doposiaľ nestínaju, možno to len nevidíme. Ale vidieť nechceme. Táto kniha, tento Príbeh nie je z kategórie historických, ale podľa mňa je nadčasový a aktuálny aj v túto dobu. Strata empatie, túžba po moci sa nás týkajú bytostne i dnes. Prajem veľa síl ľudom v Severnej Kórei a mnohým, mnohým "ukrytých" v politických táboroch. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (28)   (3)
Viera
Viera
13. marca 2017

je hrozné, že sa toto vôbec udialo, no ešte horšie je , že existujú sily ,ktoré sa snažia poprieť existenciu tohto zverstva

lucia
lucia
10. decembra 2016
     
Reagovať

silna kniha 18

Prave docitana... Silna kniha. Veľmi silna. Azda najsilnejsia spomedzi tych, ktore som doteraz na tuto temu precitala. Hrôzy holokaustu sú tu tak nenútene, prirodzene a pritom tak tragicky popísané, že sa vám chce plakať. A objímať svoje deti viac, ako obyčajne. A modliť sa za to, aby tieto hrozny už nikdy, nikdy v živote nikto nezazil.

Nedokázala som sa od tej knižky odpútať, mapuje život pred vojnou, ako krásne žili, ako krásne mohli žiť ďalej, keby... Pokusy, ktoré Mengele robil sú strašné. Našťastie, aj keď sa kniha volá Mengeleho dievča, pokusy na Viole boli ešte oproti iným celkom "mierne", ak sa to tak vôbec dá nazvať. Deti jej priateľky Anny si to odniesli totálne.. Toľko zbytočnej smrti, toľko neštastia... a na čo? k čomu to bolo?

Túto knihu by si mal prečíťať naozaj každý, aby na chvíľu zastal a zamyslel sa nad svojim životom.
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (20)   (2)
Martina
Martina
5. januára 2017
     
Reagovať

Odporúčam.. 6

veľmi silný a pútavý príbeh, autorka otvorene rozpráva o svojom živote a prežití v koncentračných táboroch, odporúčam hoci som mala veľa krát slzy v očiach. Na jednej strane som sa zastavila a premýšľala či mám čítaní pokračovať, keď som cez slzy hltala riadky príbehu o deťoch , no na druhej strane som sa veľmi chcela dozvedieť ako to bude pokračovať. vrelo odporúčam.. potom už len budete objímať svoje deti a ďakovať Bohu že sme to nemuseli skutočne prežiť. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (7)   (1)
Michala
Michala
16. januára 2017
     
Reagovať

Odporúčam 5

Navštívila som 3x Osvienčim, ale až táto kniha mi poskladala celý príbeh z toho .. Kniha je veľmi pútava, ale človeka až mrazí, že tohto bol človek človeku schopný urobiť. Naozaj ako zápisky z pekla .. Odporučila by som to ako povinne čítanie .. Žieňa ma u mňa neskutočny obdiv..knihu odporúčam všetkými piatimi a ponúkam ju kade chodím. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (6)   (1)
Zuzana Horková
Zuzana Horková
30. januára 2017
     
Reagovať

Názor čitateľa 4

Táto kniha je (ne)skutočný príbeh, o ťažkých osudoch, krivdách a zverstvách, ktoré museli zažiť obyčajní ľudia, z obyčajných rodín. Kniha bola napísaná jednoducho, nemala som žiadny problém pri čítaní, iba ak s rozmazanými písmenami, čo mali určite viacerí. Odporúčam prečítať každému, koho zaujíma táto tematika. Pani Viola poskytuje triezvy pohľad na to, že každý si pamätá koncentračný tábor inak, pretože každému ublížili inak a pritom nikto z nich neklamal o pravidlách, ktoré v nich fungovali. Kniha si u mňa našla čestné miesto a dúfam, že bude svedectvom aj pre iných. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (6)   (2)
Renatka
Renatka
16. januára 2017
     
Reagovať

Mengeleho dievča 4

Kniha sa číta dobre. Keď som si ju objednávala, mala som pochybnosti, či ju budem schopná prečítať. Keď som sa do nej zahryzla, stratila som pojem o čase. Niektoré časti ma aj rozplakali. Odporúčam ju všetkým čitateľom. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (5)   (1)
Martina Warchalowska
Martina Warchalowska
19. januára 2017
     
Reagovať

Názor čitateľa 3

Tak nad touto knihou som este velmi dlho premyslala.Je neskutocne odpudiva (odporne zverstva Mengeleho a ostatnych)a zaroven krasna.Plakala som vela a dlho,ale odbivujem pani Violu,ze sa nedala a (ciastocne)nacizmus a zamery obludy Hitlera porazila.Ku knihe sa este vratim a urcite si ju precitajte aj vy! Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (4)   (1)
Peta
Peta
14. apríla 2017
     
Reagovať

Nazor citatelky 2

Kniha je pekne napisana, vzhladom na obsah citlivou formou rozpravania pribehu zeny, ktora prezila skutocne peklo na zemi. Mohla som ist kludne spat ale pritom sa zamysliet, co sa to skutocne dialo. Aj v tych najtazsich chvilach nestratila chut zit pre to, ze dufala, ze bude lepsie. Bola skromna, ochotna pomoct, takto by sme sa mali usilovat zit vsetci. Odporucam ju citat najma nasej mladezi nast rocnych (aj ked nie som o moc starsia) lebo casto vidim, ze si neuvedomuju nasu minulost, casto sa z nej posmievaju a nechcu si pripustit, ze nemozme vylucit, ze nieco podobne by sa mohlo stat aj nam. Treba si uvedomit (aj ked si to nechceme pripustit) ze toto vsetko sa stalo. Urcite knihu odporucam. Kedze vsade je biela aj cierna, musim povedat ze aj ked nie som nejaka slovencinarka zaryta co sa gramatiky tyka, v knihe bolo neskutocne vela chyb ktore ma rusili pri citani. Co by sa nemalo stavat, ked sa ide tlacit uz KNIHA, snad by mala prejst nejakou korekciou - uz po jednom precitani sa ich dalo mnozstvo odstranit. Aj tak dakujem pani Viole, ze nabrala odvahu a porozpravala nam svoj pribeh bez hanby a nesnazila sa nan zabudnut - kvoli nasej buducnosti. A este moj postreh-inak si knihu vylozi clovek co bol v muzeu v Osviencime, ako ten co nie. Aj ked to nie je zrovna prijemny vylet odporucam kvoli silnemu zazitku aj ten. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (2)   (0)
Maria
Maria
6. marca 2017
     
Reagovať

Dlho som odkladala jej prečítanie, 2

pretože som tušila, že to bude veľmi silný príbeh. Obdivujem pani Violu, že našla odvahu a silu podeliť sa s verejnosťou o tak intímne a veľmi osobné bolesti, ktoré prežila. Ďakujem Vám ! Je mi ľúto, že ľudia nechcú ani len počuť, prijať a uveriť tomu, čo sa v koncentračných táboroch dialo. Ľudská povaha je nevyspytateľná, pričom pod vplyvomk strachu dokáže poprieť akúkoľvek formu ľudskosti, pokial sa jedná o fanatizmus a politickú propagandu nenávisti. Preto akokoľvek neuveriteľne sa čítali niektoré udalosti, verím, že sa skutočne udiali. Emócie hrôzy, veľmi hlbokej ľútosti a smútku ma často sprevádzali počas čítania tejto knihy. Nikto si nezaslúži byť týraný spôsobom horším, ako dobytok určený na porážku a mučený sadisticky zvráteným spôsobom. Je mi úprimne ľúto všetkých Židov aj nežidov, ktorí našli v koncentračných táboroch svoju smrť tak nehumánnym spôsobom. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (3)   (1)
Miro
Miro
13. marca 2017
     
Reagovať

Mengeleho dievca 1

Bol som v Oswiecime na poznavaci zajazd, alebo ako by sa to dalo nazvat. Videl som ako to tam vyzera a clovek sa snazil si predstavit ake to bolo pre tych ludi. Mali sme audio sprievodcu a clovek odchadzal s tym, ake to muselo byt zle. Po precitani knihy som pochopil, ze ti co to nezazili to nikdy nepochopia. No tato kniha dava sancu byt o nieco lepsim clovekom. To co sa stalo sa uz nezmeni, no ludia by sa mali postarat, aby sa take nieco uz neopakovalo. Zial vobec to tak nieje a strasne veci sa deju aj dnes. Ta zena je poklad pre ludi a jej pribeh by mal prechadzat z generacie na generaciu a svet by bol krajsi. Urcite pochopite ako to myslim. Plakal som pri tej knihe ako maly 3-rocny chlapec, ...sila ludskej bestialnosti, krutosti a zla je v plnom kontraste s laskou, priatelstvom, spolupatricnostou a neuveritelnou obetavosotu a silou. Dakujeme pani Viola, ze ste v sebe nasli silu a vyrozpravali tento neopisatelne tazky Zivotny pribeh. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (2)   (1)

Rezervovať titul v kníhkupectve

SLSP online platba Tatrabanka online platba VÚB online platba Unicredit online platba ČSOB online platba Poštová banka online platba VISA online platba Master online platba Zuno online platba Paypal online platba Viamo platba