Knihy
E-knihy

Kamenné sny

Vydavateľstvo
Premedia, 2016
Preklad

Po uverejnení románu Kamenné sny, v ktorom líči protiarménske pogromy v Baku, boli Ajlislimu odňaté štátne vyznamenania a jeho knihy sa verejne pálili na uliciach. Román privádza čitateľa do Azerbajdžanu na sklonku Sovietskeho zväzu, do obdobia...

Čítaj viac

8,50 €

Bežná cena Bežne 8,95 €

Ušetríte 5%

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Zakázaný román oceňovaného azerbajdžanského autora
Po uverejnení románu Kamenné sny,. v ktorom líči protiarménske pogromy v Baku, boli Ajlislimu odňaté štátne vyznamenania a jeho knihy sa verejne pálili na uliciach. Román privádza čitateľa do Azerbajdžanu na sklonku Sovietskeho zväzu, do obdobia pogromov v Sumgaite a Baku. Herec Sadaj Sadygly, pýcha azerbajdžanského divadla, sa stáva svedkom útoku na neznámeho Arména. Pri pokuse obrániť ho utrpí ťažké zranenia a je prevezený do nemocnice. Tu spomína na mladosť, ktorú strávil v dedine Ajlis. Pred očami čitateľa tak vyvstáva obraz malebného kúta zeme, kde kedysi Arméni a Azerbadžanci nažívali v mieri. V paralelnom rozprávaní sa objavujú aj zmienky o pogrome, ktorý v roku 1919 Turci spáchali na arménskom obyvateľstve oblasti.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kamenné sny - Akram Ajlisli
Dzeržinskij  - Láska a revoluce - Sylwia Frolow
25,55 €
Ušetríte 1,35 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
144
Hmotnosť
180 g
Rok vydania
2016
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Premedia
Rozmer
130×200 mm
ISBN
9788081593536
Naše katalógové číslo
254135

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

AKRAM AJLISLI, vlastným menom Akram Nadžaf oglu Naibov, je azerbajdžanský spisovateľ a prekladateľ. Narodil v roku 1937 v dedine Ajlis, ktorá sa nachádza v Nachičevanskej autonómnej republike – azerbajdžanskej exkláve. Je autorom viacerých lyricky ladených románov a poviedok. Dej mnohých z nich je zasadený práve do Ajlisliho „malej vlasti“. V preklade do slovenčiny vyšla zbierka próz Ľudia a stromy (1981). Do azerbajdžančiny preložil diela A. Čechova, I. Turgeneva, G. Márqueza a iných. Za jeho snahy o zmierenie Arménov a Azerbajdžancov bol Ajlisli v roku 2014 medzinárodnou skupinou profesorov a rektorov univerzít navrhnutý na Nobelovu cenu za mier.

Čítaj viac

Vydavateľstvo PREMEDIA patrí medzi menšie vydavateľstvá a zostať malým je aj jeho zámer. Vydáva široké spektrum kníh, ktorých spoločným menovateľom by malo byť, aby ich čítanie nebolo stratou času. Postupne sa vyprofilovali viaceré edície, ako napríklad TICHÁ VODA zameraná na svetovú beletriu, CIVILIZÁCIA prinášajúca knihy o spoločenských zmenách, či edícia LABYRINT venovaná detektívkam. Vydavateľstvo zároveň prinieslo množstvo kníh zo psychológie a populárnej ekonómie, silná je jeho edícia venovaná modernej histórii - od Súostrovia Gulag až po knihy Timothyho Snydera a ďalších súčasných autorov.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Kamenné sny - Akram Ajlisli
Dzeržinskij  - Láska a revoluce - Sylwia Frolow
25,55 €
Ušetríte 1,35 €