Knihy
E-knihy

Milovať je zakázané

Vydavateľstvo
Marenčin PT, 2016

Eme vzal osud Olivera krutou ranou, a preto už viac netúži po žiadnom mužovi. Až pokým jej do cesty nevstúpi príťažlivý Jason s trpkým tajomstvom. Je presvedčená, že ich vzťah nemôže nič ohroziť. No Emu dobehne minulosť...

Čítaj viac

8,46 €

Bežná cena Bežne 8,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Eme vzal osud Olivera krutou ranou, a preto už viac netúži po žiadnom mužovi. Až pokým jej do cesty nevstúpi príťažlivý Jason s trpkým tajomstvom. Je presvedčená, že ich vzťah nemôže nič ohroziť. No Emu dobehne minulosť. A práve tá nesie šokujúcu správu, ktorá rúca jej život. Vie, že vzťah s Jasonom nemôže pokračovať. Minulosť ožila, aby všetko zničila. Hovorí sa, že nikdy nie je neskoro. Ale čo ak to nie je pravda?


Čítaj viac
Kúpte spolu
Milovať je zakázané - Lucia Braunová
Trpké precitnutie - Mirka Manáková
16,92 €
Ušetríte 0,88 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
224
Hmotnosť
180 g
Rok vydania
2016
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Marenčin PT
Rozmer
105×170 mm
ISBN
9788081148095
Naše katalógové číslo
254303

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

9 hodnotení

9
0
0
0
0

Ina
25.1.2017
Odporúčam
Lucia Braunová opäť nesklamala a po predchádzajúcich dielach prichádza s ďalším príbehom, v ktorom nechýba zaujímavá zápletka a prekvapivý záver. Príbeh lásky hlavných hrdinov Jasona a Emy nie je vonkoncom priamočiary alebo predvídateľný a až po posledné stránky som netušila, ako sa ich vzťah nakoniec vyvinie. V knihe je veľa prekvapivých a neočakávaných zvratov, ktoré čitateľa udržia v neustálom napätí. Život vie byť niekedy poriadne komplikovaný a autorka veľmi výstižne poukazuje na to, koľko bolesti a trápenia nám prinášajú klamstvá a intrigy ľudí, od ktorých by sme to rozhodne nečakali. Ale najdôležitejšie je, že za tú pravú lásku sa vždy oplatí bojovať :)
Čítaj viac
Kristína Pavelková
Kristína Pavelková
23.12.2016
Skvelááá
Od autorky som čítala aj predchádzajúcu knihu Desivé odhalenie a musím konštatovať, že Lucka je v zápletkách majster. Knihu som zhltla, pretože bola napísaná tak pútavo, že som sa nevedela dočkať ako skončí. A tých prekvapení ku koncu bolo viac ako som očakávala. Držím palce a veľmi sa teším na ďalšiu knižku od šikovnej autorky.
Čítaj viac
Peťa
2.12.2016
Veľmi dobá kniha :)
Knižka v sebe skrýva silný príbeh, kde hlavný hrdinovia majú za sebou krutú minulosť a aj napriek tomu sa pokúsia znovu milovať. Lenže minulosť nenechá dlho čakať, a na povrch vyplávajú rôzne intrigy a bolesti s ktorými sa musia popasovať. Dej je pútavý, prekvapivý, dynamický, okorenený láskou a zradou, a núti čitateľa premýšľať. Odporúčam, výborná knižka, teším sa na nové príbehy.
Čítaj viac
Daniela
2.12.2016
Super knižka :)
Príbeh v sebe neskrýva len romantický príbeh (hoci nechýbajú vzrušujúce dialógy, prehlbujúca sa láska), ale aj príbeh s rôznymi životnými udalosťami, ktoré postretnú hlavných hrdinov Emu a Jasona. Zaujímavosťou je, že príbeh je prerozprávaný práve týmito hlavnými hrdinami a tak čitateľ nahliadne do duše oboch hlavných hrdinov. Obidve hlavné postavy si toho zažili v živote veľa a či konečne nájdu šťastie alebo ich minulosť rozdelí, prezrádzať nebudem, ale po prečítaní tejto knihy, môžem povedať, že v nej nechýba napätie a je popretkávaná tajomstvomi, ktoré zmenia sled udalostí a je v rukách hlavnej hrdinky Emy ako sa rozhodne a či jej rozhodnutie bude môcť Jason zmeniť. Zároveň prídete s hlavnou hrdinkou aj na to či je naozaj MILOVAŤ ZAKÁZANÉ. Knižka je ako predurčená ako darček niekomu blízkemu, ani baliť ju netreba, takú originálnu obálku má :)
Čítaj viac
Lili
7.11.2016
Milovať je zakázané
Autorke sa podarilo do príbehu o láske vložiť poriadnu dávku intríg a prekvapivých zvratov. Super! Začiatok mi vyčaroval úsmev na tvári, stred mi rozbúšil srdce a koniec so mnou poriadne zamával. Dúfam, že má dopísané niečo nové, chcem viac!
Čítaj viac
Viktoria
5.11.2016
výborná kniha
Práve dočítané. Táto kniha ma veľmi prekvapila. Autorka píše veľmi pútavo, postavy su prepracované, nechýba romantika, ale aj dávka napätia. Na knihách milujem nečakané rozuzlenie, ktoré ma vždy prekvapí a román Milovať je zakázané toto splnil do bodky. A na záver - zamilovala som sa do hrdinu, čo sa mi teda len tak nestane. :)
Čítaj viacPodľa čoho vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Keď sme začínali, začiatkom 90. rokov, realizoval som si svoje „detské“ sny: predovšetkým som chcel byť vydavateľom. Knihy, ktoré som vtedy robil, boli „fajnové“, vyšperkované, bibliofílie, ...atď. Bola to zvláštna doba, kedy vzniklo množstvo malých, nezávislých vydavateľstiev a každé prinieslo niečo nové.

Vo veľkej miere výber titulov závisel od viac-menej náhodných stretnutí so zaujímavými ľuďmi, ktorí ponúkali zaujímavé témy: Hanzi Albrecht, Selma Steinerová, Egon Bondy, Agneša Kalinová, Fedor Malík, Jano Štrasser, Tomáš Janovic, Július Satinský, Milan Lasica a ďalší. A bolo tu tiež napojenie na francúzsku literatúru cez otca: Alain Robbe-Grillet, staršie preklady Afreda Jarryho, Paula Valéryho a ďalších. Postupne začali vznikať edície – najslávnejšia z nich je asi Bratislava-Pressburg, kde vyšlo takmer 90 titulov v náklade vyše 400 000 kusov, ale aj knihy o víne, edícia pamätí, objavil som zaujímavú severskú beletriu. Takmer denne prichádza nejaký rukopis: niektoré sú hotové texty, niektoré treba pracne prerábať, väčšina končí v koši. Mám rád knihy s pridanou hodnotou. Pri výbere titulu zaváži osobnosť autora.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Oficiálne bolo vydavateľstvo založené koncom 90. rokov, ale všade uvádzam, že to bolo na Mikuláša v roku 1993, kedy som vydal prvú knihu – Zlé myšlienky od Paula Valéryho. Mal som vtedy malú počítačovú firmu, ktorá sa volala Prístrojová technika, kde som si popri bežnej práci, viac-menej ako hobby začal vydávať knihy. Firma sa po desiatich rokoch rozpadla, partneri sa rozišli. Ja som si ponechal názov – značku a vydavateľsto. Dodnes mám s tým názvom problém, treba ho vysvetľovať a zdôvodňovať, aj keď nie je o nič bizarnejší ako napríklad Naše vojsko, či Družstevní práce – čo boli mimochodom kedysi vynikajúce vydavateľstvá. Naposledy sa vydavateľstvo transformovalo v roku 2007, kedy doňho vstúpil môj syn s nevestou a odvtedy sa voláme Marenčin PT, spol. s r. o. Sme rodinná firma, kde pracujú prakticky všetky generácie.

Na ktorú knihu ste najviac hrdý?

Mám štyri mačky. Nikdy by som si pred nimi nedovolil povedať, ktorú z nich mám najradšej. Tak je to aj s väčšinou  z našich kníh. S každou strávim kus života, niektoré mi robia radosť v čase prípravy, iné majú dobré ohlasy, ďalšie sa zas dobre predávajú. Niekedy z jednej knihy vznikne edícia a tá potom žije niekoľko rokov. Život bežnej knihy trvá približne rok-dva. Najväčšiu radosť mám z kníh, o ktorých som presvedčený, že sú vynikajúce a majú dobrý ohlas, ale čo ma najviac teší, že aj ľudia si ich kupujú. Také sú knihy Jula Satinského, Jána Roznera, Žo langerovej a ďalších.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Milovať je zakázané - Lucia Braunová
Trpké precitnutie - Mirka Manáková
16,92 €
Ušetríte 0,88 €