Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Liesel Memingerová prichádza do nemeckého mestečka Molching, kde ju čakajú adoptívni rodičia. Postupne si zvyká na krik a výčitky novej mamy Rosy i na láskavosť nového ocka Hansa. Liesel si nachádza priateľov – aj toho najlepšieho, ktorý sa do nej zaľúbi. Zoznamuje sa so slovami, učí sa ich čítať i zapisovať. Počúva hudbu, ktorou jej ocko obveseľuje mestečko. A hoci by to od nej asi nik nečakal, kradne knihy.
Na všetko, čo vnímavá Liesel prežíva, však dopadá tieň Adolfa Hitlera, ktorý vládne Nemecku a nepochybne aj srdciam väčšiny jeho obyvateľov. Jej ocko nacistickému poblázneniu odolal a Liesel sa čoskoro naučí rozlišovať medzi svetom „tam vonku“, kde treba na požiadanie hajlovať či vešať zástavy so svastikami, a svetom „vnútri“, v dome, kde sa v pivnici ukrýva mladý židovský utečenec.
Blíži sa koniec vojny, život je čoraz ťažší a Smrť, rozprávač strhujúceho príbehu Liesel Memingerovej, má čoraz viac práce. Jeho pohľad sprevádza čitateľov od prvej stránky po poslednú a prifarbuje ju melanchóliou i čiernym humorom.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Zlodejka kníh - Markus Zusak
Fantastické zvery a ich výskyt -
22,68 €
Ušetríte 1,12 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Book Thief
Rozmer
135×208 mm
ISBN
9788055153056
Naše katalógové číslo
253611
Počet strán
480
Hmotnosť
450 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

574 hodnotení

467
70
22
10
5

pred šiestimi dňami
Príbeh, ktorý chytí za srdce. Knihu som čítala dávnejšie v češtine, určite si ju niekedy prečítam ešte raz (už v slovenčine :). Trošku ma mrzí, že som najskôr videla film...
Čítaj viac
Katka
pred týždňom
Skvost
Táto kniha mi dala veľa, bola pohladením pre dušu a zostala mi po nej krásna spomienka. Autor majstrovsky vykresľuje pocity postáv, ich pohnútky k činom, postoje, reakcie, niektoré opisy príbehov boli tak skvostné a dokonalé, že som mala zimomriavky, zvlášť pri uvedomení si, kto je rozprávačom. Neviem, či som doposiaľ čítala lepšie spracovanú knihu, obsahovala všetko, čo má podľa môjho gusta dobrá kniha mať.
Čítaj viac
Veronika
20.2.2019
Zlodejka kníh
Trochu rozpačitý začiatok prerastá do strhujúceho deja. Už dávno som nečítala takú dobrú knihu. Spolu s hlavnou hrdinkou som rebelovala, bála sa a nakoniec aj získavala to po čom túžila. Po prečítaní som ľutovala, že už je koniec.
Čítaj viac
Simona
29.12.2018
Zlodejka sŕdc
Musím sa priznať, že skôr, ako som prečítala knižku, videla som film. Ale bol iba slabým odvarom knihy. Markus Zusak napísal knihu famózne. Mnohé výroky a citáty z knihy sa mi vryli rovno do duše. Tak krásna kniha! Patrí medzi moje najobľúbenejšie, i keď som ju už prečítala niekoľko krát, stále mi dáva dôvody na zamyslenie. Odporúčam všetkým, ktorí si chcú obohatiť a potešiť dušu!
Čítaj viac
7.12.2018
S chuťou do toho priatelia!
Po prečítaní knihy som prišla na to, že hlavná hrdinka neukradla iba knihy, ale aj moje srdce. Získala si ma tým ako nechcela byť väzňom vo vlastnej spoločnosti. Stoj čo stoj zostala húževnatá. Nepoddala sa. Naozaj som mala problém odtrhnúť od tohto pôsobivého titulu oči.
Čítaj viac
ZUZANA vALášKOVá PRAMEŇ
13.11.2018
Najlepšia
Jedna z najlepších kníh, aké som kedy čítala a to som náročný čitateľ. Je to úžasná výpoveď o obyčajných ľuďoch, v ktorých nezabila ľudskosť neľudská doba a nacizmus.
Ukazuje odvahu, ktorá zachraňuje a ukazuje svetlo na konci tunela...
Čítaj viac
Lenka
26.10.2018
Super
Jedna z tých kníh, ku ktorým sa určite ešte v budúcnosti vrátim, a hlavne, súhlasím s hrdinkou, takisto by som tie knihy kradla a chcela sa naučiť čítať :) bolo to milé a celý príbeh zaujímavý, každá a jedna postava bola svojská a musím povedať, že som si všetkých obľúbila, aj matku hrdinky :) .. po dočítaní knihy som pozrela aj film a som naozaj rada, že som prečítala knihu, pretože film bol podľa mňa spracovaný hrozne. A kniha perfektná :)
Čítaj viac
Martina Ďurišová
11.9.2018
Výborná kniha
Knihu som dostala ako darček a môžem povedať že sadla na jedničku. Doteraz bola pre mňa naj knihou s podobnou tematikou - Chlapec v pásikavom pyžame, ale táto kniha ju predbehla. Dlho vo mne neostali také pocity ako po prečítaní tejto knihy. Ak máte radi vojnovú tematiku z pohľadu detí, alebo hlavnou postavou je dieťa, túto knihu nesmiete prehliadnuť.
Čítaj viac
Patrícia Holíková
12.2.2018
Krásny príbeh dievčaťa v krutom období vojny
Hltala som knihu od úplného začiatku , páčila sa mi vojnová tematika a láska ku knihám . Je písaná zaujímavým štýlom a má plno krásnych myšlienok, každá jedna postava v knižke má svoj jedinečný príbeh a stojí to za to sa o nich dočítať viac. Určite odporúčam.
Čítaj viac
k-i-k-i
22.11.2017
tato knížka mne velice zaujala. ze začátku mi sice nepřipadala vůbec napínavá a byly i chvíle, kdy jsem něco ne úplně chápala. Ale potom se knížka začala jevit jako super napínavý příběh. Jak jste asi již četli, je to příběh o dívce v době 2. světové války. Na konci této knihy jsem neudržela slzy. Příběh končí tragicky. Ale celkově byla knížka nenahraditelná. Určitě všem doporučuji...
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Zlodejka kníh - Markus Zusak
Fantastické zvery a ich výskyt -
22,68 €
Ušetríte 1,12 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia