Knihy
E-knihy

Dcéra čarodejníc

Slovart, 2006
Vydavateľstvo
Slovart, 2006

Nevšedný príbeh o mágii, ale aj o slobode, nezávislosti a dospievaní vyšiel v Poľsku už v troch vydaniach. V roku 1992 zaň autorka dostala Literárnu cenu roka poľskej sekcie IBBY a v roku 1994 ho zaradili na Čestnú listinu H. Ch. Andersena...

Čítaj viac

7,86 €

Bežná cena Bežne 8,27 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Nevšedný príbeh o mágii, ale aj o slobode, nezávislosti a dospievaní vyšiel v Poľsku už v troch vydaniach. V roku 1992 zaň autorka dostala Literárnu cenu roka poľskej sekcie IBBY a v roku 1994 ho zaradili na Čestnú listinu H. Ch. Andersena a zaradili ho medzi najlepšie knihy sveta v oblasti detskej literatúry. Hlavnou hrdinkou je dievčatko, ktoré nepozná ani svoj pôvod, ani svoje meno, učí sa z magických kníh, vie čítať myšlienky ľudí aj zhovárať sa s hviezdami. Aký cieľ má jej výuka a ustavičné putovanie plné nebezpečenstiev po cestách aj necestách Veľkého kráľovstva? Podľa slov tajomnej Večnej piesne sa blíži koniec nadvlády ukrutných barbarov. Kto potom zasadne na trón? Bude to plavovlasé dievča, aby sa naplnila dávna veštba?
Čítaj viac

Recenzie, kritiky

Potkaniar Príbeh (Miloš Ferko), Knižná revue

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
312
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart
Väzba
pevná väzba
ISBN
8080850712
Naše katalógové číslo
25470
Rozmer
120×190 mm
Rok vydania
2006

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

63 hodnotení

42
12
8
1
0

Eva Urimanská
8.4.2014
dobra kniha
kniha nad ktorou som sa zamyslela. uplne ine ako citam. spociatku sa mi zdala nudna ale casom som pochopila tuto knihu. odporucam.
Čítaj viac
Zojča
22.8.2013
Chcela by som j čítať
škoda že už nie je žiadny kus :/ Prečo sa nesraví dotlač? Prosííím Vás
Čítaj viac
VictoriaMaryCatherine
1.8.2013
Názor čitateľa
Úžastný príbeh o vyzrievaní osobnosti človeka. Páčilo sa mi, ako Luella musela na seba pracovať, aby mala všetky správne vlastnosti, ktoré potrebovala pre svoje poslanie. BIG like.
Čítaj viac
fenrir
19.5.2012
Názor čitateľa
Krásna kniha mala som ju prečítanú za 3 dni tak som ju chcela prečítať až som došla na koniec ani neviem ako.:D no čo na to povedať.Odporúčam.
Čítaj viac
Lenka Medvecká
Lenka Medvecká
20.4.2012
Názor čitateľa
Nádherná kniha, ktorá vás prinúti rozmýšľať :)
Čítaj viac
Riky
25.3.2011
Priemer
Tá kniha nemá absolútne žiaden spád. Opisy sú veľmi pekné a nútia človeka, zamyslieť sa nad sebou a nad prírodou a ľuďmi, no dej sa vyvíja pomaly a miestami až nezaujímavo. Opisy sú pekné a kvetnaté, no občas príliš dlhé a až nudné. Knihy väčšinou čítam na jeden dych a aj 600 stranovú knihu dokážem prečítať za 2-3 dni, no túto knihu čítam už niekoľko týždňov a stále sa neviem prinútiť k pokračovaniu. Ak ste niekedy čítali knihy z dynamickým spádom tak túto neodporúčam.No je tu pekný vývoj postáv a výstižne opisy, takže človek je priamo v deji. Nič zaujímavého sa tam nedeje...takže....ináč sedí vedľa mňa kamoška Evka...a hovorí že som nenormálna že tu píšem takúto od veci kritiku ale nedalo mi to :D
Čítaj viac
Lenka
14.3.2011
Názor čitateľa
Musím povedať, že je to najlepšia kniha akú som kedy čítala. Bez najmenšieho zveličovania. (Hneď po nej nasledujú potterovky.) Čítala som ju trikrát a zakaždým mi dala niečo nové. Vždy po prečítaní som bola... ohromená.

V tejto knihe rozhodne nejde o akési napätie. Na to si prečítajte Pána prsteňov. Je pokojná a ide skôr o vnútorný boj. O silu niečo dokázať. O silu obetovať sa a prísť na koniec cesty. Vnesie akýsi pokoj do duše, u mňa to tak rozhodne bolo. Veľmi ľutujem, že vo všetkých obchodoch sa stretávam so slovom "vypredané", lebo ju zatiaľ nevlastním. Rada by som si ju prečítala znovu a znovu putovala s Devou... :)
Čítaj viac
7.3.2010
uzasne

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

pribeh o Luelle je super najma ako sa striedaju tie cerodejnice v sarostlivosti o nu a ako ju ten kamen bude chciet znicit lebo sa nan postavila necista
Čítaj viac
Gabriela
22.11.2009
Názor čitateľa
Veľmi pekne napísaná kniha... Niektoré veci boli fakt na zamyslenie...Oplatí sa ju prečítať...Pôjde to samo..odporúčam
Čítaj viac
Dominika
20.10.2009
Úžas
Táto kniha je ozaj precítená a je ozaj pekné ako autorka všetko tak opisuje.
Vďaka jej.
Čítaj viac

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 25 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Čítaj viac

„Nie tí milujú knihy, ktorí ich nedotknuté schovávajú v skriniach, ale tí, ktorí ich majú ustavične v rukách.“

Erazmus Rotterdamský